Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема На опашката...  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.06.12 07:17



Вчера бяхме с моя синковец в Дисниленд. Докато си стояхме на една опашка да си купим ананасов сок със сладолед се лигавехме на български, колкото да минава времето. По едно време една жена ни попита какъв език говорим. Жената беше към 45-50 годишна, бяла с кестенява коса, сини очи. С нея имаше едно момиче - на възрастта на сина ми (12), мургаво и срамежливо. Олга.
Даяна (както се казваше жената) ни обясни, че езика ни звучал познато и че момичето е нейна дъщеря, която са осиновили и е оригинално от Русия. Аз естествено веднага заговорих на детето на руски, но тя отговори учтиво на английски, че е дошла тук много малка и е забравила езика. Жената каза, че има и друга дърщеря - вече голяма, която все още говори руски малко.
За какво пиша темата ще питате? Ами - няколко неща ми навя тази ситуация. Първо - понеже знам, че и в клуба има осиновители - искам да си изкажа възхищението от тях. Второ - какво би ви накарало да идете на другия край на света и да си осиновите дете от там. И то - не едно. Трето - чудя се тези момичета дали си дават сметка, че тази жена и съпруга и са им дали един съвсем друг живот?

И накрая - направи ми приятно впечатление, че детето знаеше, че е осиновено - за това се говореше открито и без абсолютно никакъв намек, че ситуацията е с нещо специална.



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано26.06.12 08:03



А на мен ми направи приятно вчепетление, че синът ти знае български.

М+З=ВЛ




Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.06.12 08:35



Първо- да споделя и аз уважението си към хората, които не се страхуват да отгледат чуждо дете, при това обикновено с проблеми при социализирането.
Мен лично нищо не би ме накарало да отида в САЩ, например, да осиновявам дете, защото тук имаме достатъчно деца без родители, които със сигурност живеят по-зле от тези там и такова едно пътуване би било безсмислено. Виж, ако някога тук децата без родители заживеят в човешки условия, бих отишла в Зимбабве, примерно, да си осиновя дете от там. А жената, за която говориш, вероятно е отишла в Русия, първо защото там децата са живели по-зле отколкото в САЩ и второ, защото осиновяването в Русия сигурно е било по-лесно.
Децата едва ли си дават сметка за каквото и да било, освен че се чувстват добре с майка си. Предполагам, че за тях това е просто факт, над който не размишляват особено. Що се отнася до това, че знаят, че са осиновени, напоследък и тук това е така в повечето семейства и това е наистина добре, защото се избягва стреса, когато някоя "добронамерена" комшийка реши да ги информира за това.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: На опашката...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.06.12 08:51



нямаше време да я питам, но - предполагам си права - вероятно е било по-лесно.





Тема Re: На опашката...нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.06.12 08:57



Повечето деца, чийто родители са българи знаят български, но им е трудно да го говорят.
Преди месец някъде ходихме на почивка. Та - спираме пред хотела - там има хора, които ти вземат колата и я паркират. Нашите ключове ги взе един възрастен мъж. Вече вътре дъщеря ми вика - "ти забеляза ли, че оня човек се казваше Митко"? Та - излязохме пак отпред и аз го попитах от къде е, а той ми каза, че бил от България и аз директно го заговорих на български. Човека ми отговаряше на английски - каза, че разбира, но е дошъл тук малък от Бяла Слатина с майка си и не може да говори. Ама разбираше на доста добро ниво.



Редактирано от Koм на 26.06.12 09:51.



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор echr ()
Публикувано26.06.12 09:54



Много хубава тема. И мен ме вълнуват подобни въпроси. Дано стане смислен разговор



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор Brezichka ()
Публикувано26.06.12 11:10



Вече няма да е лесно осиновяването на деца от Русия. По руската телевизия много се раздухват случаите на убити деца от американски осиновители. Самият Путин взе отношение по въпроса със затягането на осиновяването на руски дечица.
Мисля, че изискванията към осиновителите по онова време не са били толкова високи в Русия, колкото в Америка и затова са се ориентирали натам. И още нещо - най-често русначетата са красиви.





Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 11:51



Темата ми хареса.
Но не ми харесва фактът, че двойки, които искат да си осиновят дете, правят подбор и си избират КРАСИВИ, здрави деца. Не, не че е ненормално, точно обратното - твърде човешко е. А какво ще правим с онези, които вече са родени, имат недъзи, нехубави са, но също имат нужда от обич?
Аз самата бих осиновила много дечица, дори без да имам свое собствено, и не с идеята "ще има кой да ме гледа на старини", а основно поради факта, че гледам на тези неща по много неЕГО начин.
Къде може да възникне проблемът? Сещаш се: гените са гени. Дори ако започнеш да отглеждаш сираче/изоставено дете от съвсем малко, и го възпитаваш наистина с много внимание и любов, все в някой момент може да изскочи онова, което му е кодирано от биологичните му създатели. И тогава какво правиш? "Връщаш го в магазина" или се бориш?



Тема Re: На опашката...нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 11:52



Би било срамно, ако не знаеше... В този смисъл, съвсем не правя комплименти на чичо си, понеже най-първият ми братовчед говори руски, но не и български.....



