Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема спермодарителнови  
Автор silver99 (непознат )
Публикувано04.06.12 16:23



Наскоро разбрах, че приятелят ми ще става дарител на сперма, намерих писмо от болницата, в която го викат на преглед. Той знае, че аз съм против, не сме обсъждали точно него, но е ставало на въпрос за жени, които забременяват по тоя начин и аз съм споделяла, че аз не бих искала той да има други деца по времето, когато е бил с мен (макар и да не е правил секс с майката), т.е той знае мнението ми. Освен това искаме да имаме деца заедно, но аз не мога да забременея вече 5 месеца. Това не знам дали има нещо общо с решението му, просто споделям...
Бях на гинекологичен преглед преди да започнем с опитите, всъщност съвсем обикновен профилактичен преглед, на който ходя редовно, казах на гинеколожката, че искам да забременея и според нея нямам някакви проблеми, поне засега не смята, че е нужно да се прави др.преглед. На мен ми е малко притеснено, че 5 месеца не мога да забременея, но тя иска да изчакам, ако до 1 г. не се получи, тогава ще ни изследват и двамата. Приятелят ми не се е изследвал, т.е ако има някакъв проблем, може и да е заради него. Но засега и двамата не мислим, че има проблем, т.е изключвам варианта той да дарява сперма, защото аз не мога да забременея, а той иска да има деца.
Мисля, че го прави за пари, дават известна сума пари всеки път като ходи. Не бих казала, че имаме финансови проблеми, но той има много скъпи хобита и често спорим на тази тема, защото купува често много скъпи неща, които ползва 2-3 пъти и сменя за нови. Аз нямам против хобитата му, но смятам за ненужно да се харчат толкова пари за такива неща. Освен това искаме да се оженим през 2013, искаме и бебе, а за това трябват пари и на мен ми се иска да спестяваме отсега. Мисля, че се е записал да дарява сперма, за да може да изкара малко пари, за които не знам, които да изхарчи по хобитата си.
Болно ми е за това, че взима такива важни решения зад гърба ми, освен това той знае, че аз не искам бъдещият ми мъж да е спермодонатор. Разбирам, че тялото си е негово и може да прави каквото си иска, но смятам, че трябва да е честен и да ми каже. Ако е толкова важно за него, да го направи, аз няма да го спра, но в такъв случай искам да приключа връзката ни. Правила съм много компромиси, но тук не мога да направя.
Какво да направя-да говоря с него? Да изчакам още малко? чаках 3 седмици, но се опитва по всякакъв начин да го скрие.
Мисля, че ако му кажа, че знам, ще смени темата и ще започне да обяснява колко недостойно съм постъпила като съм му чела пощата. Аз видях, че получи писмо от болницата, което скри в раницата си, после го отворих и видях за какво става въпрос. Да, не е хубаво да вървиш и да дебнеш, но в случая не съжалявам, че го направих.
Моля ви за съвети и мнения.



Тема Re: спермодарителнови [re: silver99]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано04.06.12 16:46



Баси спама....
Има медицински лица тук и те да ти обяснят ....ако имат желание, че семенна течност не се дарява от всеки мераклия за чекия :)
Камо ли заплаща :)
п.п:Ако не си си изпила млякото....под формата на палачинки ми остана малко от сутринта, че детето не ги изяде всичките :)

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: спермодарителнови [re: 4usmivki]  
Автор silver99 (непознат )
Публикувано04.06.12 16:58



Темата ми е сериозна. Не знам защо се отнасяш така подигравателно.
Освен това не съм казала, че може да се дарява от всеки. Това къде го прочете?
И да, в страната, в която живея, се заплаща, не донорството, но се дава малка сума всеки път, която покрива разходите ти-път, изгубено работно време и т.н.



Тема Re: спермодарителнови [re: silver99]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано04.06.12 17:07



Сори. Не знаех, че не си в БГ.
Тук има изискване да не се пуши, да не се пие, да не се е правило секс определено време.
При програма максимум....май е 2 пъти месечно.
Ако даде кръв? Тя не че не излиза кат кир де :) /умрели клетки/
Не бих бил съгласен, на твое място.
Ако живем заедно и имаме планове за бъдеще и дете....бих го приел кат предателство.
Но ако дариш яйцеклетка е благородно, нали?
А сперма е кофти :)

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: спермодарителнови [re: 4usmivki]  
Автор silver99 (непознат )
Публикувано04.06.12 17:15



Да, не пие, не пуши, разбира се правят изследвания-кръв, урина и сперма преди да започне да дава сперма. Той е на преглед утре, т.е още не е започнал.
Ако го одобрят взимали макс.10 пъти в рамките на 10-12 седмици.
Разликата с кръвта е, че от спермата се получават деца, до 12 броя. Тези деца, като станат достатъчно зрели, научават името и адреса на донора си и могат да го потърсят. Освен това не ми се мисли, ако нашите деца един ден се запознаят с полубратята и сестрите си, влюбят се в тях и т.н. Ужасно е.



Тема Re: спермодарителнови [re: silver99]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано04.06.12 17:25



Тези деца, като станат достатъчно зрели, научават името и адреса на донора си и могат да го потърсят.
не съм запознат, но не беше ли точно обратното?
Ако е както казваш - твърдо против?
Не само против, ами ултимативно!
Но тава съм аз.
Аз съм мъж и не разбирам.
Жените да ти кажат.
п.п: Аз и сега не бих си дал спермата, че да заченат други.
Не ме интересува. Ми нали това ще е и мое дете бе.
Ебал съм ги отвсякъде, че не можели да имат деца - да са можели. Да осиновяват.
Наречи ме бруталени безчуствен, ама не.
Моята сперма/за раждане на деца/ си е само за моята си жена и семейство.
Казах.
п.п: При някакви условия ...мога и се навия, но ако детето знае, че все пак е част и от мен

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: спермодарителнови [re: 4usmivki]  
Автор silver99 (непознат )
Публикувано04.06.12 17:30



Тук е така, донора (бащата) не може да разбере нищо за децата си, но те могат, ако поискат. Повечето го правят рано или късно.
Не, това не е ок за мен, против съм и то много, не мога да направя компромис.



Тема Re: спермодарителнови [re: silver99]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано04.06.12 17:48



Сигурна ли си? Няма логика в това нещо.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: спермодарителнови [re: silver99]  
Автор silver99 (непознат )
Публикувано04.06.12 17:54



Да, прочетох няколко пъти условията. Тук (в Швеция) е така, в България може да е различно.
Бащата (спермодарителя) може само да разбере дали от спермата му е забременял някой, но не знае кой. Нито родителите на бебето имат право да разберат кой е дал спермата. Данните му се пазят в болницата и се дават на децата, ако пожелаят. Знам, че в България такива неща се крият, много от родителите на осиновените деца не им казват, но тук си им казват още като са малки.

Това беше към Анбра, не към мен..

Редактирано от silver99 на 04.06.12 17:55.



Тема Re: спермодарителнови [re: silver99]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано04.06.12 18:19



Странно ми изглежда това.
За осиновяването решават осиновителите дали да кажат на детето, но дори те не познават биологичните му родители, освен ако не се касае за роднинско дете. Тази дискретност е в полза на интересите на детето предимно и целта и е да се избягнат злоупотреби и манипулации на по-късен етап.
Това, което ти казваш, е със заложени проблеми - ето и на собствен гръб го усещаш вече ти самата. Някак не допускам тези страни от дарителството да не са се имали предвид и спермодарителят да е застрашен за в бъдеще от нежелани контакти.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.