Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор landing ()
Публикувано18.09.12 15:00



Здравей! Темата ти е много сериозна. Първо, децата наистина лъжат. Не съм сигурна обаче доколко е коректен терминът лъжа на такава възраст. По- скоро преувеличават и така влизат във фантазиите си, че сами си вярват. Предвид откъсването от познатата домашна обстановка и попадането в съвсем нова и непозната среда, те изживяват стрес и страх от неизвестното. Деца с по- крехка психика реагират болезнено на по- строг тон, или забележка, малко по- силно побутване за тях е бой и това важи особено в периоди на промяна.
Ето ти една случка: Дъщеря ми като малка никога не е била бита или малтретирана, беше много чувствително дете. Един ден си играеше в двора, била е около 3 и половина годишна. Успяла е с една пръчка да стигне кукичката на вратата и да я отвори. Една минута преди това я виждам и чувам от прозореца и в следващия момент я няма, а вратата е отворена. Какво изживяхме аз си знам само, доведе я един съсед, срещнал я случайно. Но тогава я наказах със заключване. Имахме една стая, която беше ремонтирана и приготвена за детска стая, но чакахме мебелите. Вътре бяха складирани всички нейни играчки- тя редовно ходеше там и си играеше с часове на широко. Та аз я затварям в тази стая и й казвам, че е наказана, казвам и защо и я заключвам отвън. Стоях да се ослушвам на вратата около десетина минути, след това отворих и й казах че наказанието е свършило. Уплаших се, че не се разплака. Обясних отново защо е била наказана, тя тържествено обеща, че повече няма да се повтори (както и стана), гушкахме се, плакахме и въпросът се приключи. Само че след около 2- 3 месеца, казала на майка ми, че ние постоянно я заключваме в тъмната (?!) стая самичка по много време и тя много се страхува там в тъмното (стаята беше със големи прозорци и най- светлата в жилището). Пие й се вода и е гладна, плаче и тропа да й отворим, но ние се смеем отвън и се правим че не я чуваме. И го е разказала с такъв плам, че майка ми беше разколебана в доверието си към мен. Не зная дали съм нанесла травма на детето си с това наказание, мисля, че да, но и до днес тя твърди, че е била заключена много дълго време, не минути, а дни. Разговаряли сме стотици пъти за тази случка след като порасна и тя държи на своето, тя така го помни. Това поведение има своето психологическо обяснение, но сега да не разводнявам темата.
Не искам да ти давам съвети, сърцето ти ще те преведе през тази ситуация най- добре, но помисли, ако аз бях леля в яслите, а дъщеря ми беше твоята дъщеря? Не искам да ставам адвокат на никого, аз самата съм имала доста „разговори” с персонал по детски градини, заради чувствителността на детето си, но ако случката е фантазия и ти обвиниш хората несправедливо, тогава? Казваш, че са плакали за мама, но друга мама, ами ако са били някое друго бебе, например пластмасово? И не го е била лелята, а Мими или Петя? Децата са много впечатлителни същества и за тях границата между реалност и фантазия е понякога много тънка. От друга страна пък е възможно и да е вярно, това което казва детето. Аз лично съм чувала разговор между две служителки в детска градина, едната се оплакваше че много изморена, много деца имали, а другата я посъветва да остави вратата и прозорците отворени за час- два да стане течение и на другия ден ще са намалели на половина. След което избухнаха в смях. Без коментар.
Много е трудно да бъдеш родител, да намериш баланса, да прецениш правилно, но през дългия си родителски стаж съм забелязала, че понякога децата на конфликтните родители са аутсайдери и се срамуват от тях и от това че ходят да се разправят с учители, възпитатели и прочие. Естествено на по- голяма от вашата възраст. Или пък по- късно когато са тийнейджъри се възползват от тези конфликти. Хубаво ще е ако можеш да запазиш авторитета на хората, на които си поверила децата си и дано да го заслужават, разбила се. По- нататък ще видиш сама, че децата ще искат да си приятелка с госпожите и лелите, а не да сте врагове. Естествено ако се наложи всяка майка би защитила децата си, но не мисля, че това е първият и правилен ход още- да се тръгва по инстанции.
Доста пространно ми се получи, дано съм успяла да ти помогна донякъде. Стискам ти палци да успееш сега и в бъдеще да преминеш през всички изпитания на родителството, като съхраниш психиката на децата и запазиш доверието и обичта помежду ви. Успех!



Тема Re: Яслатанови [re: Beщицaтa]  
Автор won (cool)
Публикувано18.09.12 17:20



Брей, големи хитреци са! И сигурно си плащаш пълните такси, ати ги гледат до обяд?
И техният опит е от полза за възпитанието на децата, но сега май с този дефицит на места в яслите, смятат че могат да командорят майките наред.



Ако са здравички вече, поискай да ги оставиш в петък за цял ден. Кажи, че започваш работа и един месец ще си на изпитателен срок.
Ако се справят този ден- от понеделник ги оставяш за цял ден.
Яслата трябва да ти е в помощ, ако ще тръгваш на работа, а не да се чудиш как се отднасят с тях през деня.