Тема Re: На опашката...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 11:54



+1



Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано26.06.12 11:58



И как си представяш точно "да изскочи онова, което му е кодирано от биологичните му създатели"?
Изведнъж вампирясва?!?





Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано26.06.12 12:02



Мога да се изкажа от първо лице.
Няма нищо героично в това да осиновиш дете. То е като да родиш. Детето си е отделна личност и не е твоя собственост. Ти му помагаш да намери себе си.

За знаенето - категорично.
На сина ми съм му казала още като 4-годишен. На него тогава още не му беше съвсем ясна разликата. После сме говорили поне 100 пъти още.

Като последно, преди 2 седмици ме пита дали е имал друго име. Аз му казах и името, с което е живял близо година. Той се връща не темата още 2-3 дни, после реши, че сега има много по-хубаво име и това се приключи.
Няма забранени въпроси. Ако иска да търси биологичната си родителка, ще му съдействам.



Тема Re: На опашката...нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 12:20



Щом така ти си го представяш, така да е.





Тема Re: На опашката...нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.06.12 12:21



Абе, то е ясно какво се има предвид.
Не че не може да "изскочи" нещо "кодирано" и при рождено дете - може като едното нищо. Но докато във втория случай очевидно няма на кого да се сърдиш, в първия много хора ще са склонни да си направят извода, че ето на, така става баш при осиновяване, като не знаеш къде какво е кодирано.



Тема Re: На опашката...нови [re: MupaM]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 12:25



Аха...
Например





Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.06.12 12:37



Ъхъ, и кво?
Много ми е интересно, когато:
- някой каже, че децата (родните) не е задължително във всяка черта да повтарят единия от родителите или двамата, и почнат да му доказват, че наследствеността имала значение;
- някой каже, че не народността (циганин, българин и пр.) определя вродените качества, и почнат да му доказват, че наследствеността имала значение;
- някой каже, че расата не определя еди-кво си, и почнат да му доказват, че наследствеността имала значение, че представителите на различните раси не били еднакви (ми очевидно не са еднакви, примерно на цвят), и тъ нъ.

Та как точно линкът, който ми даваш, опровергава онова, което казах?
Няма наркомани и пияници с биологични родители въздържатели, няма престъпници със законопослушни биологични родители, няма спокойни хора с нервозни биологични родители, няма синеоки хора с чернооки биологични родители, няма коренно различни братя и сестри, или как?
Никога никъде не съм намеквала, че възпитанието е всичко.

Редактирано от MupaM на 26.06.12 12:38.



Тема Re: На опашката...нови [re: MupaM]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 12:43



Ъхъ, и кво?
След това, има ли смисъл да ти отговарям в детайли, след като не си схванала, че по въпроса сме единодушни?

Или просто ти харесва да си полемична?

Приятен ден от мен!



Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.06.12 12:49



Бе, ако надценяваш риска при осиновяване да "изскочи" нещо кодирано у детето, дето не би изскочило при рождено дете - ич не сме единодушни.

Щото според мен той е пренебрежимо нисък и напълно непредвидим. Но много хора го надценяват. Ако не си от тях, значи наистина не съм те разбрала.

Редактирано от MupaM на 26.06.12 12:54.



Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано26.06.12 13:19



Е те сега те "заковаха" като расистка, при това за констатиране на очевидни факти :))





Тема Re: На опашката...нови [re: MupaM]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано26.06.12 13:44



Да, и точно хора, които са готови да обичат едно дете, даже и ако не се огледат" в него (апропо, рожденото дете също не ни преповтаря задължително, и понякога слава Богу), могат да бъдат пълноценни родители- осиновители. Защото всеки човек е букет от знайни и незнайни гени и е някак елементарно да се мисли, че всичко положително се дължи на благоприятната среда и възпитание, а всичко лошо е от лукавия, в случая от неизвестните билогични родители.


Редактирано от PipilotaV. на 26.06.12 13:47.



Тема Re: На опашката...нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.06.12 14:31



И как си представяш точно "да изскочи онова, което му е кодирано от биологичните му създатели"?
Изведнъж вампирясва?!?


Ъхъ. Изскача, потвърждавам. Израстнах в една кооперация с две сестрички - едната осиновена, другата родена от родителите после. Осиновената била дете на забременяла ученичка от музикалното училище от някакъв музикант. Бащата-осиновител - художник. Възпитаваха ги и двете еднакво - пиано, рисуване, плетива, бродерия и т.н. занимания за млади дами. Осиновената прояви музикален талант и отиде да учи в муз. училище, родната два верни тона не можеше да изкара от пианото, но отиде в художествено приложно училище.
Осиновената - кротко, привързано към родителите си момиче, и до ден днешен от чужбина всеки ден говори с майка си по телефона, родената, малко нещо бащичко и пей сърце. Майка им ми се оплаква от родното, че не и обръщала внимание, пък се хвали с осиновеното, че само тя се грижела за нея. Малко бабешки самонавивки, ама факт.



Толкоз за "кодираното", де. Осиновената не хукна да забременява в гимназията, щото и кодирано от биологичната майка, във всеки случай.



