Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Поредното трудно решение и кофти житейска ситуациянови  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано15.06.12 13:20



Този не ме касае пряко, но независимо от това съм на ръба на нервна криза. Съпругът на сестра ми (вероятно е редно да уточня, че имаме огромна разлика в годините) е със съмнение за МС. (почти доказано).
Предлагат му включване в някакво клинично проучване. Условие: да нямат деца в следващите 2 -3 години. А все пак не са в първа младост.

Въпросът ми е не дали да се включва или не, това си е тяхно решение.
На мен ми е трудно да реша дали да им кажа всички гадости, които предстои да им се случат през следващите години от живота. Аз лично за себе си не мога да взема решение какво да им кажа и какво да ги посъветвам. Смятам че една жена трябва да има дете, но при това положение...

Сигурно звуча объркано, но самата аз съм много объркана за себе си, и притеснена... в такива моменти всичко друго остава на заден план (да не кажа, че направо го забравям). Направо съм уплашена (не на шега).

Вие, за себе си, какво бихте решили - дали да раждате деца, или да се посветите на себе си и съпруга/съпругата и да се радвате на живота, докато е възможно.



Тема Re: Поредното трудно решение и кофти житейска ситуациянови [re: Gyly]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.06.12 13:36



Първо, бих изчакала да ми мине първоначалния шок, преди да взема всякакво решение.

После, вероятно, бих разказала, но на сестра ми. Не знам, все пак, колко сте близки.

По последното, не знам как ще прозвучи, но всеки сам си носи кръста и затова никой не знае, в кой момент ще му дотежи. Мисля, че тези неща, времето ще ги реши. Т.е. , за себе си, нямам категоричен отговор.



Тема Re: Поредното трудно решение и кофти житейска ситуациянови [re: Gyly]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.06.12 13:48



Аз бях в подобна ситуация, но с тази разлика, че имах две деца, но исках трето. Отказахме се от третото, с надеждата, когато нещата се оправят да опитаме. Е, те не се оправиха.
Мисля, че е доста шантаво да правиш деца, когато още при правенето им има голям шанс да останат без единия си родител.Е, разбира се, има деца и без ни един родител, ама...

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 15.06.12 14:05.



Тема Re: Поредното трудно решение и кофти житейска ситуациянови [re: Gyly]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано15.06.12 13:51



ПП: Няма да коментирам, поне временно, защото наистина съм в шок и каквото и да кажа сигурно ще е пълна простотия. Затова ще ви чета и събирам мнения и може би спокойствие.



Тема Re: Поредното трудно решение и кофти житейска ситуациянови [re: Gyly]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано15.06.12 13:57



Мисля, че трябва да подготвиш сестра си постепенно за изпитанията, които им предстоят. Ала когато самата ти си в състояние да събереш мислите си и да се оттърсиш от първоначалния шок.

Децата не са приоритет в такъв един момент.




Тема Re: Поредното трудно решение и кофти житейска ситуациянови [re: Gyly]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.06.12 13:58



МС е множествена склероза ли ?





Тема Въпрос към теб:нови [re: Gyly]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано15.06.12 14:00



не смяташ ли, че всеки един нормален човек си прави проучване за евентуалните последици, преди да реши дали да участва в подобен експеримент?
При тази постановка, не разбирам твоето притеснение.
По-неприятната част в тази история е потвърденото съмнение за МС на съпруга на сестра ти...



Тема Хъммм,май че ....нови [re: Gyly]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано15.06.12 14:03



тук не би трябвало да има дилема,а?След като някой е в беда,а той не е някой,му се помага с всичко и за всичко.Другото би било предателство.Да,най-лесно е да не се включат в програмата.А последствията?Не за сестра ти,разбира се.И какво точно можеш да им разкажеш?Аз бих могъл да ти разкажа например,за едно семейство,в което жената е с МС.Бориха се,обърнаха света,тя се стабилизира.Въпреки предупрежденията,тя роди и в момента и детето и майката са добре.Или за мъж,който е с диагнозата,бори се и в момента,но това не му пречи да го подкрепя и му помага семейството,а той да ръководи бизнес със 2000работника.Та кое точно ще им разкажеш?
те са си семейство,те сирешават.За лошо или добро.Единственото нещо,което можеш да направиш,е да ги подкрепяш и да им помагаш.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Поредното трудно решение и кофти житейска ситуациянови [re: Gyly]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано15.06.12 14:14



За мен това, което трябва да се направи е да намерят и да получат пълна информация както за болестта и това, което ги очаква, така и за възможността сестра ти да има деца в по късна възраст.Ако тя има само две -три години до 40 е едно, ако е до 45 друго.После трябва да се види дали след лечението, ако е успешно на съпругът ще му бъде възможно да има дете.Тоест трябва да имат максимум информация с възможните вероятности и после те сами да си решават какво да правят.Не би трябвало да се намесваш със съвет дори като сестра, защото е безкрайно лично



Редактирано от XXLMORE на 15.06.12 14:15.



Тема Re: Поредното трудно решение и кофти житейска ситуациянови [re: XXLMORE]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.06.12 14:45



На същото мнение съм, дори без предварителните аритметики относно годините на жената.
Единственото, което може да направи Джили е, да настоява да си направят пълни проучвания за хода на болестта, лечение, рискове и т.н.
Никой не бива да влияе на решенията им, нито с негативите си, страховете си и мнението си какво той/тя би направил на мястото на еди-кого си, нито с прекомерно оптимистични уверения и замазване на сериозността на проблема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.