Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: пропускаш нещо [re: LlRA..]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано28.05.12 11:21



Точно така е, както съм го описала. Гастърбайтер не съм била, но в положението на точно такъв изпратен в чужбина и аз с него като втори член съм. И то не е апокалипсис, а реалност.

.. ии, ако тя не търсеше повод да НЕ замине, то разговорът за 400-те долара щеше да е проведен и мислите й щяха да текът в съвсем друга посока. Като например да се похвали тук, че така и така заминава.





Тема Re: ? [re: Aлиca.]  
Автор borecomМодератор (клубарЪ)
Публикувано28.05.12 11:21



Бе защо всички асоциирате жената с държанка?

От колко години са заедно и кой е избрал да бъде в заедност с тоз мъж? Аз ли, филанкишията ли или Джили.

Ако съм на нейно място - бих се обидил, обиждате ми избора на мъж, другар, партньор, любовник ..
И обратното, ако тя там с него е 'държанка' - то тук каква е? Кажи ми десетте разлики?

Аде да не се елементаризира толкоз, няма как заплатата да и сменя статута от жена, партньор, любовница, грижовница и прочие - в държанка.

пЪсЪ .. Според мен тва са два отделни разговора - за брака и за заминаването. Омешат ли се, опошляват и без това деликатни взаимоотношения.



Тема Re: ? [re: borecom]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано28.05.12 11:25



Може би аз съм изкривен, но не мога да се съглася с теб. Жената има да погасява кредит. До момента се справя сама. Аз също имам кредит и сори, но не бих се доверил по никакъв начин да ми го обслужва някой друг, та който ще да е. Въпрос ако щеш и на достойнство.

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: пропускаш нещо [re: pravil_nick]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.05.12 11:26



Според моите наблюдения, тя е много скромен, чувствителен и стеснителен човек и преглъща всичко в името на спокойствието и надеждите за по-добро взаимно бъдеще. Гледа да е добра към приятеля си и да не провокира раздяла. Предпочита да живее в неизвестност, отколкото да го загуби завинаги...просто го обича

...в това няма нищо лошо!
Но това са мои размисли...нека тя сама, ако желае да сподели

каквото и да е и желая късмет и успех!



Тема Re: ? [re: borecom]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано28.05.12 11:27



Да, с това съм абсолютно съгласна.

Да не говорим, че в едно семейство могат да настъпят различни критични моменти, в които ролите на онези, от които зависи домашната хазна в по- голяма степен, да се сменят. За мен поне не това е проблемът тук, а ситуацията на несигурност, в която Джили от години се намира и която, поне в един такъв момент, е по- добре да бъде коригирана. И тя е тази, която, с присъщата й деликатност, но все пак твърдо, би трябвало да постави проблема на дневен ред.




Тема Re: ? [re: PipilotaV.]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано28.05.12 11:32



Пипилота: "...могат да настъпят различни критични моменти, в които ролите на онези, от които зависи домашната хазна в по-голяма степен, да се сменят"
Така е несъмнено, но не е добре зорлем да се предизвикват ситуации, в които домашната хазна зависи само от единия.

Бореком: "И обратното, ако тя там с него е 'държанка' - то тук каква е? Кажи ми десетте разлики"
За кво са ти десет, една е достатъчна - собствен доход.

Редактирано от MupaM на 28.05.12 11:36.



Тема Re: ? [re: borecom]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.05.12 11:33



Джили тук си има и работа и то нелоша:))...има си и неин апартамент, който изплаща:)...всъщност човекът живее при нея, при това, което ТЯ е организирала

...има си нейна кола, която господинът също ползва:)

Не е държанка в случая...ама никак

През годините доколкото знам историята от споделянията и в пускани от нея теми, тя с енадява единствено той да и предложи брак някога и да бъдат истинско семейство...дори е приела и това, че той издържа все още и поне допреди година-две посещаваше и в уикендите и преспиваше и готвеше и с еправеше ан съботно-неделен татко в жилището, където е бившата му и детето з ада не се разстройвало...ок, з адетето приемам, но бившата?. Джили страдаше, но се държеше стоически, защото го обича...това е:) Ние и давахме акъли детето му да идва на гости в новото му жилище, но той отказваше, а и детето нахъсвано от майка си не искаше...нещо такова си спомням.

Но сега е време наистина тези сложни взаимотношения да бъдат разплетени най-накрая.



Тема Re: ? [re: MupaM]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано28.05.12 11:36



Разбира се, но не мога да приема, че в едни партньорски или семейни отношения има място някой да се чувства или да му бъде тънко или по- неделикатно вменявано да се чувства като "държанка", единствено поради това, че за някакъв период от време, по обективни причини, е възпрепятстван да има финансово участие в общото домакинство. Такова отношение към общите дела не ми допада. (Съвсем друг е въпросът, ако някой паразитства на нечий гръб и го мързи да сътвори принос, както в собствения си, така и в общия живот...)

За конкретния казус на Джили вече казах.




Тема Дилема [re: danaia nn]  
Автор borecomМодератор (клубарЪ)
Публикувано28.05.12 11:37



Кат ти е скучна темата и не ти харесва ника, чии го дириш в темата? Особено като не си я чела, нито пишеш по нея.

Според мен, съвсем тенденциозно, по стар и взаимстван от приятелка пример, влизането ти в темите е с цел опошляването им, изместване, разводняване, търсене на междуличностен конфликт.

Поправи ме ако греша.



Тема Re: ? [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано28.05.12 11:38



Може би не знам какво е любов и не знам защо Джили си го причинява. На мен ми изглежда ту мъч...







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.