И смятай, че случките, които ти разказват или са ги впечатлили може да не са се случили на тях и дори не в този ден. В момента са много стресирани - изведнъж техният кръг от познати деца и приятели се е разширил много и за кратък период, дневният режим им се е променил. Ще се справят, но поне месец ще им е трудно.
Кажи им, че те така ти помагат, защото и ти имаш задачи за вършене и не си оставаш вкъщи. Обещай им да ги заведеш в любима градинка или сладкарница, когато имаш почивен ден, за да имате награда всичките за успешен завършек на седмицата.

И защо смяташ да си сменяш работата? На новото място смяташ ли, че лесно ще приемат майка с малки деца? На всеки работодател му светва една предупредителна лампичка, че това означава много болнични.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Моляяя?нови [re: anbra]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано19.09.12 22:43



Ех, Вие, лъвчета!





Тема Re: Спокойствие.нови [re: Meceчинa]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано19.09.12 22:48



Благодаря ти, Месечке, идеята за намекът ще я запомнч, дано не се наложи да я използвам.

Разбира се, че първо ще се опитам да се разбера с жената. Но преди да пусна темата ми се струваше, че нямам нито права, нито избор. В смисъл или оставяш да ти малтретират децата или си ги вземаш вкъщи. Хубаво е, че тук ми дадохте толкова много алтернативи.



Тема Re: Яслатанови [re: Lira Emerald]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано19.09.12 22:51



Ще тръгнат и по цял ден, може би. Засега успяха да идат 4 дни по няколко часа. Сега Наско всяка сутрин става и започва да раздава легени за повръщане. Та ми се иска просто пак да успеем да стигнем до градината поне за няколко часа.





Тема Re: Яслатанови [re: вoлнa птицa]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано19.09.12 22:52



Ок.



Тема Re: Яслатанови [re: ariel$$]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано19.09.12 23:03



Някъде съм чувала, че децата, които са палави като малки, стават кротки, когато порастнат. Така че ще следя с интерес израстването на палавника.



Моите са много кротки, което не е на хубаво, за съжаление. Днес Наско успя с ножицата да се подстриже, добре, че дупката е само в косата, а не в главата. Вчера си удари крака с чук, добре, че не го счупи. Все се надявам, че ще поумнее и ще спре да бърка в чекмеджето с инструменти, ама май накрая аз ще преместя инструментите.

Но пък в понеделник ме потресе бях оставила по невнимание за няколко минути пликче с крачета за мебели, които имат остра част, като пирончета за забиване, Наско ги взима внимателно и ги прибира в шкафа. Аз виждам само, че слага нещо в шкафа и го питам какво е. А той: Едни остри работи, ние с Васи можем да се набодем, затова ги прибирам.



Тема Re: Яслатанови [re: 2biri]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано19.09.12 23:11



И в книгите го пише, че децата се научават да лъжат около 2 годишна възраст и след това лъжат на поразия. Така че си съвсем права.

Ако ми беше казала, че лелята я е нашляпала по дупето, въобще нямаше да го правя на въпрос. Знам, че дори съвсем лекичко да ги удариш на шега на тази възраст се обиждат, реват и питат Защо ме биеш? Това, което ме притесни, беше картинния разказ, а наистина е минало прекалено малко време, за да доведат лелята до "издивяване".

Странно ми е какво толкова не им харесва на децата - няколко часа деца и играчки, учат ги на разни неща, ядат, ако искат, не ги карат да спят в момента, ама моите в понеделник, като разбраха, че ще ходят на градина, реваха, а сега се пазарят всеки ден, че няма да ходят.



Тема Re: Яслатанови [re: landing]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано19.09.12 23:24



Беше ми много интересно и много поучително да прочета разказа ти.
Да права си, че децата нямат представа за време. Когато ги попитам това кога се случи, отговорът е миналата година. И аз си помислих, като теб, дали не са гледали нещо и кой, кого е набил.

Обаче, сега Васи яде много за да стане голяма и да ме набие и да ме убие, защото я накарах да разкаже на баща си и баба си, че са я били в градината.

Не ме познаваш, но аз съм прекалено неконфликтна личност.



Тема Re: Яслатанови [re: won]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано19.09.12 23:35



Засега сме ходили само 4 предиобеда на ясла. Дано си права, че до месец ще свикнат. Не се притеснявам, колко ще е таксата, тя за цял месец е по 60 лева на дете, което си е едно нищо за отглеждане, хранене, възпитаване, играчки и т.н. Повече се чудя, като си познавам хлапетата, как ще започнат да ходят по цял ден, когато знаят, че могат да са само половин.

Не искат да ги оставям дори за малко даже при баба им, при която доскоро си висяха по цели дни с мен или без мен. Ако вляза в тоалетната (а бяха свикнали, че когато съм там, врата се затваря и не ме виждат), започват да плачат и да тропат по вратата, независимо, че им приказвам отвътре.

Всичко ще се оправя накрая.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.