Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: ъ??нови [re: Beщицaтa]  
Автор coffeemate (пристрастен)
Публикувано18.06.12 08:19



Няма ги вече таборите им.
И те възприеха горе-долу уседнал начин на живот. И занаятите им се оказаха ненужни /предимно благодарение на китайските евтини стоки/ и са може би само туристическа атракция тук-там.



Тема Re: 'Роми'нови [re: PipilotaV.]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.06.12 09:50



Тоест, преди това трябва това малцинство да се образова. От това то има вопиюща нужда. Защото заплатата на нискоквалифицираната работна ръка, ако допуснем изобщо, че има достатъчно такава, пак няма да може да изхранва традиционно голямата челяд на въпросния етнос.

Малцинството категорично ОТКАЗВА да се образова, забранява и на децата си да се образоват. Още по тошово време най-големият проблем на началните учители беше да им ходят на крака в махалата, за да ги уговарят да записват децата си на училище. И тогава, а и сега, доколкото знам, има глоби, санкции и.т.н. С тази разлика, че голям процент от началните учителки сега не желаят да влизат сами в циганските гета. Страхуват се. Нищо не може да накара ромите от най-консервативните прослойки да се образоват или да поставят като приоритет образованието на децата си. 40 години социализъм с здраво прилагани закони не успя да ги интегрира поне донякъде, 20 години демокрация съвсем опущи положението. Те НЕ ЖЕЛАЯТ да учат и да спазват елементарни обществени и трудови норми на поведение. Разберете го най-сетне. Насила не става.

Много малък процент от ромите имат мисленето и нагласата на съвременните г%



Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Gyly]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано18.06.12 10:20



Ха, сега разбрах защо темата има продължение, заради горния шедьовър на кома, цитиран от Лиса.
Коме, познавам определен брой американци и трябва да ти кажа, че последният, с който се запознах, е един доста ограничен и посредствен човек, независимо от висшето му образование. Изключително беден речник, употреба на израза "ОК" на всяка втора дума, граматически грешки на собствения му език. Това обаче не ми дава никакво право да твърдя, че всички американци са тъпи, ограничени и прости. Така и с твоите обобщения.
Що се отнася до това кой къде и как живее - аз продължавам да твърдя, че светът се превърна в едно голямо село, хората са все по-мобилни, и в крайна сметка всеки има право да живее там, където му харесва и където се чувства добре. Аз, за съжаление, не съм убедена, че България е най-хубавото място за живеене, от друга страна да бъдем обективни, пътувам и виждам, че хората и в други страни си имат проблеми или има някои специфики, които на мен не ми допадат.



Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: copadevino]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано18.06.12 10:34



а аз къде съм твърдял, че в САЩ хората са много умни?
Обаче има една голяма разлика - в САЩ се редуват периоди на консервативни и либерални правителства, докато в България се редуват периоди на мутренски и по-мутренски правителства.
Има и още една голяма разлика - в САЩ никой не си и помисля да нарече американците, живеещи в чужбина - страхливци, храненици, второ качество и - какво беше още там, защото американеца е убеден, че е номер едно и нищо не може да промени тази му вяра. Българина е убеден, че не живее в "бяла държава" и от там идват всичките му комплекси.
Предния път - като летях за САЩ кацнахме във Франкфурт за смяна на полета. Самолета беше пълен с българи (от София) и до мен бяха двама ... 55-60 годишни мъже - костюми, кожени чанти - явно - бизнесмени някакви. Обаче - самолета не спря на терминала, ами отстрани и дойде един автобус да ни превози. Коментара на тия двамата беше: "ако бяхме от бяла държава - щеше да спре на терминала" - показателно за самочувствието на българина.

3 месеца след това - от Париж - презокеанския самолет за САЩ на Air France беше паркиран отстрани - 3 пъти повече хора, от всякъде.





