Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Orcad]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано12.07.12 21:05



аре, че дънки ше ми перат

ми нека перат, ти по гащи не моеш ли да пишеш??

М+З=ВЛ




Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано12.07.12 21:07



вече се засрамвам





Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано12.07.12 21:54



Много труден избор. Моето ще учи там сега в 5-ти клас. Всички ме подпитваха що мъча детето с тая ПМГ. Ми не го мъча. Има си дарбата, аз съм длъжна да го побутна леко. Дотолкова, че го водих на курс веднъж седмично и естествено почти нищо не решаваше за там и аз все си виках "ако ще пък", щото колкото е даровит е два пъти по-мързелив.

Аз не твое място обаче нямаше да го запиша в друг град. Не защото няма да се справи, те всички се справят някак, неволята учи. А защото е "с цената на всичко". Пък мен тва не ме кефи много.

Навремето като кандидатствах след 7-ми, исках да уча само и единствено в МГ, но ей така заради нашите отидох на изпит и в Английската. В МГ имах 3.60, а в АЕГ - пълно 6.00 по математика. Изпитите бяха с разлика 1 или 2 седмици. Не беше лесна или трудна година и за двете училища. Много не съм научила за 2 седмици, но бях спокойна и хич не ми пукаше. Предполагам съм била пренавита за изпита в МГ и естествено се издъних. Та с почти нежелание записах езиковата и завърших. Не помня да съм съжалявала някога, а наистина изобщо не исках. Но пък колко глупости чуха родителите ми... как съм "откраднала" мястото на даровитите по английски, как не може без усилена подготовка да имаш такъв бал, всякакви дивотии за плащания и връзки. Изпитити са просто един шанс, Лили. Това са деца - станало с гъза нагоре и някъде се осрало.

Другото си го решавате заедно с него. И пак казвам - аз не бих. Толкова пари и врътки за едното "име" и компромиси с чувствата на всички само заради това - не е добър урок за детето. Ако обаче той настоява - тогава може. Но се съмнявам да е той настяващия, по-скоро е съгласен. На тази възраст надали толкова държи да започне всичко отначало сам в друг град заради едната гимназия. Само дано не го нахъсвате повече от необходимото.

Аз имам простички правила за ученето, може да не са правилни. До 4-ти където е най-близо и удобно за детето, може в най-тъпото квартално училище, там е важна само учителката. До 7-ми - само ако има "дарба" и го иска и го сръчкаш малко (ама идея сръчкване, не много) - конкретни неща - музика, математика, спорт, езици - да го хванеш навреме, че много ги домързява. До 11/12-ти - където го приемат. После където иска (може и да си плаща, ако иска, може и клоун да стане, може и физик, може и да не учи).



Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Kkaнeлa ()
Публикувано12.07.12 22:17



Честно да ти кажа и аз така си мисля.



Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано12.07.12 23:05



Децата от 2-ри до 4-ти клас по състезания са едни и същи. Знам щото и моето ходи редовно, поименно ги знам повечето от първите. Класирането в МГ за 5-ти клас е почти повторение на състезанията от предходните 2 години. Не знам за дете от "шампионите", което да не е прието. Може да е просто изключение за това конкретно дете, може да не му е било ден, но масово са приети същите деца - състезателите от 2-ри до 4-ти. И така е нормално всъщност. Все пак от 200 възможни точки приемаха до 110. Което е да решиш половината задачи. Не е като 180/200 - тогава е малко малшанс. И не, не са ходили на никакви уроци 2-ри и 3-ти клас. Децата са същите.

Редактирам да кажа, че моето ходеше на курс веднъж седмично в 4-ти, където учеха ужасно интересни и много трудни неща, които аз така и не разбрах и категорично не участвах в ученето (лично при моето дете такова нямаше, но току ме питаше какво знам за Гаус и Фибоначи и аз се хилех, щото в 4-ти клас така и не разбрах как изобщо ги решават тия задачи без системи и без x и y), а аз имам претенции, че разбирам от математика все пак. Все се каня да погледна тия тетрадки - барем науча разни математически хватки. И нищо от курса не им трябваше на изпита - гарантирам го това


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от 2biri на 12.07.12 23:26.</EM></FONT></P>

Редактирано от 2biri на 12.07.12 23:28.



Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано12.07.12 23:28



Чудо голямо като не са го приели,има и други училища в нашия смешен град.
По-важното според мен е да разбере какво го влече,а в какво училище ще учи е без значение до тогава.



Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: Kkaнeлa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.07.12 23:44



Математиката е крайно нужна наука във всяка област на живота.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: coffeemate]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.07.12 23:46



И в неелитните гимназии беше същото.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано12.07.12 23:51



Въпрос на начин на мислене е математиката.

Имам братовчедка с приложна гимназия по изкуства в София. Тя твърдеше, че математиката е за сухарите, нормални хора не можели да я разберат, непременно трябвало да са скучни и тъпи. Девойката е адски работлива и умна и доста интересна. За нея обем е същото като площ. И инженер е същото като механик.

Приоритети на мисълта. Дори не е труд или талант. Някъде нещо се къса при различни хора.





Тема Re: Не мога да си намеря мястонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Kkaнeлa ()
Публикувано13.07.12 02:35



Не отричам. Както и езика. Всъщност всичко ще ти свърши работа по някое време.
Към момента твърдо съм за занаят обаче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.