Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:47 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Малко разсъждения..нови  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано15.08.12 11:53



Днес ме порази една чужда, но доста мъдра мисъл...

Безмислено е да сменяш географското си местоположение и да пресмяташ преживяното време, ако продължаваш да правиш все същите неща, с все същите хора и по същия начин.


И за вас ли са безмислени повторенията дори и когато ви носят някакъв вид щастие?

А ако става дума за лятна почивка - дали бихте отишли на същото място, със същите хора, да правите същите неща, м?


Обикновено женените/ омъжените имат подобни дилеми, защото се движат в комплект. А ние, разведените...?

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 15.08.12 12:02.



Тема Re: Малко разсъждения..нови [re: MamaNetty]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано15.08.12 12:03



Тук хората ти говорят за избора между развитие и застой, без значение дали това е осъзнато.
Къв секс пак?

WALL·E


Тема Re: Малко разсъждения..нови [re: MamaNetty]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано15.08.12 12:06



Тая мисъл, нещо ми е адски безмислена.

Ден с ден не се повтаря...миг с миг, всеки момент носи свой собствен нов заряд.
Та женени или разведени-се тая:)...законът за относителността е в пълна сила:)



Та май пак опираме до това как човек възприема света около себе си:)



Тема Re: Малко разсъждения..нови [re: MamaNetty]  
Автор Meceчинa (нащърбена)
Публикувано15.08.12 13:29



Всяко нещо, извадено от контекста, променя смисъла си.
В този ред на мисли, предисторията и последствията от цитираната "мъдра мисъл" - започвайки от - Преди..и затова... - Безмислено е да сменяш географското си местоположение и да пресмяташ преживяното време, ако продължаваш да правиш все същите неща, с все същите хора и по същия начин. - стигайки до голямото - НО ...еди какво си - би трябвало да хвърлят светлина върху цялостната идея.
Иначе - буквално разгледано - Не, не е безсмислено, но в по- голямата си степен невъзможно да пренесш всичко и всеки на ново място. Не е все едно от гледна точка на климат, социология, култура и т.н.
Четейки "между редовете" - Да, безсмислено е, защото всичко е в главата на човек. И ако там не прещрака нещо за промяна - такава няма и да настъпи!

Женените се движат в комплект?! УАУ - нещо като - на стада ми прозвуча

!
Да, догодина бих отишла на същото място - докато ми омръзне бих повтаряла - после сменявам! В този ред на мисли - след като НЕсемейните не повтарят - Е много сте непостоянни - и вие не знаете какво искате - как тогава ще го получите! (в кръга на шегата разбира се)



Тема Re: Малко разсъждения..нови [re: MamaNetty]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано15.08.12 13:34



Нещата са същите, единствено когато самият ти си спрял. Всичко е в погледа на виждащия и в ушите на чуващия.




Тема Re: Малко разсъждения..нови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано15.08.12 13:35



По - скоро бих се съгласила с една мисъл на чичко Айнщайн - Не можем да решим проблемите, като използваме същия начин на мислене, който сме използвали, когато сме ги създавали.
Та - просто всичко е в главите ни. Ако искам да си реша проблема, първо трябва да си сменя чипа в главата, а после останалото, ако е необходимо след смяната на чипа.
Иначе - всяка сутрин пия кафе, и не ми тежи, че тва действие се повтаря. Ако с една компания ми е гот, не виждам защо да не продължавам с нея, докато ми е гот.
Хахаха, а тва със семейните отпуски май е отживелица от татово време. Ся макс 1 седмица да се засечем заедно., и то задължително без едната съб и неделя поне.
А ходенето на едно и също място е като компанията - докато те кефи - защо не?

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!


Тема Re: Малко разсъждения..нови [re: PipilotaV.]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано15.08.12 13:36



Абсолютно точно!

"Един пътник наближил някакъв голям град и попитал една старица, седнала край пътя:
- Какви са хората в този град?
- Какви бяха хората там, откъдето идваш?
- Ужасна пасмина - отвърнал пътникът. - Злобни, подли, отвратителни във всяко отношение.
- Аха - рекла жената, - същите ще откриеш и в този град.
Едва отминал първият пътник, ето че се спрял друг и също попитал що за хора живеели в града. Старицата отново го попитала какви били хората там, откъдето идвал странникът.
- Прекрасни хора - честни, трудолюбиви и щедри до един. Тръгнах си с мъка на сърцето - заявил вторият пътник.
Мъдрата старица рекла:
- Такива ще ги откриеш и в този град."



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!

Редактирано от HAДEЖДA™ на 15.08.12 13:44.



Тема Re: Малко разсъждения..нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано15.08.12 14:15



Абе знаех си, че всичко до Айнщайн опира в случаят като отговор, щото и аз съм и написала: законът за относителността е в пълна сила





Тема Re: Малко разсъждения..нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано15.08.12 19:00



Тая притча потвърждава идеята, че не е въпросът в географското местоположение...


Имам едни колеги, с доста неравновесна връзка /тук там с изневери дори/, които заминаха да работят в чужбина и бяха убедени, че там някак си нещата помежду им ще се изгладят, защото условията ще бъдат по-добри, с тенденция да прогресират...с осигуреност за децата им... и прочие.
Сега научавам, че не ставало по плана... хм.
Вярата в доброто бъдеще не пречи, но истинската промяна / за добро или лошо/ не е от времето и мястото. Понякога наистина се налага смяна на човека или поне на нещата, които правите заедно.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Малко разсъждения..нови [re: Haглeц]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано15.08.12 19:03



Секс, какъв секс?
Развитие в застой...
Летене в покой...



Не искайте много, за да може да платите цената.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.