Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема ОФФ/ Домашното...  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано31.05.12 16:02



Всяка разведена /или пък не/ жена, освен професионалните, съпружеско-любовните, майчинските и наследствените задачи има още едно непрестанно следващо я "домашно" - чистенето у дома... като се почне от вездесъщото изхвърляне на боклука, мине се през измиването на банята, фурната и прозорците; и се стигне до подреждането на дреболиите в чекмеджета, пресаждането на цветя и обезпрашаването на... клавиатурата.




Та накратко - какво ви е актуалното мнение за платените домашни помощници?

П.С. Въпросът ми в никакъв случай не изключва и мъжете...
...както като потребители на услугата, така и като участници в работния процес.





П.П.С Особено се интересувам от мнението на тези, които живеят в чужбина.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: ОФФ/ Домашното... [re: MamaNetty]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано31.05.12 16:13



Много си е хубаво да имаш домашна помощница, стига да можеш да си го позволиш.В нашия град тарифите са по 5 лв на час чистене, достатъчно е да имаш един или два пъти в седмицата посещение по 4 часа, за да ти поддържат поне основната хигиена.Проблем е да уцелиш човек, който да не се страхуваш да пуснеш в къщата си, защото трябва да предоставиш ключове, когато те няма.Имам познати и от двете страни на барикадата, има ли взаимно уважение, и едните и другите са доволни.



Тема Re: ОФФ/ Домашното... [re: MamaNetty]  
Автор danaia nn ()
Публикувано31.05.12 16:13



Таман съм ти по темата. Твърдо съм ЗА щото аман вече от простотии. То всичко те боли, без маникюр оставаш, приличаш на клошарка, вкарваш се в банята ни жива и ни умряла и после какво? Пак и пак



ПИСНА МИ!

Сега съм извикала да ми помогнат, щото ще умра вече. Утре съм на фризьор и хич не ме интересува. Таман свършиш всичко и айде наново



Тема Re: ОФФ/ Домашното... [re: MamaNetty]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано31.05.12 16:15



Ами, нищо лошо. Аз нямам такава, тъй като се справям и сама, колкото и досадно да ми е понякога. Пък и в момента съм позиционирана на площ от 72 квадрата, с която не ми е толкова трудно да се оправям. Когато живеех със съпруга ми в жилището ни, което беше близо 200 квадрата, викахме редовно хора за миене на прозорци обаче.

Но при майка ми често (когато нямам много време да ходя) идва жена да чисти- пере килими, чисти прозорци и т.н. Майка ми остана сама, има двигателни проблеми и е наложително... Имам две приятелки, които работят здраво, имат твърде динамична и обсебваща времето кариера и нямат свободно време за чистене- и двете си имат жени за целта, а едната и не пере: дава си нещата за пране и й ги връщат изгладени и пакетирани.

Една от най- добрите ми приятелки се омъжи за холандец- и там идват хора да чистят, тъй като иде реч за къща на достатъчно разгърната площ и на три етажа. Така че, кой както реши, както му е удобно и колкото му позволява кесията. Какво толкова...




Тема Та те .. [re: MamaNetty]  
Автор borecomМодератор (клубарЪ)
Публикувано31.05.12 16:17



.. винаги са платени.



Де факто, от инвестиционна гледна точка, най-скъпо излиза таз работа да е свършена от съпругата, следват любовница и едва накрая е домашната помощница.

Та с две думи .. за съм.

пЪсЪ .. Някой и баници правят даже и в ПМС, което спада към екстрите. Нещо дето ще го има с другите две изброени, ама в шестък ..



Тема Re: Та те .. [re: borecom]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано31.05.12 16:21



Аааа, това с баниците не влиза в чистенето

Това си е готвачка или икономка, не бъркай длъжностите.Лично аз с удоволствие бих имала домашна помощница за чистенето, но за готвене май няма да се доверя



Тема Re: ОФФ/ Домашното... [re: XXLMORE]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано31.05.12 16:21



В кой град си за Бога?!


На мен ми искат МИНИМУМ 60 лева за 2 жени да чистят 4-6 часа - 120 квадрата.
Пък и не става дума за почистване след ремонт или старо /като уредба/ жилище.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: ОФФ/ Домашното... [re: MamaNetty]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано31.05.12 16:25



В Бургас -това си е нормалната тарифа, ама не през фирма за почистване, а ако си търсиш човек с обява примерно в Алото или с познати.През фирмите естествено че ще ти искат толкова.Ама ако си сметнеш на жена по 5 лв на час си е пак толкова.Просто не са нужни две жени за тази работа.



Тема Re: ОФФ/ Домашното... [re: MamaNetty]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано31.05.12 16:26



Искат ти по 6 лева на час, не е голяма разлика.



Тема Re: ОФФ/ Домашното... [re: MamaNetty]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано31.05.12 16:28



Дай си сметка какво ти струва на теб чистенето. Колко усилия и пропуснати други моменти.
Щом можеш да си го позволиш, прави го, но не се унасяй в надменно господарстване и си чисти и ти, щото обратното влияе на психиката пагубно.



WALL·E


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.