Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
Тема Re: Един въпроснови [re: XXLMORE]  
Автор Ryan ()
Публикувано13.06.12 18:01



Привет, XXLMORE,

Статистиката, която си написала - откъде е?



Тема Re: Един въпроснови [re: Ryan]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано13.06.12 18:06



От последното преброяване в България- просто трябва данните да се прегледат подробно.Да се влезе в сайта на НСИ

Редактирано от XXLMORE на 13.06.12 18:07.



Тема Re: Един въпроснови [re: XXLMORE]  
Автор Ryan ()
Публикувано13.06.12 18:08



Там съм. Не намирам нито текста, нито числата. Затова питам.



Тема Re: Един въпроснови [re: Ryan]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано13.06.12 18:15



Бих добавила още един малък щрих -•
Сравнителния анализ на данните показва, че общия брой на наетите, работодателите и самоосигуряващите се , които формират на светло приходите в НОИ и тн чрез плащане на осигурителните си вноски за юни 2011г 2 529 545 , което представлява 49,2 % от населението в трудоспособната възраст от 16 до 64 години и 33,7% от общото население на България от 7 504 868 души от последното преброяване от 2010г.
Това го добавям само за да покажа , че истината се изкривява в много повече от една посока, но не е необходимо да си гений , за да разбереш истината, ако си поставиш за цел и не ти е по-удобно да бъдеш излъган.



Тема Re: Един въпроснови [re: Ryan]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано13.06.12 18:16



Трябва да намериш данните от последователните преброявания на населението, има много таблици и данни.Иска доста ровене.И малко математика.

Редактирано от XXLMORE на 13.06.12 18:18.



Тема Това, което си написаланови [re: XXLMORE]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано13.06.12 20:45



никой не може да го намери.
Това, което аз съм написал - го има навсякъде - даже и в Уикипедия (от където аз го взех). С други думи - както и очаквах - почна да оспорваш данните от преброяванията.



Историята на твоето село е трогателна, обаче НЕ показва никакво обръщане на етническия състав на населението на България, както и сама сигурно се сещаш.
При това положение - според мен твоята движеща сила - направо казано е расизъм и каквото и да ти обяснявам - ти пак ще си пишеш баси расистките глупости (както в един друг форум казах на ариел).

Ако нямаш линк към данните - мисля да сложа край на тази дискусия, щото не ми се слушат расизми.

Редактирано от Koм на 13.06.12 21:15.



Тема Re: Един въпроснови [re: danaia nn]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.06.12 07:28



Между другото да питам ти 120 кила удари ли

данайчето бъзика хората на тема килограми, без никога да ги е виждала, освен на чужди снимки и клюки.

Бре, ще падна!



Данайо, нали си знаеш, че при твоята лицева костна стуктура, всеки килограм над 50 кила е фатален? ти нямаш подчертани скули, подпухваш лесно /алкохолъъъъъът!/ и за нула време и малко килца заприличваш на сдухана безформена тетка в лицето.
Надолу от шията е приемливо донякъде за тираджийските вкусове докъм 70-тия килограм, да речем. Но, над тази стойност сийбало мамата. Рамене, ръце и шкембе изобщо не показвай, докато кантарът не закове поне на 60. лице - над 55 кила и поне 3 дни пълна трезвеност - също.



Тема Re: Това, което си написаланови [re: Koм]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано14.06.12 07:30



Мисля, че известна, макар и неголяма, част от циганите са се българизирали напълно през десетилетията, това донякъде "неутрализира" тенденцията, за която ХХЛМор говори. А и е вярно и това, че данните за етническото самоопределение на циганите от преброяванията не винаги са точни.



Тема Re: Един въпроснови [re: Aлиca.]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано14.06.12 07:50



Лисо!
удряш лошо
подфанал я е Даная един от диваците
ше спре да пие,
спряла е
може тъжна да е била
...........
нека изчакаме



Тема Re: Това, което си написаланови [re: MupaM]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано14.06.12 08:05



то си пише, че не са точни, защото все пак отговора на въпроса е доброволен, а не задължителен. Обаче - това е в последното преброяване, докато в предните 12 си е бил баш задължителен, да не говорим, че и най-вероятно - никой не ги е питал, а просто преброителя е написал данните. С други думи - можем да проследим тенденцията и да екстраполираме растежа. Което ще ни покаже, че цифрата милион и нещо е абсолютна глупост.

От друга страна - чисто практически - ако в България има милион турци и милион цигани - значи - всеки трети, който срещаш всеки ден е или турчин или циганин, което - съгласи се - едва ли е така.



И от трета страна - ако ще издребняваме - нали се сещаш, че ние-емигрантите не фигурираме в данните за преброяването.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.