Тема Re: На опашката...нови [re: Aлиca.]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано26.06.12 14:35



Аааа, за музикалния слух, няма две мнения, както и за някакви специфични дарби.
Моя приятелка осинови дете на балерина и хореограф и това малкото от 5-6-годишно е солист на детски ансамбил за народни танци.



Моето пък - мечка му стъпила на ухото и изобщо - никакви таланти няма.
Ама с математиката се справя добре, пък си прави хакове от 6-7-годишен.



Тема Re: На опашката...нови [re: Киро]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 14:52



Човещинка. В случая - женщинка.





Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.06.12 14:59



Кировщинка, бих казала.





Тема Re: На опашката...нови [re: MupaM]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 15:20



Женщинка. Няма как да кажем бяло на черното, и обратното.
Това е.





Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.06.12 15:23



Е, че кой казва на черното бяло, или обратното?



Тема Re: На опашката...нови [re: MupaM]  
Автор Melany99 ()
Публикувано26.06.12 16:22




Бе, ако надценяваш риска при осиновяване да "изскочи" нещо кодирано у детето, дето не би изскочило при рождено дете




Ако излезе нещо при рожденното дете то не е чак толкова неочаквано, защото всеки си знае характера и наследствеността.
При осиновеното дете не се знае какво и откъде ще изскочи.
На Лиса примаре беше за добри гени, добро възпитание и добър край като завършек, но при мен скоро имаше голям медиен шок около едно осиновено русначе.
Осиновено на 11-12 години преди 3-4 години. Тероризирало осиновителите си, сестра си, съучениците си и целият квартал бил писнал от него. Даваха стаята му - надраскаан с графити, свастики и разни лозунги на руски, която баща му редовно пребоядисвал, но то отново надрасквало. Та всичко това ескалирало и докато един ден то премазало нарочно с колата на сестра си добродушното куче на съседа, с което си играели всички деца на улицата.

А, такъв престъпник ако ти се слчи какво ще правиш?



Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор sachog ()
Публикувано26.06.12 16:36



За гените...
Преди много години наши познати си осиновиха момиченце, което беше на една седмица. Като порасна детенце страшно приличаше на баща си/осиновителя/, а по характер беше като майка си /осиновителката/. И сега на 45 години е такава. Все едно са се търсили...



Тема Re: На опашката...нови [re: Brezichka]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.06.12 17:33



Да, права си, че са красиви. Това момиче не беше етническа рускиня, но изглеждаше добре.
Що се отнася до закона - нека се надяваме, че няма да извадят очи, вместо да изпишат вежди, както става често.





Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.06.12 17:37



и ти си права, но все пак - осиновяването според мен е жест, заслужаващ уважение сам по себе си. Някак си ми прозвуча като обвинение, че детето е здраво.
П.С. Казах и по-нагоре - детето не беше етническа рускиня - беше мургаво, с тъмни очи.



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано26.06.12 17:49



Да, бе, еба си и изродите - искат здраво дете!





Тема Re: На опашката...нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.06.12 17:54



така е, права си. А представяш ли какво сърце трябва да имаш, за да осиновиш дете с нелечима болест или недъг?





Тема Re: На опашката...нови [re: MupaM]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.06.12 17:55



Даааа, дето се вика напоследък - +1





Тема Re: На опашката...нови [re: Melany99]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 17:57



Ето, за нещо такова говорех. Тъжен, грозен, но отличен пример.



Тема Re: На опашката...нови [re: sachog]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 17:59



Чудесно.





Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано26.06.12 17:59



Осиновяват ги обкновено чужденци, могат да им осигурят адекватно лечение.......отвратителното лице на истината..... Когато си наясно, че не можеш да си позволиш такова е напълно нормално да искаш здраво дете. Да не бъдем лицемери. Ама как може да искат здраво дете? Ах, ох. Във всички случаи споделям твоето уважение към осиновителите.



Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано26.06.12 18:01



Наистина ли смяташ, че си застрахована "генетично" от такива прояви на детето ти?



Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.06.12 18:01



За съжаление - подобни неща се случват - в случая факта, че детето е осиновено е просто подробност.
Според мен проблемите - що се отнася до наследственост са по-скоро здравословни, но - както вече казахме - никога не се знае какво може да се случи и без осиновяване.



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 18:01



Просто е: трябва да си животно, не човек. Или ако си човек, да си светец. Но светците, обикновено, си отиват много млади. Нали знаеш приказката: "Добрият човек е проклет".



Тема Re: На опашката...нови [re: tia9]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 18:03



А защо трябва да се смятам ЗАСТРАХОВАНА? Някъде казала ли съм подобно нещо? В собственото ми семейство имаме прецедентен случай, без да навлизам в детайли.
Съвет: по-добре без евтини провокации.



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 18:10



Това е точно така. Лично моето становище съм го посочила много ясно.





Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано26.06.12 18:10



Не са провокации, а искрено възмущение от примера (горе). Едва ил това е причината за такива прояви, дали генетика или прекрасните родители са взривили нещо в нещо в това дете. Интересно в Австралия как се отнасят с животинте, с тази тежка генетика на англичаните)) Не е лично отношение към теб, просто примерът е абсолятно необмислен. Нещо като новините по ТВ (ако помниш подпалвачите), престъпник, подпалвач, хулиган и от семейство на разведени...ей така, межуд другото. Та и този пример, убиец на кучета, а причината неясно генетич(но наследство......едва ли, някой е счупил това дете, а не генетиката е проработила. Нали е възможен такъв вариант?



