Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дилема [re: Gyly]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано27.05.12 22:58



А той и бившата си съпруга ли отглежда?

Много е сложно някой да ти реши твоята лична дилема. Опитвам се да се поставя на твое място, но знам, че винаги емоциите ми (т.нар. сърце

са ми диктували избора в живота. Доста висока цена съм платила за което и никак не съм убедена, че винаги е било правилно.

Ти, самата, трябва да си отговориш кое ти е важно. Но може би е дошъл моментът, в който да бъдат поставени някои сериозни въпроси на масата. Иначе, поставяш всичко на една карта и рискуваш всичко възможно. Но все пак, той иска и има нужда от присъствието ти- нормално е ти пък да имаш нужда от малко повече сигурност в една подобна ситуация.




Тема Re: Дилема [re: Gyly]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано27.05.12 22:58



Даная просто иска да ти каже, че е против да заминаваш с този мъж...обидена му е, че не ти предлага брак и се разпилява излишно.

Радвам се, ако бях полезна да попреведа





Тема Re: Дилема [re: PipilotaV.]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано27.05.12 22:59



т.е. - дошло е време разделно?



Тема Re: ? [re: Gyly]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано27.05.12 23:00



Знам те...не се мъчи с моите въпроси...ама просто пак да си го окна



Нали спечели там нещо, дето те поканиха за докторантура май беше...учиш ли го?...



Тема Re: ? [re: LlRA..]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.05.12 23:01



Нямах предвид неговото дете, а това на Gyly, което също е в списъка, но за него не се чудиш; ама темата не е за това, та викам да не я разводняваме, Даная_нн ще свърши тази работа и без нас.



Gyly, а ако просто му кажеш на човека направо, че отиваш, но не искаш да останеш без средства, и въпросните 400 евро ти трябват? То си е самата истина, ясно е, че не е "женски номер". Ако иска от теб да отидеш, не е редно да те оставя без лични (макар и условно) средства.
Аз не разбрах и доколко е уредено пребиваването ти и правото ти на работа там - има ли разлика в случай, че сте женени, и в случай, че не сте.

Редактирано от MupaM на 27.05.12 23:14.



Тема Re: Дилема [re: LlRA..]  
Автор danaia nn ()
Публикувано27.05.12 23:04



Даная не е чела нищо. Ако някой ник не става, той не става





Тема Re: ? [re: MupaM]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано27.05.12 23:05



Това е най-нормално поставеният въпрос.



Тема Re: Дилема [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано27.05.12 23:06



Ами, твърде възможно е.

Аз не искам повече да се омъжвам- не се сещам за нито една причина, която да ме принуждава да го правя. Но ако съм поставена в ситуация подобна на тази на Джили и виждам, че мъжът, с когото сме, така или иначе, уж заедно в добро и лошо или как беше там

, няма намерение даже да ми предложи брак, за да сме заедно и да съм спокойна за бъдещето, чувствата ми биха започнали да поизстиват, а аз бих започнала да си задавам разни въпроси... И кой знае как бих си отговорила...




Тема Re: ? [re: MupaM]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано27.05.12 23:06



Фактът, че живее на семейни начала от години с жена с дете означава, че грижата по това дете също е и негова, както и по своето си дете, разбира се...но това не включва бивша съпруга, според моите разбирания...както и да е. Това е стара драма при Джили.

А може би наистина Съдбата е предприела инициативи за житейски изпитания за да се вземат решения най-накрая и се изчистят приоритетите, ако те сами досега не могат да вземат.

Редактирано от LlRA.. на 27.05.12 23:16.



Тема Re: ? [re: MupaM]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано27.05.12 23:11



Да, вероятно е така. Но той ми казва: "Няма проблем, ще живеем с моите пари!" Имам чувството, че си е сложил розовите очила и в момента не мисли за битовизмите.

Знам, че темата е трудна и никой не може да "влезе в обувките ми", по-скоро търся друго мнение, поглед от различен ъгъл. Един вид, безпристрастни мнения. Че да, следващите няколко месеца може и да се обърнат на "време разделно", макар че не ми се вярва.
А това с Ph.D.-то е още един аргумент за него. Казва "Там ще можеш на спокойствие да си четеш, да пишеш.... ще имаш повече време и спокойствие." И е така, прав е, но аз не съм убедена дали няма да ме хванат лудите.

Ох, оставям ми и отивам да си прибирам поколението от някакъв клуб, че вали и е на мама "глезлата"

Обещала съм й транспорт.

До някое време по-късно или в краен случай до утре

ПП: Благодаря на Лира за превода.
А въпросът с издръжката на моята дъщеря за мен е проблем. Че трябва и за това да разчитам на неговата заплата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.