Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: А ТИнови [re: BambiBambina]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано27.06.12 21:52



нали се сещаш че няма тук да кажа каквото и да е)) да сме живи и здрави))



Тема Re: На опашката...нови [re: MamaNetty]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано27.06.12 22:16



Достоверна статистика в световен мащаб, според мен няма и не може да има на този етап.
при 7 милиарда души можеш да правиш фрапиращо чувствителни статистики, само не бива да ги публикуваш






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: А ТИнови [re: Фakличka]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано28.06.12 00:20



Ами, защо?? Просто можеш пак да кажеш "тук се направи на интересна"....





Тема Re: На опашката...нови [re: zaphod]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано28.06.12 07:46



Правиш популярна грешка, като допускаш , че общия брой на някое човешко множество е равностоен на статистическия пул, годен за изследване.

Не искам спорове на тая тема, но помисли само, колко от семействата осиновили деца, особено болни или "специални" деца биха искали да участват искрено в подобно статистическо проучване, касаещо личния им избор.
Помисли, колко трудно е да бъдат дефинирани общочовешки критерии за успеваемост на дадена личност, за да тръгнем оттам нататък да търсим скритото генетично наследство на същата. И накрая - сети се за огромната цена на такова проучване в различните страни, общества и култури, при липсата на каквото и да е практическо приложение на резултатите...
И това са само три аргумента... има и други.



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: На опашката...нови [re: MamaNetty]  
Автор Десислава (познат)
Публикувано28.06.12 22:37



Много бърз въпрос, с който в момента ме изпитват синовете и не мога да отговоря:
Има ли зависимост кръвната група и резос фактор, с тая на децата и каква?
Не помня коя са те.Струва ми се, че не са моя. Аз съм А+.Струва ми се, че ме изуми при събитие 0-та на сине.Баща им е тая, но за фактор не помня.
Има ли някой отговор на тоя въпрос?





Тема Re: На опашката...нови [re: Десислава]  
Автор danaia nn ()
Публикувано28.06.12 23:18



Знам че винаги мога да дам кръв на сина ми, както и той на мен. Такива са кръвните групи. То кой да сади домати и да гледа кучета пред входа. Сори, ама гледам мача

и нямам време



Тема Re: На опашката...нови [re: Десислава]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано29.06.12 01:27



Ето ти таблицата. Вляво е кръвната група на родителите. Вдясно - възможните кръвни групи на децата.





Тема Re: На опашката...нови [re: Десислава]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано29.06.12 08:07



За кръвната група има зависимост, за резус фактора не толкова май...обикновено при мъжете е +...най-сигурно си е лабораторно изследване, не е скъпо, около 10 лв.
Но е хубаво да се знае и се носи там около личната карта и документите.

Така знам аз





Тема Re: На опашката...нови [re: LlRA..]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано29.06.12 08:16



Но е хубаво да се знае и се носи там около личната карта и документите. - или на медальонче и на вратните кабели, като при мене.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: На опашката...нови [re: LlRA..]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.06.12 08:47



И за резуса има. Отрицателният е рецесивен признак, тоест двама родители с отрицателен не могат да имат дете с положителен, всичко друго може.

Не ми е известно да има разлика в честотата на + и - при жените и мъжете.
Вероятно си останала с впечатление, че при мъжете обикновено е +, понеже заради разни антитела се следят случаи, когато бременна жена с - носи плод с +, тоест бащата е винаги + в този случай, докато в другите няма особено значение.

Редактирано от MupaM на 29.06.12 08:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.