Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бракът, това страшно нещонови [re: Надя Надя]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано05.06.12 00:56



Напълно съгласна с теб. Аз просто пропуснах да уточня, че става дума за дребните, безобидни "лъжи", щадящи нервите и самочувствието. Както и за дребното шикалкавене на децата.

За себе си отчитам, че с годините истински важните неща останаха твърде малко. За сметка на това много от нещата, които на времето са определяли възгледите ми, избледняват и виждам колко са несъстоятелни. Чудя се сега що толкова съм им се палила и връзвала. Напридошла ми е една толерантност, чак да не повярваш.





Тема Re: Бракът, това страшно нещонови [re: Samtpfoten]  
Автор Надя Надя (Двойната Надя)
Публикувано05.06.12 01:02



Хе, че то си е така - с възрастта човек става или по-толерантен или свръхнетолерантен.
В мрачните си моменти имам съмнения дали по-голямата толерантност не е продиктувана от леност, примирение и спад на борбеността, които пък са си пак свързани с възрастта.
От друга страна разни заядливи старци разбойници, готови да дълбаят като със свредел и най-дребния проблем и да му изкарат душата, са доста несимпатични. Та толерантността е по-добрият вариант на старческа сенилност



Terror incognita

Тема Re: Бракът, това страшно нещонови [re: Надя Надя]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано05.06.12 01:10



Пепел ти на езика, каква сенилност! Ако познаваш някой истински дементен, щеше да видиш не толерантност, точно обратното - зацикляне в една непоносима проклетия. Пу-пу да не ни стига!





Тема Re: Бракът, това страшно нещонови [re: Samtpfoten]  
Автор Надя Надя (Двойната Надя)
Публикувано05.06.12 01:15



е, шегичка де, не го приемай буквално.



Terror incognita

Тема Re: Бракът, това страшно нещонови [re: Samtpfoten]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано05.06.12 01:51



Който не може да се огъне, се пречупва. Аман от чугунени хора, предпочитам ги от стомана

хаха, ти да не си карала някоя машинна специалност в МЕИто. Помниш ли желязо-въглеродната диаграма?






Тема Re: Бракът, това страшно нещонови [re: Надя Надя]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.06.12 07:10



отношението на децата, да кажем. Връзка на родителя могат да преглътнат, но брак - това е по-трудно смилаемо. Това ми се струва, че само на пръв поглед е така. Децата обичат установените и сигурни неща. С един брак им става ясно, че тати/мама така е решил/а и нещата са необратими, т.е. спират борбите с цел изгонване на навлека.

Поне повторно женените семейства, които познавам/е са така.
Да кажем мъж с ниски доходи трудно би се съгласил да оглави семейство. А каква е разликата, когато няма подпис? Той и тогава не може, ама пак си живеят заедно. Не е ли все тая дали жената ще те издържа с подпис или без подпис?

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Бракът, това страшно нещонови [re: Надя Надя]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано05.06.12 07:29



За мен пък се изгражда.Тръгва се от нищо и се постига, или не, доверие.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Бракът, това страшно нещонови [re: Надя Надя]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано05.06.12 08:52



Съгласна съм с теб. Или поне аз съм такава.




Тема Re: Бракът, това страшно нещонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано05.06.12 12:43



Обикновено се приема, че от първия брак човек се е "напатил" и е неразумно повторението на грешката.
В момента може да се съжителства без никакъв проблем без брак, така че ощетени няма. Можеш да дадеш всичко на партньора и без да се подписвате в Общината.
Къде е драмата?
Дребнаво ми изглежда да "изискваш" от партньора брак, при положение, че нещата вървят нормално.



Тема Re: Бракът, това страшно нещонови [re: ЛAMБИ]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.06.12 12:56



Дребнаво ми изглежда да "изискваш" от партньора брак, при положение, че нещата вървят нормално. Също толкова дребнаво, колкото и да се дърпаш.

Най-малкото бракът спестява необходимостта всичко, което е купено общо да се пише на името на двамата партньори, т.е. и двамата да присъстват на всяка покупка, и двамата да трябва да вадят пълномощни за всичко, ей такива неща.

Най обичам да чета, ама не мога.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.