Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:49 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ДИЛЕМА  
Автор anaed ()
Публикувано30.05.12 20:54



НЕ ЗНАМ КОЕ Е ПО-ЗЛЕ
ФИЗИЧЕСКОТО ИЛИ ПСИХОЛОГИЧЕСКОТО НАСИЛИЕ И ТОРМОЗ?
СПОРЕД ВАС???????



Редактирано от anaed на 30.05.12 20:56.



Тема Re: ДИЛЕМАнови [re: anaed]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано30.05.12 21:15



И аз не знам. Знам само, че и при двете, трябва да се бяга бързо.



Само веднъж са ми прилагали психическо насилие, като да ми дълбаха мозъка с длето. Лично аз се чуствах, след тези няколко часа, като изнасилена.



Тема Re: ДИЛЕМАнови [re: anaed]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано30.05.12 23:23



Зависи дали си по-силна физически или психически.



Тема Re: ДИЛЕМАнови [re: anaed]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано31.05.12 00:46



нечовешко е да съществува точно такава дилема пред някого





Тема Re: ДИЛЕМАнови [re: anaed]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано31.05.12 01:33



Физическото насилие е винаги и психическо. Защото освен болката, понасяш и унижението, погазването на достойнството и личната телесна неприкосновеност. Няма как да те набият, наритат, накълцат, изнасилят, без да ти засегнат психиката.

Психическото насилие (без физическо) е доста разтегливо понятие. Има си хора дебелооки (гьонсурат) дето от нищо не им пука. Други - свръхчувствителни и тънкообидни биха счели за насилие (обида, унижение) и най-безобидната шега, дори да не е по техен адрес. Та, какво е за теб психическо насилие като интензивност, честота, времетраене?



Тема Re: ДИЛЕМАнови [re: anaed]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано31.05.12 15:54



Второто.

Не беше нужно обаче да КРЕЩИШ.



Тема Отговарямнови [re: anaed]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано31.05.12 16:16



... от първо лице и единствено число, без да чета останалите.

Според мен, по-голямата и по-трудна за съжителство злина е физическото насилие. Защото то то неизбежно е И психическо такова - така че злината е двойна, а и отгоре на всичко е ПРЯКО опасна за живота и здравето. А най-най- отгоре, като черешка на тортата е това, че въпросното - засяга не само пряката жертва а и останалите в дома /обикновено деца/.

Спрямо чистото психическо насилие може с времето да се изгради имунитет - от култивиран непукизъм, философско другомислие, черен хумор, странични емоционални пасове или най-банално привикване към дразнителя...
А може и да постигне лесно - в социален и битов план бягство.

Но към физическото насилие няма как да привикнеш, без риск за здравето, живота, а чистото бягство в голям процент случаи също не е лесна и проста практика.
Това е не само мое мнение. Ако си беше дал/а труд да потърсиш информация в нета, щеше да установиш, че мнението на експертите е еднозначно - в пъти повече е опасно, с по-голяма лична и социална вреда - физическото насилие.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 31.05.12 16:18.



Тема Re: Отговарям [re: MamaNetty]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано31.05.12 19:12



Благодаря ти за това мнение, Нети, тихичко ще се присламча към него





Тема Re: Отговарям [re: chavdar4e]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано31.05.12 19:41



Що пък тихичко, бе... дай да изокаме гласно...





П.С. Преди малко изгорих баничките във фурната и съм толкоз разочарована от себе си, че ме влече към буйнство тая вечер, за което се извинявам...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Отговарям [re: MamaNetty]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано31.05.12 19:45



Ми кво да окаме, окала съм, мълчала съм, надживяла съм го...
Мислела съм си, че тероризираните физически хора сами се тероризират психически, за да не .. сакън да не ... се разбере, да не с разчуе..
А в моя случай най-забавното, след време, разбира се, беше, че новата на стария ме обвиняваше в лъжа


Не пожела да й пратя документация, аз съм била лоша, той затва ме биел, ебаси кефа, дет викат по ваше "село".


П.П. Давай да буйстваме, аз имам двама завършили образование - един начално, друг средно, пада ми се




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.