Тема Re: На опашката...нови [re: tia9]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 18:14



Така ли?
В такъв случай, гените нямат нищо общо. Онова, което си написала, се превежда точно по този начин.

Пишеш доста странно, между другото.



Редактирано от BambiBambina на 26.06.12 18:15.



Тема Re: На опашката...нови [re: tia9]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 18:17



Да, разбира се, че е нормално - кой родител не иска здрави деца??
Но останалите какво да правят? Още откакто са се пръкнали и са започнали да осъзнават света около себе си, да проумяват, че са аутсайдери ли?

А фактът, че си ги ПОДБИРАТ И КРАСИВИ? Или и тук ще кажеш: че кой родител не иска красиво дете? Да де, ама ако си е твое, и се роди грозно, какво ще го правиш? Ще го дадеш в дом ли? Или ако се роди с недъг? Защото и такива изроди има...



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 18:22



Whatever.





Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.06.12 18:24



ако все още говорим за Олга - момичето от опашката - не бих казал, че беше някаква неземна красавица - просто нормално дете.



Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано26.06.12 18:25



Пиша на пресекулки, прекъсвам, дописвам)) Не, има общо, но наред с много други фактори.) Аз самата не познавам до такава степен предците си, че да преценя какви генетични заложби нося)



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 18:27



Да живеят изключенията... може би все още има надежда за човешкия род....





Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано26.06.12 18:30



Всички деца са красиви.... Сложно е, опитвала съм се да се поставя на мястото на осиновител...и не мога, явно нямам психика, нямам тази нагласа или ...наистина не знам причината, но ми е страшно трудно. Наистина се страхувам дали бих могла да се отдам напълно и какво е нужно за да го направя. По тази причина не съм наясно какво им помага да почувстват детето като свое, може за някои хора и да е външност

....не знам. Чувала съм, че някои хора търсят прилика, физическа прилика с децата, за красиви не знам.



Тема Re: На опашката...нови [re: tia9]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 18:32



Не знам... вероятно просто се иска да имаш сърце, много по-голямо от планетата, на която живеем, много по-голямо от собственото ти его... Сложно.



Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано26.06.12 18:34



За това искрено се възхищавам на тези хора)



Тема Re: На опашката...нови [re: tia9]  
Автор Melany99 ()
Публикувано26.06.12 19:02




Всички деца са красиви




Да бе, не виждаш ли във фейса какви грозни деца има!




Тема Re: На опашката...нови [re: Melany99]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано26.06.12 19:07



Само ти си в състояние да видиш грозни деца...............



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано26.06.12 19:48



Коме, Коме... наивна душа си ти.
Как ти хрумна да отваряш кутията на Пандора?

И с всички нелепици, които се пишат и ще се изпишат по темата, ти се надяваш някой да седне и да сподели такива лични неща като как преживяват децата адаптацията от институцията - у дома, периодите на осъзнаване на изоставянето - осиновяването, дефицитите на децата, болките, радостите им... тези на родителите, ако щеш...

Значи, много моля Бамби, да обърне внимание на следното:
Децата НЕ се избират от бъдещите осиновители!
Както в чужбина, така и в България от 2003 г. има закон, който избира родители за детето, не дете за родителите. За тази цел има специална Комисия, която подбира три двойки или самотни родители, вписани в Регистъра на кандидат - осиновителите и предлага детето на една от тях.
Кандидат - осиновителите могат да откажат, разбира се, след среща с детето, но тогава се връщат на опашката в Регистъра и започват да чакат отново по същата процедура, като ако пресрочат определено време, се налага да подновят целия пакет от документи, който се предоставя на Отдел закрила на детето по време на проучването им.

Децата с доказани тежки психически или физически дефицити, по принцип се настаняват в специализирани институции и трябва да си изявил ясно желание за специално такова дете, за да може Комисията да реагира адекватно.
Всички деца, които живеят в институции и биват отглеждани колективно, без индивидуална грижа, са носители на дефицити, които понякога изглеждат като заболявания, но в домашна среда, с търпение, грижа и най-вече редовно "поливане" с любов, се компенсират.

Ако има "избиране" на деца, то откровено трябва да призная, че обикновено е на етнически принцип, макар че, хората са по-склонни да отхвърят тази възможност чисто теоретично. Познавам не една двойка, която след среща с дете с различен произход от техния, промени становището си.
Така че, дори и този мотив не е валиден кой знае колко.

Децата не се избират.
Всъщност... би било хубаво някои така категорични писатели, да видят как децата "избират" родителите си. Дори хората работещи там, не спират да се удивляват как дребосъците някак знаят, още преди да им кажат и независимо колко големи са...



П.П. И не винаги са красиви децата, но стават красиви пропорционално на любовта, която получават. Факт.