Тема Това е много вярно:нови [re: Koм]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано18.06.12 10:49



Има и още една голяма разлика - в САЩ никой не си и помисля да нарече американците, живеещи в чужбина - страхливци, храненици, второ качество и - какво беше още там,



Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Koм]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано18.06.12 11:02



Що се отнася до самочувствието - склонна съм да се съглася с теб, че понякога ни липсва самочувствие. В момента имам възможност да сравнявам българското и румънското самочувствие, на румънците понякога е в излишък, но по-добре така, отколкото в недостиг. Американците пък имат дразнещо голямо самочувствие, което понякога няма покритие. На американеца няма как да му обясниш, че е ограничен, когато е такъв, тъй като за него американската нация е най-великата в света, факт, който не подлежи на оспорване. Предполагам, че това се набива в тях още от ранна детска възраст, затова самочувствието на американеца е непоклатимо. В интерес на истината подобно е самочувствието и на руснака, интересно е да говориш с представители на тези две големи нации и да установиш колко си приличат в това отношение.
Коментари на тема колко ни е "бяла" държавата скоро не съм чувала, не знам дали те не се дължат по-скоро на склонността на българина да мърмори и недоволства, отколкото на липсата на самочувствие.
Аз имам чудесна рецепта за повдигане на самочувствието - човек трябва да поживее известно време в някой по-слабо развита държава, да обяснява на местните какво е ЕС, да ги критикува за липсата на демокрация и да им помага с българския опит и гарантирано след известно време самочувствието му ще порасне до небесата. Това американците много го умеят.

Редактирано от copadevino на 18.06.12 11:07.



Тема Re: Това е много вярно:нови [re: BambiBambina]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано18.06.12 11:05



Добре де, кой нарича българите, живеещи в чужбина, страхливци и храненици и какво още там, че не разбрах? И за какво са въобще тези взаимни нападки? Фактът, че живееш тук или там, сам по-себе си не те прави по-добър или по-лош от останалите. Други са факторите, които те определят като личност.

Редактирано от copadevino на 18.06.12 11:06.



Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Koм]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано18.06.12 11:15



Коме, няма да споря с теб за българските и американските правителства, ще те питам само в САЩ корупция нама ли, няма ли нечисти икономически интереси, преплитащи се с политическите? Хайде, убеди ме, че американската политика е чиста като момина сълза. Няма да забравя как на една работна среща преди две-три години американецът размахваше пръст за неспазването на човешките права в държавата, в която се намирахме, по времето, когато излезе историята за нарушаването на човешките права в американската база в Гуантанамо.



Тема Re: Това е много вярно:нови [re: copadevino]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано18.06.12 11:19



Добре де, кой нарича българите, живеещи в чужбина, страхливци и храненици и какво още там
Последно - Алиса



Редактирано от Koм на 18.06.12 11:19.



Тема Re: ъ??нови [re: MamaNetty]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.06.12 11:21



От години им чета мантрите на някои чужди граждани от български произход и не влизам в спорове с тях, дори често защитавам правото им на мнение.

Вече си давам сметка, че нещо ни правят на глупаци, защото им се вързваме и започваме да се оправдаваме за неуредиците у нас. Те ни обиждат, ние се оправдаваме, те ни нападат, ние се оправдаваме, те ни обвиняват, че държавата ни е на този хал, ние пак се оправдаваме. Нямам спомен някой да ги е обвинил за техния манталитет и манталитета и негативите на държавите, в които живеят, и да им държи лична отговорност, че нещата при тях не са така, а онака, тоест, гадни от наша гледна точка.
Аз се чувствам дискриминирана от това изказване на Ком и реагирам на погазването на човешките ми права.

За циганския проблем, както и за други вътрешни проблеми, никой, който е с постоянно местожителство извън България няма право да обвинява гражданите на България. Щом не живее тук, нито е вътре в нещата, нито прави нещо да ги промени. Като не му харесват такива, каквито са, да заповяда да живее тук, да гласува, да протестира, да работи за промяна. Ние толкоз можем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.