Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема Re: За мъжете 'приятели'нови [re: PipilotaV.]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано23.07.12 17:19



Не. Излиза, че дали се е стигнало до секс, или не се е стигнало - и в двата случая това не е повод/причина да си развалим приятелството.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!


Тема Re: За мъжете 'приятели'нови [re: tia9]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано23.07.12 17:20



Двете понятия не се изключват. Според мен, дее.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!


Тема Re: За мъжете 'приятели'нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано23.07.12 17:44



Не се и препокриват)), та приятелството може да се развали заради секс





Тема Ей,нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано23.07.12 22:23



как не те разбират тези хора, Наде!

Те и мен така по този и други въпроси. Доста пъти в ГЗС се е обсъждала темата и като почнат ... ама те приятелите безполови, ама що да си разваляме приятелството .... и все им казвам да правят секс с враговете си пък тогава. Впрочем, на много хора само това им генерира тръпка, търсят този вид напрежение, викат му страст даже, от което мога да си направя изводи разни. Читави, зрели хора, не могат да си развалят приятелството дори и ако случилият се секс е бил куц. Имала съм баш такъв случай и често е повод да се хилим на спомена.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: За мъжете 'приятели'нови [re: милейди]  
Автор Надя Надя (Двойната Надя)
Публикувано23.07.12 23:24



Проблемът е, че в голяма част от случаите поне при единият от двамата партньори - приятели, се явява чувство за собственост. Не говоря за любов, а просто за собственост, което също може да породи ревност и оттам ред усложнения. Точно затова според мен сексът скапва приятелството. Доста рядко явление е неангажиращ приятелски секс.

Terror incognita


Тема Re: За мъжете 'приятели'нови [re: tia9]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано23.07.12 23:40



Толкова е било приятелство ..







Тема Примернови [re: PipilotaV.]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано24.07.12 01:48



Няма проблем. Съдейки по мнението на Ком-а, най-веротно, аз не съм се изразил добре. Ще се опитам да дам пример за респектирането с въображаем случай:

Да речем, че си се запознала с мъж, който е много честен, добър и праволинеен, но е малко недосетлив. Не е глупав; механичен инженер е да речем, но просто не е много досетлив за "човешките" неща от живота и отделно няма (да речем) поетичен или просто романтичен поглед към света. Той много ти допада като приятел, но изобщо не се интересуваш да имате любовна връзка с него. Да предположим също, че ти би предпочела да не стигате до там той да те попита дали си съгласна да се ожените или да ти каже че е влюбен в теб. Ти, бидейки досетлива и умна жена, си имаш "едно наум" за архетипните нагласи, и правиш изводи доста преди мъжа.

А пък от другите мнения в темата става ясно, че такава житейска ситуация, в която щом се е стигнало до "прекрачване" на границата от страна на мъжа, това да не се хареса на жената, примерно заради потенцила да се смени нюанса на приятелството към по слаб, е напълно възможна. От тук нататък има две (е, доста съм ги опростил) алтернативи:

(1.) Можеш да го респектираш със своя интелект в подкрепа на приятелството си, като поемаш инициатива с предварение и насочваш един разговор в тази посока. Убеждаваш го, къде по-явно, къде по-завоалирано, че си досетлива но и същевременно знаеш точно какво искаш, че го виждаш като приятел и че ще се радваш ако и той те вижда като такъв. При така направените допускания, смятам, че мъжът ще бъде респектиран, без изобщо да става дума за смущаване и комплексиране.

(2.) Този втори алтернативен вариант е същия за който питаш. Да не респектираш мъжа с интелекта си, сведено до този пример, означава да не поемаш инициатива за никакъв подобен разговор, да не изразиш в детайли своето становище, примерно, защото по навик предполагаш ще и мъжът отсреща ще се досети сам и ще стигне до същите изводи за приятелството и любовта като теб. Но в нашия пример това не се случва така, защото мъжа не е досетлив и един ден той ти казва че е влюбен в теб с телешки възторг в очите. Но дори и това не е непременно края на света, нито края на вашето приятелство и от тук нататък ситуацията може да има много различни бъдещи разклонения вариращи от много весел и щастлив край до по-тягостен или намръщен такъв. Само, че тези разклонения излизат извън предмета на нашата малка подтема и моя отговор в частност.

И последно, спирам се на намеците, за да кажа ще и там нямаме спорни точки с теб. Настина човек трябва да си се държи естествено. И все пак поради своята деликатна и романтична природа, а понякога и от чувствато на такт, жените са склонни да изразят своята позиция чрез намеци или просто по начин, който изисква "повишено" внимание и/или досетливост. Срещал съм повече от една такава жена в живота си и понякога това създава улеснение понякога създава затруднение, според ситуацията. Не си мисля нищо лошо за тези жени, нито пък смятам че са кокетничели, например. Просто си бяха такива.



Тема Добре казанонови [re: LlRA..]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано24.07.12 02:06



Здравей, Лира,
Добре казано и по двете линии. Излиза, че "мъжкия" начин на мислене може да се придобие с възрастта или след многото битки с житейски проблеми.



Тема Re: Примернови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
Автор Втасахме_я (Е, и?!)
Публикувано24.07.12 02:10



Чистичко, спретнато и подредено. Като рафтчета в гардероб, но не педантично.
Интересно.



За подредбата на изложението ти говоря.



Тема Re: Примернови [re: Втасахме_я]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано24.07.12 03:01



абе - машинен инженер... чудя се как няма няколко технически чертежа с туш



Бъзикам се, де.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.