Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано12.07.12 12:22



Помисли колко деца от малки села и градчета учат на стотици км от дома. Всеки би се притеснявал на твое място, но ако няма друг изход е хубаво да опитате, а не да съжалява по-късно, че не е учил в МГ.



Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Kkaнeлa]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано12.07.12 12:23




Зле.
Но, така или иначе, аз за здраве и образование не се скъпя.
Всичко друго е на втори план.



Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: tia9]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано12.07.12 12:23



И аз така разсъждавам, но ми е свито отвътре.





Тема Re: +1нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано12.07.12 12:37



уви, не знам... само питам! а че образованието е важно - така е! ама и той е във възрастта на любовта!!!





Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.07.12 12:52



Имаме приятел, който е живял точно по този начин на квартира в София, щото е от провинцията, пък учеше в езикова гимназия. Ами, да ти кажа, той беше от малкото хора навремето, които изобщо не чакаха на мама и тати, ами си седнаха на гъза и си уредиха живота самостоятелно. Та, ще се оправи и по-оправен ще стане.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: И съм съгласен...нови [re: Дokи]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.07.12 12:54



знае че ще го проконтролирам Точно затова ти прави егати номерата.

Аз и друг път съм го разказвала, но докато баща ми беше жив, защото вкъщи той беше контролиращия, името ми непрекъснато висеше по всички срамни списъци в училище и майка ми я викаха през седмица за дивотиите, дето съм ги натворила. После баща ми почина и нямаше кой да ме контролира. Това беше моментът, в който започнах да уча, спряха всякакви оплаквания от мен и станах най-отговорния човек на света.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: PipilotaV.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.07.12 13:05



По принцип, зависи доколко преценявате готовността, самостоятелността и чувството за отговорност на детето в случая. И по принцип и конкретно е така.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Brezichka ()
Публикувано12.07.12 13:05



Лили, може ли и аз да се изкажа, но от позицията на детето, пречупена през моя поглед?
Аз като малка учех в София. Беше ми много дискомфортно да пътувам, да се прибирам зимно време по нощите, да съм все сама след училище, да ходя сам самичка на кино, да се чудя какво да ям (щото нямаше кой да ми готви), пък веднъж се съблазних и си купих немски ролкови кънки, за които дадох всичките си пари, с които трябваше да изкарам седмицата и да се върна в Пловдив след това. Е тогава останах без коричка хляб дет се вика... Абе, не ми беше хубаво хич по квартирите, тъгувах за вкъщи, но безумно обичах балета и затова бях готова да понеса всичко.
Та само ако детето ти ужасно много иска да е точно в това училище, само тогава си струва. Аз на твое място по-скоро бих го задържала вкъщи.



Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Brezichka ()
Публикувано12.07.12 13:08



Ако ти е по-важна средата в елитното училище, значи записваш го. Ако ти са по-важни знанията, които ще придобие там, то би могла да му ги осигуриш с парите, които иначе ще даваш за квартира и пътуване до друг град.
Но пък щом има опция да го прехвърлиш след това в Бургас... Но при всички случаи новото училище е стрес, да не говорим пък, че при вас ще е съчетано и с нов град и без мама.



Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано12.07.12 13:51



Не, че е нещо нечувано да караш средно образование в друг град, но ми се струва, че това е оправдано, ако наистина учиш нещо уникално, каквото може да се учи на не повече от 2-3 места в България. Примерно, музикално училище, НГДЕК, нещо от сорта. Пълна тъпотия е да си пратиш детето на 150 км за няква си МГ, пък била тя и "елитна". Елитни училища отдавна няма, или ако има, те не са това, което бяха. Ти си си решила вече, ама да знаеш, че на 13 му е рано да възмъжава. Нека завърши средно, тогава ако ти е кеф и в Австралия го прати да си доучва. Ейй, кат земете да се превъзнасяте колко било важно образованието, хеле па гимназиалното, смях ме напушва...

М+З=ВЛ





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.