Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Един въпроснови  
Автор echr ()
Публикувано12.06.12 10:19



Във връзка с темата за приятеля от САЩ на Лили, нашите национални комплекси и възприемането ни от света.

Видях в една книжарница пътеводител на "Лоунли планет" за БГ и на корицата имаше снимка на циганин/ром (каквото щете там) ама БАШ циганин, препускащ върху неоседлан кон по безкрайни тревни степи. И паднах направо. И се обидих да ви кажа честно, защото какво общо има тая снимка с БГ?

Каква реакция предизвиква у вас тая работа? Аз направо си помислих да ги съдя тия за ... подвеждаща информация и други бели



Тема Re: Един въпроснови [re: echr]  
Автор Ryan ()
Публикувано12.06.12 10:24



Привет, echr,

Снимката е там, щото (и вероятно е така) според издателя ще продава по-добре пътеводителя. Т.е. не приемай това като обида към България, а по-скоро като преценка (не непременно негативна) на какво "кълве" таргет аудиторията на Лонли планет.

Редактирано от Ryan на 12.06.12 10:25.



Тема У меннови [re: echr]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано12.06.12 10:25



може да предизвика една единствена реакция - бяс към всичките ни шибани правителства, дето се изреждат от години, които нищо не правят за да популяризират България по света и затова не се знае за нас, а не защото сме малка страна.

И огромна гордост, че като доброволец, а не като добре платена курва или лигльо-връзкари, дето ги пращат по разни туристически изложения да представят страната, пък те само вяло се размотават с цигарките, наливат се и се щипотят по цял ден, взех участие в едно грандиозно събитие и 2 000 българи изправихме олимпийския стадион в Берлин на крака!

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Един въпроснови [re: echr]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано12.06.12 10:29



Циганина не беше ли българин?
Баси, тия типове от Лоунли планет - да ни докарат циганин от Марс - не ги е срам!





Тема Re: Един въпроснови [re: Ryan]  
Автор echr ()
Публикувано12.06.12 10:32



Разбира се, че така си мисли издателят, но резултатът е обективно подвеждаща реклама, изкривена представата за страната и накърнени чувства на народа на тая страна, който в мнозинството си е от друг етнически произход

И ако не се реагира да му се невиди, все така ще правят на маймуни (на цигани в случая). Туй си мисля



Тема Re: Един въпроснови [re: Koм]  
Автор echr ()
Публикувано12.06.12 10:35



Виж по-горе. Нямам нищо против циганите, но доколкото знам все още са малцинство в БГ. Не съм съгласна да рекламират БГ върху корицата САМО с едно от малцинствата й. А снимката е обиждаща заради внушаващата мизерия и първичност, а не на етническа основа



Тема Re: Един въпроснови [re: echr]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано12.06.12 10:37



Ами, предполагам, че такава една снимка кореспондира с представата на авторите на пътеводителя за екзотично.



Въпреки че много неща, погледнати отвън най- вероятно изглеждат различно... Преди години гледах в Швеция един документален филм за възродителния процес у нас и почувствах срам. И не само от цялото това безумие, но и поради непознатите за мен гледки на селца и паланки в България, които изглеждаха невероятно бедно и примитивно. Тогава и не подозирах, че има такива.




Тема Re: Един въпроснови [re: echr]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано12.06.12 10:38



Аз не виждам нищо обиждащо в това някой да язди кон по безкрайните тревни степи.

Даже го намирам за романтично.



Тема Re: Един въпроснови [re: echr]  
Автор echr ()
Публикувано12.06.12 10:38



Що не сложат един циганин, един българин и един турчин, ама нормално облечени например ... на разходка в някоя красива местност? Хем красотите ще покажат, хем етническо разнообразие.

И що си мисля, че никога няма да видя реклама на САЩ с препускаш индианец на кон на корицата



Тема Re: Един въпроснови [re: echr]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано12.06.12 10:40



Е, какъв ще бъде отличителният белег на турчина?

Да не говорим, че после ще има протести от арменската и еврейската общности, че не са уважени.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.