Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема И тати .. е мъж.  
Автор borecomМодератор (клубарЪ)
Публикувано30.05.12 13:24



Или .. перифразирам: Обичате ли си бащите?

Бащите ни са /и/ мъже /нечии/, с техните сила и слабости. Мъжете са и татковци, на децата ни.

Доколко обичта или липсата на такава към едната роля, влияе на отношението ни към цялото?

За мамите сме дискутирали неведнаж .. и като жени, като майки, къщовници - добрите им, лошите им страни, следите оставили в нас .. приоритетите са ясни.

Но напоследък оставам с усета за диво отричане на хубавото /поне/ усещане за 'мъжа' край нас. Или е /само/ .. к*р или портфейл или мамин или храненик или зъл или несретник или ползващ .. един див негатив. Мъж ли е - не става. А бащите ни са си мъже.

Та .. обичате ли си бащите?



Тема Re: И тати .. е мъж. [re: borecom]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано30.05.12 13:26



Да, много! Татко е пич! :)
Винаги е бил до мен и сестра ми, осигурил ни е хубав живот, дал ни е много възможности... винаги е бил страхотен събеседник, добър възпитател, абе татко е татко! Ако можех да избирам - пак щях да искам той да ми е баща!



Тема Re: И тати .. е мъж. [re: borecom]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.05.12 13:50



С баща ми имах сложни взаимоотношения по време на буйната ми младост, тъй като той беше мъж с холеричен и властен нрав, а аз- непокорна и искаща обяснения за всяка забрана девойка... Но всъщност съм научила и "взела" много повече от него, отколкото от майка ми, ако трябва да си правя равносметка. И почти всеки ден през спомените ми, освен образът му, преминават някои от "крилатите му мисли"

, шегите му (той беше уникален зевзек), навиците му, та даже и кулинарните му рецепти. Чувствам колко ми липсва- даже и ако не го виждам всеки ден, просто да знаех, че е там някъде, я в кабинета си с вестник в ръка, я в кухнята, решаващ кръстословици на голямата маса, или пък правейки неговия боб на фурна "по моряшки"...

Противно на клишето, никога не съм търсила обаче в мъжете неговия образ- даже напротив.




Тема Re: И тати .. е мъж. [re: borecom]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано30.05.12 14:49



Аз обожавам баща си, може би защото той ме е научил на /почти/ всичко и защото - без да има висше образование - е най-ерудираният, когото познавам.

Редактирано от BambiBambina на 30.05.12 14:52.



Тема Re: И тати .. е мъж. [re: borecom]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.05.12 15:08



Баща ми почина твърде рано, за да разбера, че го обичам. Понеже беше строг, повече отколкото приемам за нормално, преди го възприемах само като някой, който ме контролира. По-късно започнах да го разбирам, но той вече не беше жив, за да му го кажа.
По другата част от темата- аз обичам мъжете, ама не останаха много мъже.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: И тати .. е мъж. [re: borecom]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано30.05.12 15:25



Аз съм "на татко момчето". Вероятно затова, никога не съм почуствала специално отношение и някак си, винаги аз съм на заден план. Приела съм нещата, което има и плюсове, защото отпада и нуждата да покривам очаквания.

Разбира се, че го обичам, с онази обич, която остава отстрани. Понякога, като се замисля, изпадам в ужас, как ще се преживява това, че вече ще го няма, защото всички липси се приемат някак си, но когато не са окончателни.



Тема Re: И тати .. е мъж. [re: borecom]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано30.05.12 15:39



Доста мъже ведно със ответния им брой жени (естествено) допускат грешката да оставят оформянето на децата като възприятие за околния свят и възпитание изцяло на майките. И вземат отношение само, когато трябва да "вкарат" авторитет или да го изиграят "лошия полицай" ... отново под въздействие на същите майки. При мен горе-долу беше така. Възприятието за баща ми бе пречупено през това на майка ми. И като резултат - от детството си имам един усет за баща си, в зрелите години - съвсем друг ... при това коренно различен. Яд ме е и на двамата, че не са успели или не знаели (не знам) да имат всеки свой си и едноличен подход към мен, за да не се чувствам като глупак или слепец сега, мислейки си, че не съм могла да преценя и оценя правилно, що за човек е бил баща ми. Липсват ми ... онези детски години, когато без предразсъдъците на възрастен, съм могла да се къпя в благата му, безусловна и тиха обич ... Нещо, което осъзнах и усетих много късно.





Тема Re: И тати .. е мъж. [re: Cтpeйнджъp]  
Автор borecomМодератор (клубарЪ)
Публикувано30.05.12 16:23



Тати е пич. Надали ..

Мъжа в него е пич .. ? нали.

Имал е недостатъци, дето за майка ти, за жената в теб са били или /дай Боже/ са видими и сега - прощавала ли си му ги, разбирала? И би ли простила и разбрала подобни на мъжете в живота ти? ..



Тема Re: И тати .. е мъж. [re: PipilotaV.]  
Автор borecomМодератор (клубарЪ)
Публикувано30.05.12 16:27



Точно това ви питам .. клише ли е?

Или последствията от обичливостта ни или омразата към .. мъжа в таткото, остават ..

били те положителни или негативи?



Тема Re: И тати .. е мъж. [re: BambiBambina]  
Автор borecomМодератор (клубарЪ)
Публикувано30.05.12 16:28



Прекрасен поглед на дете ..

А какъв мъж бе той? Днес го погледни с очите на жена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.