Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:44 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Обвързването и нечестността, ръка за ръка?нови  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано11.06.12 12:43



Понеже не съм писала отдавна, и понеже съм некав ултрафен на Оскар Уайлд, та...

темата ми е вдъхновена от неговия роман - Портретът на Дориан Грей, който чета на английски и понеже нали Уайлд е некав много як и пуска яки мисли непрестанно, ето върху коя негова мисъл (е, на герой от книгата де

) ми се иска да поразсъждаваме:

правя свободен превод по памет: Веднъж избрали пътят на брака се обричаме на живот в нечестност.

Гот ,а?

И всички го знаем, ама си слагаме главата в торбата и си мислем , че при нас ще е различно. че няма да се подадем на изкушението, че сме единствени и незаменими и др такива.

Щом се свържеш с някой да отгледаш едни деца и се почва театрото(зад завесата де), щот излезе ли на яве и ... приемаме нови членове в клуба

Всеки го е правил и може би...си е в реда на нещата.

Да кривне с помисъл/действие/ да се бори с изкушението, а пък накрая да каже - бал съм му мамата и да се бухне с всичкиа сила в него...

Обвързването и лъжата/айде лъжа е мн грубо, но може би премълчаване и неискреност (май имаше такава тема - лъжата крепи брака) са си двете страни на едната монета.
Крайно време е да се приеме някакси за нормалното състояние и ..., или обвързани в нечестност или сами в пълна честност

Редактирано от милейди на 11.06.12 12:59.



Тема Re: Обвързването и нечестността, ръка за ръка?нови [re: милейди]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано11.06.12 12:54



Супер! Един отявлен хомосексуалист сочи с пръст и вика "Ония там безчестници!" Ти си била омъжена, нали? От първия ден ли те напъваше да изневеряваш на съпруга си, да го лъжеш, да се изолираш от него? Мене, например, не ме е напъвало, а ето, че захванахме седма година заедно. Толкова съм свикнала мъжът ми да е до мене, че изпадам в ужас, че може да го няма, че може въобще да не е той, а друг! Бракът е чудесно нещо, стига да попаднеш на половинката си!
Но Оскар Уайлд обикновено противопоставям Конфуций. Кой от двамата мислиш е по-прав?



Тема Re: Обвързването и нечестността, ръка за ръка?нови [re: милейди]  
Автор Ryan ()
Публикувано11.06.12 12:56



Привет, милейди,

Заблуда е, че лъжата крепи брака. Доказателство - ако на нея се разчита, ако и когато се разкрие - бракът може да се разпадне.

Бракът се крепи на обичта, доверието, партньорството, в някои случаи и интереса. Ако тези неща ги няма - лъжата не помага. Ако ги има - лъжата дори може да е излишна, но при всички случаи е несъществена.



Тема Откровените разговори за проблемитенови [re: Ryan]  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано11.06.12 13:07



и аз не съм съгласна, че го КРЕПИ

но че е част от него, неизменна...

много пъти, човек скрива доста неща от половинката си, за да не се нараняват и именно - да не стигне до разпад

Колко са говорили откровено- за отчуждението, поривите суи към друг човек, нуждата от разнообразие, за проблемите. Колко са толерантни?

Това са натоварващи и болезнени разговори, с непридвидим край и много малко хора ги предприемат.

Devil may cry...

Тема Re: Обвързването и нечестността, ръка за ръка?нови [re: милейди]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.06.12 13:11



Кривванията с помисъл не се броят. Другите могат спокойно да се удържат, без да е нечестно.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обвързването и нечестността, ръка за ръка?нови [re: милейди]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано11.06.12 13:26



При цялото ми уважение и възхищение пред изтънчения творец Оскар Уайлд, не бих се уповавала на известните му парадокси, що се отнася до партньорството и брака. Да не говорим, че двойнствената му природа го е обрекла да живее в лъжа в онези времена, както и да скрива фундаментални (ако мога да се изразя така) истини от съпругата си.

За мен обвързването е точно знак за доверие. Без него то губи и силата, и смисъла си. Обвързването е именно онзи жест, чрез който казваме "доверих ти се и те избрах"... Разбира се, че могат да се намерят 101 причини и житейски превратности човек да не бъде честен с човека до себе си, но това означава и поет риск да го изгубиш. Ако пък от самото начало човек тръгва към една връзка с такива нагласи, очевидно зад избора му изобщо да се обвързва стоят единствено причини от комерсиално или билогично естество.




Тема Re: Откровените разговори за проблемитенови [re: милейди]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано11.06.12 13:28



Да. Права си. Но все пак зависи какво скриваме с цел да не нараним и доколко ако това нещо излезе на светло, то би означавало окончателен срив в доверието и финален акорд за връзката...




Тема Re: Обвързването и нечестността, ръка за ръка?нови [re: милейди]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано11.06.12 13:31



никога за каквото и да е не съм излъгала моя съпруг: нито за пари, нито за секс ( например да се преструвам колко ми е гот , а не ми е:)
нито за излизане , за нищо,
заспивам с чиста съвест и ми е много гот



това е залогът за хубав брак и предвид , че ми е втори съм много внимателна з аподобен род "неточности"!



Тема Re: Обвързването и нечестността, ръка за ръка? [re: милейди]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано11.06.12 13:38



А кво казва другаря Уайлд за премълчаването ?!







Тема Re: Обвързването и нечестността, ръка за ръка?нови [re: pravil_nick]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано11.06.12 13:47



Ако човек е джентълмен, той знае всичко, което му е нужно. А ако не е джентълмен, всичко, което знае, е вредно за него./i]







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.