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.06.12 19:59



Моя братовчед е осиновен, хубаво момче, умно, кадърно, изобщо си нямаме идея какви са му родителите, леля ми го осинови през 86 беше бебе на 20 дена, помня му големите маслинени очи като отидохме да го вземем


През пубертета имаше някакви пререкания с майка си, съседка го беше осведомила че е осиновен, и какво от това, той си ми е първи братовчед, никога не съм мислила за него като за осиновен. Е, верно че от малък му казвахме че не е важно кой те е родил, а кой те е отгледал. А за гените, ми може и да има нещо, но зависи от възпитанието, ако му дадеш нормален живот, няма да мислиш за гени. И до ден днешен братчеда не е поискал да намери биологичната си майка, а вече е на 26, със сериозна професияако някога поиска да намери родителите си, ние ще му помогнем, това е, пък той сам ще си реши какво и защо и как!



Тема Re: На опашката...нови [re: Raf OFecin]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано26.06.12 20:04



Кафенце, чак сега те разпознах.



Може би това е единствената тема, в която съм далеч по-запозната от другите.
И тя ми е като пример, как всеки говори с нетърпящ възражение тон, авторитетно за нещо, за които и хабер си няма.

И явно всички теми се разискват така.

Вкъщност Ком има най-нормалните реакции и мнения.



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.06.12 20:09



А и още нещо, да, братчеда си дава сметка леля ми и ние какво сме направили за него, и го оценява!! Имаше един случай, лек скандал, игнорирахме го от нас, и той се усети че не е прав, и на нас не ни беше приятно и на него, но трябва да уважаваш този който те е отгледал и възпитал))))А изобщо няма да споменавам лелка ми какво точно е направила за него, като изключвам това че го е прибрала от болницата изоставен....в това отношение той излезе умен)))



Тема Re: На опашката...нови [re: Raf OFecin]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.06.12 20:30



Аха - ето тези подробности и аз не ги знаех.


Сигурно си права за етническия произход - което е още една точка, по която оценявам тази жена от Орегон.



Тема Re: На опашката...нови [re: MupaM]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано26.06.12 20:33



Единствено валиден е фактът, че няма синеоки родители с чернооки деца.

Другото е въпрос на генетична случайност. Достоверна статистика в световен мащаб, според мен няма и не може да има на този етап.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор sachog ()
Публикувано26.06.12 21:18



Искрено се възхищавам от хора-осиновители. Ние с жена ми нямахме 7 години деца...и толкова сълзи сме пролели. Психически бяхме готови да си осиновим две, но се случи божественото...двама сина един след друг се породиха.



Тема Re: На опашката...нови [re: Melany99]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.06.12 21:30



Ами, наследственост! Това, осиновеното от твоя пример, е било вече голямо дете - на 11-12 г. Кой знае какво е преживяло до тази възраст! В Русия, както и в Украйна /по статистика от един филм, който гледах/ имат сериозен проблем с изоставените деца. Безпризорни. Дори не могат да издирят и настанят всички в държавни домове, пък и там едва ли средата и влиянията да са по-стока от тази в нашите. Нищо чудно въпросното дете да е било тормозено и да е изтрещяло още преди да го изберат за осиновяване.

Един хубав френски филм с подобна тематика гледах наскоро - "Момчето с колелото".



Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 21:36



Аз от месец помагам за отглеждането на осиновеното дете на съседката.Огромно щастие е и за мен.Съвсем нова емоция и много положителна.Малкият пухчо е на 10 месеца.Има проблем - кривогледство.Това ни най-малко не ни прави по-малко щастливи.Съпричастна съм и отговорна за всяка промяна.Тя не крие, че е осиновен, а когато е с мен му говоря за нея, като за мама.Вчера му купихме очила, макар че го очаква и операция.Бижу си е детето.Все си мисля, че заобиколено от хора, които го обичат ще бъде щастливо.А и нас зарежда, с огромна положителна енергия.





Тема Re: На опашката...нови [re: Десислава]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.06.12 21:46



а защо преди месец не помагаше на такива деца?



Тема Re: На опашката...нови [re: Фakличka]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 21:57



Защото съм искрене ще ти кажа - имам мои.До днес се сблъсквам с трудности, около възпитанието им.Бях поласкана от изборът на съседката да ме избере, като помощник.Плаща ми за това, но факт е, че ми харесва самото общуване и с нея, и с детето.Освен всичко останало имам и още един, неееее повече човечета, които имат нужда от мен, а това е прекрасно.Приятели.





Тема Re: На опашката...нови [re: Десислава]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.06.12 22:20



Извинявай,. не те разбрах))



Тема Re: На опашката...нови [re: sachog]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 22:20



Да са ви живи и здрави!





Тема Re: На опашката...нови [re: sachog]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 22:22





Да са ви живи и здрави! Щастлива съм за вас.



Тема Re: На опашката...нови [re: Фakличka]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 22:22



ЦУН!



Тема Re: На опашката...нови [re: Raf OFecin]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 22:24



Бамби ти благодари за поднесената информация и би те посъветвала много мило, следващия път да ползваш по-малко назидателен тон.





Тема А ТИнови [re: Фakличka]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано26.06.12 22:28



някога, помагала ли си на деца, по принцип? Ей така, нероднински, неприятелски? Деца. С проблеми, с недъзи, със страшни болести?
Не вярвам. Ако бъркам, дай примери, ако обичаш.

