Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Дилема  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано27.05.12 21:59



Нали знаете, че в клуба повечето "плачем", поставяме въпроси, питанки, чуденки, и тук-таме споделяме радости.... та и аз, да спазя традицията....
На моето момче му предлагат работа навън, вероятно в държава, чийто език тотално не говоря. Той казва "Идваш с мен", защото "Сам няма да оцелея" (в смисъл психо-емоционално). Но.... заформят се няколко проблема, които мен лично лекинко ме тревожат.
Проблем първи: за да отида, трябва да напусна работа (или поне да взема неплатен), което предполага тотална загуба на средства от моя страна.
Проблем втори (който е вързан с първия): компанията казва "Поемаме някакви разходи по преместването на съпругата в рамките на около 400 Евро месечно. Само че, по смисъла на закона ние не сме съпрузи (и очевидно нямаме намерение да бъдем). т.е. аз там съм леко нелегитимна, респ. тези 400 евро заминават в небитието.
Като следствие от това или няма да замине, или заминаваме, защото смята че с тамошната му заплата ще има за всички (но идеята е не само да има за всички - разбирайте бивша съпруга, дъщеря, мен, моята дъщеря и разходите по апартамента тук и майка му), а и да остане нещичко, защото нещо перспективата ни не е много розова. А работата е за около три години.

Е, кажете ми, какво правя? Аз лично предпочитам да си остана тук при така стеклите се обстоятелства. Най-малкото няма да си загуба работата. Или, ако настоява да отида с него, поне да предприемем нещо с оглед озаконяване на престоя ми там. (а тези 400 Евро са ми приблизително настоящата заплата). Но човекът не коментира подобен проблем, а пък аз ще съм последната, която ще му постави въпроса ребром.

Разбира се, имам достатъчно време да мисля, до края на лятото (ако не ни мине котка път).
Работа там не мога да започна по простата причина, че освен английски не знам думичка друг чужд език, т.е. ще загубя поне шест месеца, докато проговоря сносно.


Така, споделих, ожалих се и чакам интерпретации. Защото в подобни моменти на "зацикляне" започвам да си мисля лоши неща за него





Тема Re: Дилема [re: Gyly]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано27.05.12 22:06



Коя е държавата?
Какво можеш да работиш?
Защо не сключите брак?

Щото за мен нещото стоят така - или сте там заедно или сте си разделени окончателно.
Мъж не се чака надалеч някъде.



Тема Re: Дилема [re: Gyly]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано27.05.12 22:09



Сега е моментът да се ожените


Ако работата му е в кърпа вързана де...:)

п.с. Навремето първият път се оженихме заради една пералня...та вие да не го направите заради бъдещето в цивилизация въобще



Тема Re: ? [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано27.05.12 22:13



...разбирайте бивша съпруга, дъщеря, мен, моята дъщеря и разходите по апартамента тук и майка му)

Какво има общо бившата съпруга в схемата?...просто питам





Тема Re: Дилема [re: Gyly]  
Автор borecomМодератор (клубарЪ)
Публикувано27.05.12 22:15



Прави ми впечатление, че тълкуваш в повече материалното изражение на 'заминаването'. Докато той е заложил изначално на близостта и емоцията, даже не те е питал, рекъл е идвай .. с аргумента 'няма да оцелея'.

Но онова дето ми се прииска да ти река е друго, казваш - ще загубя 6 месеца, докато проговоря сносно. А мен ми се струва, че това не е загуба, а чиста печалба, един нов език, култура, начин на живот. Колко би било хубаво да ги изживееш.
Съпостави тези 6 месеца с трите години разделеност, дето ви предстоят - още един повод за преоценка.

Обърни си гледната точка, ако искаш.

Което е и същината на въпроса - искаш ли да си с него? Другото са оправдания.



Тема Re: Дилема [re: borecom]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано27.05.12 22:19



Абе искаш ли да си с него? Другото са оправдания.
заеби тез силни думи на гол гъз.

Една жена, ако не си осигури битието, пиши бегали секви чувства!



Тема Re: ? [re: LlRA..]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.05.12 22:25



Горе-долу каквото и дъщерята на сегашната партньорка.

И двете нямат уж нищо общо, но едната е свързана с него чрез детето си, другата - чрез майка си.
*
Gyly, ако настоящата ти работа не е някаква незаменима за теб или можеш да вземеш дълъг неплатен - заминавай според мен.



Тема Re: Дилема [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор borecomМодератор (клубарЪ)
Публикувано27.05.12 22:29



Е добре де .. ко си осигурява като остане? Що за битие ..

Питах, сама ли го иска туй битие, което даже не е въпрос, а отговор.



Тема Re: Дилема [re: Gyly]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано27.05.12 22:31



Спомням си твои предишни теми- много сте преживели заедно с мъжа до теб, много си преглътнала и преодоляла... Питам се: има ли някаква сериозна причина да не се жените или просто той някак все не е намирал подходящия момент да ти предложи. Не би било толкова важно по принцип, но ей такива дилеми придават малко по- различен смисъл на една узаконена връзка.




Тема Re: Дилема [re: Gyly]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано27.05.12 22:35



Бай Господ просто ви пробва колко ви е акълът...
Това няма кой да те посъветва как да го направиш.

WALL·E



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.