Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОФФ/ Домашното...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.06.12 00:42



Браво! Ей това е информация, която ще ми влезе в пряка употреба като се договарям утре...

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: ОФФ/ Домашното...нови [re: MamaNetty]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано01.06.12 00:42



Аха, ниски са. Тъжно, но факт. Зная също че звучи като експлоатация на хората, но пък пазарът е такъв. Нашата жена ходи и при доста от съседите ни и взима същите пари независимо от обема работа. Повечето ми познати ползват такава помощ и никой не плаща на час.

Най-кофтито и необяснимо за мен е това със санитарките. Не разбирам защо не напускат болниците, ако това им е спънката.

Сега, като се замисля, зная че нашата жена посещава 2 апартамента на ден. Ако смятам добре, това прави 1200 лв. на месец за 5-дневна работна седмица. Не е чак толкова зле.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Gemilla на 01.06.12 00:52.</EM></FONT></P>

Редактирано от Gemilla на 01.06.12 01:06.



Тема Re: ОФФ/ Домашното...нови [re: MamaNetty]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.06.12 00:43



П.С. А твоята не търси ли още едно място за работа? На мен ми трябва само веднъж седмично за 4-6 часа. Дори и на по-висока цена?

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: ОФФ/ Домашното...нови [re: chavdar4e]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.06.12 01:02



Е, ти си мечтател... това за ключовете все не се получава точно, както по филмите.



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: ОФФ/ Домашното...нови [re: MamaNetty]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано01.06.12 01:21



Идва около 9:30 - 10:00 ч. и си тръгва към 14:30 ч.
Някога и по-късно, ако съм кулинарствала предната вечер или сме имали гости :)



Тема Re: ОФФ/ Домашното...нови [re: MamaNetty]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано01.06.12 01:22



Сакън, по-висока цена... преди чистеше за 20 лв., но една приятелка развали дисциплината и стана 30 лв. минавам на лични...



Тема Re: ОФФ/ Домашното...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.06.12 01:44



Прекрасно... идеално просто! Ух, завидях ти съвсем безочливо.



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: ОФФ/ Домашното...нови [re: MamaNetty]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано01.06.12 01:52



За мен домашната помощница има смисъл, ако е редовна - тоест почти всекидневна. Тогава и доверието е различно. За едните прозорци да викам чужд човек, че и пазарлъци да правя ми е абсурдно. Да си стоят мръсни.

Нямам, не ползвам. Мисля, че имам проблем със собствената организация на къщата ми и изобщо с разбирането ми за подреждане и чистота и ред. За мен всички подредби са от вътре на вън. Тоест ако подреждам, ще искам да си подредя първо гардероба, за което ще искам всичко да ми е изгладено и наредено. Гащите ми ще са тук, там чорапите, ризите в дясно, костюмите в ляво, нещата които не са на закачалки, но са изгладени и подредени по средата. На детето нещата в другата стая съответно пак така. Спалните неща в друг шкаф пак - гладени. После чаши, чинии, купи - по реда си. После документи - за тях все не ми остава ред. Изобщо идеята ми за оправена къща е много различна - не е под и прозорци. И понеже все нямам време, в гардеробите има някакъв ред, но навън е пълен хаос, което е абсолютно обратно на общоприетото "да е чистичко, пък навряно някъде". Та помощница такава, от каквата имам нужда - не мога да си позволя.

Но моето е някакво диво извращение. И затова съм си често в кочинка, но като искам риза - имам поне 15 изгладени и наредени. Абе патологии всякакви.





Тема Re: ОФФ/ Домашното...нови [re: Gemilla]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано01.06.12 13:38



А бе, някои напускат поради мизерното заплащане и тежката и неприятна работа, но пък работят като гледачи на болни хора. Когато баща ми се разболя тежко, а нямах възможност да бъда целодневно до него, ни препоръчаха точно една бивша санитарка, работеща в частна агенция. Срещу 5 лева на час, идваше два пъти на ден за хигиенни нужди, които често й отнемаха 15- 20 минути. И така жената можеше да поеме повече хора в по- близки райони.




Тема Re: ОФФ/ Домашното...нови [re: MamaNetty]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано01.06.12 15:09



Определено е някаква помощ, макар че досега не ни се е налагало да ползваме такава, но дори и да прибегнем до подобна услуга, банята предпочитам да си я чистя аз, понеже за мен е от особена важност да блести, както аз искам.

В първото ми жилище в Италия, имахме домашна помощница. Веднъж ми изчезна една спирала за мигли. Оттогава, поисках двойна ключалка и сама си почиствам всичко.

Никой не може да ми "подрежда" нещата, освен мен самата...

Редактирано от BambiBambina на 01.06.12 15:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.