Е, не се пали много, тогава, което в превод значи: не задавай подобни въпроси. Доста нелепо е.





Тема Re: На опашката...нови [re: Фakличka]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 22:34



По темата и аз съм в размисъл.
Отново си смених работата.В нова фирмичка съм и много ми харесва и атмосферата и естеството на работа.И там съм от месец.
От толкова дойде и ангажиментът с детенцето.След още два мамчето излиза от майчинство.Най-добрият вариянт за мама назаем съм аз.Аз съм разскъсана.И в реда на мисли, смятам, че няма по-важна работа от тая на мама.Щеше ми се да чуя и вашето мнение.
Заплащането и разход на пари са абсолютно еднакви.Удоволствието също.Остава социалният живот, срещу уютът да си в удобна, просторна къща под твоят "лек хаос", с 4-5 чиляка, които постоянно вдигат капак на тенджерата.





Тема Re: А ТИнови [re: BambiBambina]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.06.12 22:56



Да помагала съм, тук в бг))



Тема Re: А ТИнови [re: BambiBambina]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.06.12 22:59



Моя амига е с болно дте, тежка церебрална пареза,,,,,,друга моя дружка, и тя е с болно дете...та кво да ви кажа...................видяла съм, усетила съм!
и ОСВЕН ЧЕ СЪМ УСЕТИЛА, СЪМ ПОМОГНАЛА!





Тема Re: А ТИнови [re: BambiBambina]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.06.12 23:02



И понеже аз съм видяла и помогнала. ти кво ще кажеш???



Тема Re: А ТИнови [re: Фakличka]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 23:02



Как е мама?



Тема Re: А ТИнови [re: Десислава]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.06.12 23:03



Зле, но това не имнтереува никой!



Тема Re: А ТИнови [re: Фakличka]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 23:06



Недей се опъва!Може все някой от нас да ти помогне.Дори и да не смяташ, че ще съм аз, а и аз не си знам възможностите.Мисля те, ако мога с това да съм ти полена.





Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.06.12 23:09



Тя може да си позволи и повече назидателен тон.
Осиновила е две деца, не пише в темата само, за да си скандира възгледите по въпроса.



Тема Re: На опашката...нови [re: BambiBambina]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано26.06.12 23:20



Не виждам нищо назидателно в обективно поднесената информация.
Може да ти е полезна.
Умишлено съм избягнала емоционален коментар на останалите дискусии в темата и то в такива сериозни насоки като здравословно състояние, гени, наследственост, и прочие.

Опитът говори, че няма смисъл.





Тема Re: На опашката...нови [re: Aлиca.]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 23:21



И кому е нужно назидателен тон и защо?Затова не разбираш от щастие ти самата.





Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано26.06.12 23:24



Коме, за чужденците етноса не е проблем.
За тях е проблем да осиновят изобщо от Европа и страни като нашата са направо див късмет за тях.
За нашенци ще ти кажа, че също не са малко хората, които не се влияят от етнос, но поради разбираеми причини, не тръбят навред за този факт.
В интерес на децата е.





Тема Re: На опашката...нови [re: Raf OFecin]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 23:29



Рафи, в нашият случай мамата е от друг етнос, но добре материално и също по-християнка от мен.Това е без значение.Въпрос на мислене...


Радвам се, на изборът на жената и възможностите И, разбира се.
нека да има такива хора!



Тема Re: На опашката...нови [re: Десислава]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.06.12 23:31



Извини ме, ако си търсиш заяждане, но ми е твърде късно и изморено, за да възприемам насериозно несвързани писаници. Схванах, че си щастлива с поредната нова работа, честито, на мен ми е чуждо вдъхновението да сменям работодатели през месец.
Затова съм щастлива, че от 20 години сама съм си работодател.





Тема Re: На опашката...нови [re: Aлиca.]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 23:38



Извини ме за мнителността ти, но не НИ интересуваш.Помайвай се другаде!





Тема Re: На опашката...нови [re: Aлиca.]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 23:39



изморително е, разбирам тееее!





Тема Re: На опашката...нови [re: Aлиca.]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано26.06.12 23:43



Между другото, въпрос на лична реализация за търговец е да има къде да се продава.Имам избор-правя го!Доволно!





Тема Re: На опашката...нови [re: Десислава]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано27.06.12 00:10



Абе знаеш как е с художник в къщи. Докато нарисува, пък продаде, пък донесе пари, домашните се изморяват да бачкат и да го хранят.

Ама, пусто, тръпка...не ми се работи друго.





Тема Re: На опашката...нови [re: Raf OFecin]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано27.06.12 00:54







Тема Re: А ТИнови [re: Десислава]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано27.06.12 04:28



мерси, но никой не може да ми помогне, все пак, благодаря ти )))



Тема Re: А ТИнови [re: BambiBambina]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано27.06.12 05:05



Знаеш ли Бамби( така ми казва бившия) аз много съм видяла и усетила ,и с квото съм могла съм помогнала, но не е в това въпроса, всеки помага когато може и когата Иска!!!Та не ме гледай тук че съм шматка, аз си знам какво правя и как, но тук никога няма да го кажа, не че правя нещо по по...просто съм нормален човек





Тема Re: А ТИнови [re: Фakличka]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано27.06.12 05:08



... готина си ти...



