Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Сияние на жена...нови  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.06.12 11:31



Дали е офф или е он, вие ще решите. Защо ми се прииска внезапно да споделя част от тази книга, нямам представа, но не възнамерявам и да го анализирам. Ако събуди някакви мисли, разсъждения, емоции, асоциации, изводи, спомени... или каквото и да е, което си заслужава и може да бъде отразено тук- окей. Ако ли не- фактът, че съм споделила тези редове, няма да загуби от удоволствието си...



“И не ви казвам, че човек не може да живее и без любов – може – и това е най-гадното. Органите продължават да подсигуряват нормално физиологично състояние и това подобие може да продължи много дълго, до момента, в който краят на функционирането направи този труп легитимен. Може да потърсим убежище и забрава и в сексуалността и да живеем като автобусна спирка. И така, проявете предпазливост, тя винаги е добро извинение. Или пък тръгнете утре с мен. Не правете глупостта да минете някъде встрани поради излишък на житейски опит. Тръгнете с мен, дайте шанс на невъзможното. Нямате представа доколко му е писнало на невъзможното и каква нужда има то от нас. Когато човек е обичал една жена с отворени очи, с всичките си утрини, с всички поля, гори, извори и птици, разбира, че все още не я е обичал достатъчно и че светът е само началото на всичко, което остава да направите.” ( Ромен Гари- из "Сияние на жена")

И още нещо:

" В живота на човека петдесетте години
са като последния час от деня,
когато слънцето вече е залязло
и усещаш естествена склонност към размисъл.
Мен обаче здрачът ме тласка към прегрешения
и вероятно поради това, навръх петдесетте,
се впускам в разсъждения за връзката си
с яденето и с еротиката, за изкушенията на плътта,
които ме привличат повече,
макар че не на тях, уви, съм се отдавала най- често.

( из опияняващата книга на Исабел Алиенде "Афродита: приказки, рецепти и други афродизиаци")

Засега толкова. Ще се "видим" вероятно чак утре.




Тема Re: Сияние на жена...нови [re: PipilotaV.]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано30.06.12 12:06



Дали е уфф или оф не можем да решим. Можем обаче да отбележим факта, че без любов не само, че може да се живее, ами направо се живее чудесно. Така нар. либофф консумира прекалено много енергия, която инак би могла да се оползотвори за къде-къде по-смислени занимания. Виж, за 50-те не се бях замислял, че приличали на времето между залеза и нощта. Слава богу, имам още мноооого години дотогава, но дори и да нямах, не бих се разстроил от което. Всяка възраст е един необходим етап от падението ни, смъртта е най-логичният завършек на това пропадане.

М+З=ВЛ




Тема Re: Сияние на жена...нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.06.12 12:11



Падение? Като се сетя за 20- те си и като се гледам сега, се надявам 50- те да отбележат накакъв малък връх във възвисяването ми.



Уф, нямам време да бъда ни оф, ни он, ни ох... Ама не можех да те пропусна.




Тема Re: Сияние на жена...нови [re: PipilotaV.]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано30.06.12 12:17



Всеки връх е дъно на океан, баш кога си мислиш че си на върха, си затънал у най-голямата тиня



М+З=ВЛ


Тема Re: Сияние на жена...нови [re: PipilotaV.]  
Автор danaia nn ()
Публикувано30.06.12 12:17



Да казвам ли какво ти липсва



Заради мен няма нужда да се връщаш



Тема Re: Сияние на жена...нови [re: danaia nn]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано30.06.12 12:18



данайкина, време е да си смениш аватаръ

М+З=ВЛ




Тема Re: Сияние на жена...нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор danaia nn ()
Публикувано30.06.12 12:20



е нали го сменях скоро, хората не можели да ми пишат бележки, че го върнах :))))))))) какво да ги правя, а бележките са важно нещо :))))) чак Киро питаха що не могат да ми пишат :))))



Тема Re: Сияние на жена...нови [re: danaia nn]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано30.06.12 12:23



ааа, не знаех, че бележките ти ги получавала котката. ти защо отдавна не си ми писала бележка?

М+З=ВЛ




Тема Re: Сияние на жена...нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор danaia nn ()
Публикувано30.06.12 12:35



Какво ти пречи котката на тебе? И с какво да ти я сменя?

Не ти пиша бележки щото сега си пиша с Лира :)))))) ше ме извиниш :))))))



Тема Re: Сияние на жена...нови [re: danaia nn]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано30.06.12 13:22



A добре, радвам се за което



М+З=ВЛ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.