Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано17.09.12 23:02



Бе, що не си умрете от глад?
По-лесно ще е.



WALL·E

Редактирано от Haглeц на 17.09.12 23:02.



Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано17.09.12 23:09



... каква е тази ясла бре момиче ?
Аз на тази тетка ще и изтръгна гръкляна..... Това е детска ясла и там децата се водят да свикнат с други деца и да научат нещо а не да бъдат малтретирани, особено от хора чиито заплати се плащат с моите данъци....
Такава ще я навра в на кучето гъза... А ако се съмняваш че детето лъже може просто да попиташ няколко негови другарчета сутрин като ги водиш... Проучи въпроса и после ако е така както казва детето каквото и да и направиш на тази тетка все ще е малко....



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Яслатанови [re: anbra]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.09.12 23:10



И аз си мислех, че е добре да обърна лелите на моя страна, ама ...

Усмихната съм, внимателна, дружелюбна и на 3-тия ден бой. При това децата ходят засега само до обяд на градина, т.е. 3 дни по 3.5 часа.

Първия ден всичко мина кротко - лелите впечатлени: децата приказват, сами се хранят, познават цветовете.

Вторият ден - плакали, Наско повърнал и се напикал. Питам децата: Защо сте плакали? Наско: Беше ни мъчно за мама. (Моите деца са чудесни, но никога досега не бяха плакали за мама, а съм ги оставяла сами и с бабите и с баща им, дори не питат за мен.) Питам Коя е мама? Аз ли съм? Наско: Не, друга мама, за която ни беше мъчно.



Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано17.09.12 23:14



Вещи, всичките ми деца са ходили на ясла от година и три месеца, след последните ваксини. Никога не съм имала проблеми, с градината на големия имах, но тогава просто поговорих с госпожата, директорката и .... всичко се нареди. Боледували са от вирусни заболявания, шарки, въшки, нищо повече


Знам ли, може би защото аз самата съм работила и в ясла, и в градина, понеже познавам и отвън, и отвътре картинката, винаги е ставало с добро и блага приказка.
Вярвай в хората там и намери начин да си говорите.
Според мен това е един прекрасен начин за социализиране, после много лесно минават към градината, още по-лесно към училището...
Ти си светъл човек, всичко ще е наред, много е рано.

Божкееей, като си спомня как съм забивала нокти и съм си хапала устните и ми се е искало ей ся да скоча и да си прибера детето, та до три пъти.... Но опитът ми доказва, че във всяко едно отношение е добре за децата.

Прегръщам те и не се плаши, ми то това е животът, бе!!



Тема Re: Яслатанови [re: Lira Emerald]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.09.12 23:20



В тази детска градина властва старшата сестра, доколкото виждам.

Ще си говоря с нея. И ще си препиша от темата, къде да подам жалба.

Много ми е странно, миналата седмица времето беше хубаво, защо не извеждат децата навън. Имат някакъв странен режим: закуска в 8:30, обяд в 11;30. Питах лелите децата спяли от 12:30 до 15 часа. Много ми е чудно как ще накарат 20 2 годишни деца да спят по толкова часове?! Повече от час, час и половина следобед не спят. А и как после ще спят през нощта?!

Явно, ще я докараме до екшън, само да не стане трилър.



Ядосах се много, защото Васи е много умно и добро дете, да не я повредят.

Гледат рекламата за бисквитките "Орео". След няколко часа Наско иска да премери чехлите на Васи. Аз не се съгласявам, защото са момичешки. И започваме да спорим с Наско. А Васи отсича: Още не си готов, Наско, да ми обуваш чехлите.



Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано17.09.12 23:27



Бе ти що си мислиш, че някой трябва да мисли дали децата ще спят през нощта?:))...хората си гледат на тях да им е спокойно:)
Ма много си горска-прощавай



Като ги вземат родителите им да се оправят:)...

Не знам обаче защо ги пускаш само по 3 часа там...когато моята тръгна на ясли на 1г. само 2 дни беше по 4 часа, после ме посъветваха да я оставям по цял ден, иначе трудно привикват. Мисля, че е така. Сега ти си знаеш най-добре...но ако ще ти трябва да работиш, по-добре е да свикнат с новата ситуация и да се надявам еда няма повече изцепки!



Тема Re: Яслатанови [re: chavdar4e]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.09.12 23:32



Навремето бях от какичките, които учиха за леличка в детската градина. ТОгава ми направи впечтление колко по-социализирани и възпитани са децата от яслата, отколкото тези, идващи от вкъщи в първа група. Още тогава си казах, че децата ми ще ходят на ясла. Смятам, че за децата е добре от рано да са самостоятелни. Ама ще видим.

Разказвам им от месеци колко е хубаво в яслата, как там има само деца и госпожи и не пускат родители, защото е само за деца. Как ще има много играчки, нови приятели, ще учат песни и стихотворения.

Ще видим какво ще се случи.

Днес играем на някаква игра. Васи - побеждава. Аз и вдигам ръчичките и казвам: Васи е победителка. Тя вдига сама ръчичките си, гледа ме и казва: Аз не съм победителка, мамо.



Тема Re: Моляяя?нови [re: anbra]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.09.12 23:36



И аз искам да сме съюзници, но не смятам че е редно да бият 2 годишно хлапе.

Ами нали утре ще порастне, ще си купи картечница и ще ги изпозастреля, защото вече няма да е безсилна.



Тема Re: Яслатанови [re: pravil_nick]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.09.12 23:45



Права си. Аз наистина съм прекалено кротка и мека, и винаги търся първо в себе си вината. Сега правя същото и с децата си.



Тема Re: Моляяя?нови [re: Beщицaтa]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано17.09.12 23:46



Успокой се първо и после уточни какво означава "бият".
Разбира се, че никой няма право да малтретира детето, афектирана си и с право, но все пак най-напред разбери, ако можеш, точно как стоят нещата...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.