...къде го чукаш, къде се пука...

Тема Re: На опашката...нови [re: Koм]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано27.06.12 05:21



бе кво се фащаш на въпроси
забоди на меча нещо русо или черно
после пак ял при нас, за розговорка
д`би и гулемите въпроси, значи
всичко е ебане
ръгай





Тема Re: На опашката...нови [re: MamaNetty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.06.12 09:48



"няма синеоки родители с чернооки деца"
Ми няма, бе, кой е казал, че има...

Аз във всеки случай не съм споменавала подобно нещо, а обратното, което го има.

Редактирано от MupaM на 27.06.12 09:50.



Тема Re: На опашката...нови [re: Melany99]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.06.12 09:53



"какво ще правиш"
Ми същото, каквото и с рождено дете. В краен случай и ако вече "детето" е пълнолетно - вдигаш ръце, минимизираш контактите и го оставяш да си чупи главата.



Тема И тя, вероятно, няма нужда от адвокати?нови [re: Aлиca.]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано27.06.12 13:11



?



Тема Re: На опашката...нови [re: Raf OFecin]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано27.06.12 13:14



Може да ти е полезна.
Няма две мнения, по въпроса.



Тема Re: А ТИнови [re: Фakличka]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано27.06.12 13:17



Чудесно, аз също. За нещастие, повечето не оцеляваха...



Тема Re: А ТИнови [re: Фakличka]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано27.06.12 13:19



Вече ти казах достатъчно. По-горе.



Тема Re: А ТИнови [re: Фakличka]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано27.06.12 13:22



Аз не смятам, че си "шматка" - тук или където и да било, просто въпросът ти ми се стори крайно провокативен, затова и аз попитах, ти дали си помагала, и то на НЕблизки деца. Т.е., напълно чужди ти такива. Аз съм спяла 3 часа в денонощие в продължение на 2 години, а когато спях, сънувах, че съм на работа. А работата ми беше във фондация, която се опитваше да помага на деца с ракови заболявания. Първо като доброволец, 3 месеца, по 3 часа дневно, после ми предложиха трудов договор. Но това беше преди 11 години. Сега светогледът ми е доста по-различен и нехуманен /въпреки че обичта ми към децата, особено към болните и изоставените такива, никога не е намалявала/, но няма да навлизам в детайли.



Тема Re: А ТИнови [re: BambiBambina]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано27.06.12 21:49



аре и ти се направи на интересна!



Тема Re: А ТИнови [re: BambiBambina]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано27.06.12 21:52



нали се сещаш че няма тук да кажа каквото и да е)) да сме живи и здрави))



Тема Re: На опашката...нови [re: MamaNetty]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано27.06.12 22:16



Достоверна статистика в световен мащаб, според мен няма и не може да има на този етап.
при 7 милиарда души можеш да правиш фрапиращо чувствителни статистики, само не бива да ги публикуваш






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: А ТИнови [re: Фakличka]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано28.06.12 00:20



Ами, защо?? Просто можеш пак да кажеш "тук се направи на интересна"....





Тема Re: На опашката...нови [re: zaphod]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано28.06.12 07:46



Правиш популярна грешка, като допускаш , че общия брой на някое човешко множество е равностоен на статистическия пул, годен за изследване.

Не искам спорове на тая тема, но помисли само, колко от семействата осиновили деца, особено болни или "специални" деца биха искали да участват искрено в подобно статистическо проучване, касаещо личния им избор.
Помисли, колко трудно е да бъдат дефинирани общочовешки критерии за успеваемост на дадена личност, за да тръгнем оттам нататък да търсим скритото генетично наследство на същата. И накрая - сети се за огромната цена на такова проучване в различните страни, общества и култури, при липсата на каквото и да е практическо приложение на резултатите...
И това са само три аргумента... има и други.



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: На опашката...нови [re: MamaNetty]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано28.06.12 22:37



Много бърз въпрос, с който в момента ме изпитват синовете и не мога да отговоря:
Има ли зависимост кръвната група и резос фактор, с тая на децата и каква?
Не помня коя са те.Струва ми се, че не са моя. Аз съм А+.Струва ми се, че ме изуми при събитие 0-та на сине.Баща им е тая, но за фактор не помня.
Има ли някой отговор на тоя въпрос?





Тема Re: На опашката...нови [re: Десислава]  
Автор danaia nn ()
Публикувано28.06.12 23:18



Знам че винаги мога да дам кръв на сина ми, както и той на мен. Такива са кръвните групи. То кой да сади домати и да гледа кучета пред входа. Сори, ама гледам мача

и нямам време



Тема Re: На опашката...нови [re: Десислава]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано29.06.12 01:27



Ето ти таблицата. Вляво е кръвната група на родителите. Вдясно - възможните кръвни групи на децата.





