Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: Един въпроснови [re: danaia nn]  
Автор coffeemate (пристрастен)
Публикувано12.06.12 23:58



Ами не. Аз имам слабост към умни хора.
И не е заради раздуто самочувствие. Честно.



Тема Re: Един въпроснови [re: danaia nn]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано12.06.12 23:59



Не мисля, че имаме, какво да си кажем.



Тема Re: Един въпроснови [re: coffeemate]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано13.06.12 00:01



Аз пък не помня да сме се запознавали даже





Тема Re: Един въпроснови [re: mirror_]  
Автор coffeemate (пристрастен)
Публикувано13.06.12 00:03



СтанА тя каквато стана.. Значи гледа в огледалцето..


Дай да те поздравя с една готина песен.





Тема Re: Един въпроснови [re: coffeemate]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано13.06.12 00:13



Не бях я чувала изобщо. Звучи мистично и не знам, защо така не мога да разпозная езика





Тема Re: Един въпроснови [re: mirror_]  
Автор coffeemate (пристрастен)
Публикувано13.06.12 00:22



Езикът е някакъв древен. Ако си направиш труда- в нета ще намериш за текстовете им. Но е страхотна музика.
Лека нощ!





Тема Re: Един въпроснови [re: echr]  
Автор esti ()
Публикувано13.06.12 09:09



Аз направо си помислих да ги съдя тия за ... подвеждаща информация и други бели


Не бързай, тази снимка погледната с непредубедено око прилича повече на кадър от надбягванията на Тодоровден.
И кончето и ездачът му изглеждат прекалено прилично, за да бъдат "един миг от циганското ежедневие".





Тема Re: Един въпроснови [re: echr]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано13.06.12 10:01



от вчера я гледам тази снимка
вярно, че малко се изненадах като я видях, но не мога да кажа, че ми е неприятна
то аман от кубетата на александър невски



ами това пак сме си ние



Тема Re: Един въпроснови [re: Koм]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано13.06.12 17:27



точно това погледнах. От 1900 година, до 2011 циганите в България са се увеличили от 90 хил, на малко под 400 хил, или - към 4 пъти за 100 години.
Българите в момента са към 6,5 милиона или около 16.5 пъти повече. При същите темпове на растеж - на циганите ще им трябват 200 години, за да стигнат 4.8 милиона, а българите през това време ще трябва да намалеят до толкова.
Това си мисля аз с моя прост акъл, де... сега очаквам да почнеш да оспорваш данните от преброяването.

Коме, Коме , не знам защо очаквах от теб да си по -проницателен и да не се поддаваш толкова лесно на манипулациите на нашенската стъкмистика.
Погледнал си съвсем повърхностно на нещата.Дано и в твоята работа не правиш така.Тук ще ти пусна един текст, след него можеш отново да си погледнеш данните от последното преброяване



Тревожен е и фактът, че се променя етническия състав на населението в България.така че основния дял от намаления брой на населението е всъщност за сметка на населението от етнически българи.Така само от 1992 година до 2011 г населението определящо се като етнически българи намалява от 7 273 650 на 5 664 624 души с общо 1 609 026 души. Населението, определящо се като етнически турци намалява за същия период от 822 253 на 588 318 с 233 935 души, за сметка на това населението , определящо се като цигани/роми/ и това, което не се определя/ предимно от същия етнос/ нараства през 2010г.до 325 343 плюс 683 590 до 1 008 933 души.Това променено съотношение води до общо влошаване на показателите за определяне на качеството на работната сила поради навлизането на пазара на труда на твърде голям брой ниско образовани и дори напълно неграмотни , ниско квалифицирани и недостатъчно мотивирани хора.Отпадането на задължителността на отчитането на етническо самосъзнание при последното преброяване може да дозамъгли , но не може да скрие реалностите.



Тема Re: Един въпроснови [re: XXLMORE]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано13.06.12 17:40



Да допълня още нещо.Свидетел съм как в едно малко населено място -село, типично за селата в 90 % от България от нанесли се три цигански семейства, изселени от близкия Сливен за периода от 1970 година до днес етническия състав се смени на 90% роми към 10% българи -предимно хора над 50 години.Това стана за около 40 години в които младите българи избягаха кой към чужбина , кой към София.Това бе придружено с пълен упадък на района като земеделски, просто няма досткатъчно жандармерия да пази реколтата, гората изчезна, плодовите градини изчезнаха и останаха само пъновете.
Ако беше само това място, с мед да го намажеш, но това е масовия случай в българските села.За градовете всички знаем какво става в ромските райони, полицията влиза само в краен случай.
Та, по моите сметки, обръщането стана за около 40 години.За България нещата вече са изтървани, минаха двадесет години.Така че ни остават още двадесет .Това е неудобната истина.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.