Тема Re: На опашката...нови [re: Десислава]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано29.06.12 08:07



За кръвната група има зависимост, за резус фактора не толкова май...обикновено при мъжете е +...най-сигурно си е лабораторно изследване, не е скъпо, около 10 лв.
Но е хубаво да се знае и се носи там около личната карта и документите.

Така знам аз





Тема Re: На опашката...нови [re: LlRA..]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано29.06.12 08:16



Но е хубаво да се знае и се носи там около личната карта и документите. - или на медальонче и на вратните кабели, като при мене.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: На опашката...нови [re: LlRA..]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.06.12 08:47



И за резуса има. Отрицателният е рецесивен признак, тоест двама родители с отрицателен не могат да имат дете с положителен, всичко друго може.

Не ми е известно да има разлика в честотата на + и - при жените и мъжете.
Вероятно си останала с впечатление, че при мъжете обикновено е +, понеже заради разни антитела се следят случаи, когато бременна жена с - носи плод с +, тоест бащата е винаги + в този случай, докато в другите няма особено значение.

Редактирано от MupaM на 29.06.12 08:52.



Тема статистиката - фашистка псевдонаука!нови [re: MamaNetty]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.06.12 12:58



трябва лицата които проявяват нездрав интерес към нея да се подлагат на принудително лечение в специални клиники, защото не може в едно цивилизовано общество да слагаме етикети на цяла група хора






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: На опашката...нови [re: MupaM]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.06.12 13:02



за да не се чудим всеки път: всеки признак обусловен от липса на нещо е рецесивен. като смесиш две чаши вода, сместа е безцветна само ако и в двете чаши е била безцветна.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: На опашката...нови [re: zaphod]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.06.12 13:40



Да, ама аз не се чудя.

Нали го знаеш вица за оня, дето му казали да проверява в правописния речник, когато има съмнение за някоя дума, обаче той никога нямал съмнение.
Впрочем не съм никак сигурна, че си прав. Най-малкото, това, което ни изглежда "липса", може да е наличие.
Впрочем при примера ти с водата няма рецесивен и доминантен цвят - новата смесена вода е с цвят, среден между първите два (наполовина по-светъл), а не е с цвета на тъмната чаша.

Редактирано от MupaM на 29.06.12 13:43.



Тема хайде-хайденови [re: zaphod]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.06.12 17:50



не изпадай излишно в хейтърски малоумия, т.е - няма нужда да преиграваш ролята, в която си се вкарал.

Онова с принудителното лечение е прилагано и се прилага единствено от "здравите сили". Като чуеш цивилизованото общество да прави така - ела се обади пак.





Тема Re: хайде-хайденови [re: Koм]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.06.12 09:48



не е така, едно цивилизовано общество се грижи за доброто на гражданите си, дори когато те са заблудени и не осъзнават че имат нужда от помощ. например ако педофил попълзновява 15 годишно момиченце, а то заблудено му съдейства, ще се съгласиш че дълг на обществото е да помогне на детето и да прекрати тази гавра.

разабира се момиченцето ще се дърпа и ще отказва да свидетелства и ще се старае да помогне на похитителя си, и ще крещи истерично че го обича (защото не знае че любовта е възможна само между зрели хора), но ние знаем че то е заблудено и трябва да му помогнем въпреки съпротивата му, дори ако се наложи да му бием медикаменти за успокояване за да прекратим истерията му.
затова не виждам нищо лошо да има клиники за преориентация, където заблудени хора попаднали под лошо влияние , също като момиченцето, да бъдат преориентирани и спасявани от духовните си похитители.

варварските общества не правят така, те оставят всеки да си троши главата , например в саудитска арабия преди години някакъв заплати на кредитора си с дъщеря си, защотот нямал пари. ето до там ще стигнем ако не се намесваме в "личните работи" и не помагаме на хората, дори когато те не осъзнават че имат нужда

п.с. за да не се заядеш за думата лечение, принудително лечение се практикува и в цивилизованите държави, вкл и нашата. има си канален ред, поне два варианта се сещам, единия е като брайвик - ако преценят че си опасен, втория е по сигнал на близките ти.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 30.06.12 10:33.



Тема Re: На опашката...нови [re: MupaM]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.06.12 10:28



Най-малкото, това, което ни изглежда "липса", може да е наличие.
на нас да, но не и на лаборантите, затова те бележат признака така че да говори и на незнаещите. резуса например познай кое е липса , плюс или минус?
Впрочем при примера ти с водата няма рецесивен и доминантен цвят - новата смесена вода е с цвят, среден между първите два
ми то и при гените е така - коя кръвна група е доминантна, А или Б? новата е смес между двете АБ. тук пак имената са измислени така че да няма нужда от умуване, кое е липса на нещо според тебе А,Б, или 0?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: хайде-хайденови [re: zaphod]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано30.06.12 18:19



нерде Брейвик, нерде любители на статистиката.





Тема Re: На опашката...нови [re: zaphod]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.07.12 09:13



"коя кръвна група е доминантна, А или Б?"
Никоя от двете не е доминантна спрямо другата, точно като в примера ти с водата, само дето ти примера го даде като пример за доминантен и рецесивен признак, в който безцветната вода беше 0.



Редактирано от MupaM на 02.07.12 11:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.