Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: ? [re: borecom]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.05.12 12:38



Аз не пиша по темата на Джили, колкото да не заспя. При това, съм се запознала с нея и не пляскам определения напразно, не ми приписвай несъществуващи към момента асоциации. Докато си блябляеш за женска любов, вярност, безористност и т.н. красиви нанизани, като в любовно писмо, други съобразяваме реалността.
Ето каква е тя за Джили:
след развода си тя започва работа в София, купува си собствено единствено жилище на изплащане, живее в него с дъщеря си, бившият и май много не се бърка да помага финансово. Значи, Джили работи, от заплатата изплаща кредит и се издържат двете. Приятелят и се мести по нейна покана да живее с тях, вероятно участва финансово в поддържането на домакинството, но както и тя е писала, сериозни средства се отклоняват за родителка и бивше семейство. Кредитът на Джили си е нейн, съответно и жилището си е нейно и на щерката, ако спре вноските, след няколко месеца банката го прибира и те духат супата.
В момента съжителства с приятеля си на своя територия, работи и има собствени доходи, следиш ли ми мисълта? В момента двамата са равнопоставени - той спестява от наем, издържа си дъщерята, тя си плаща "наема" на банката, издържа си дъщерята, двамата делкат общи разходи. И да не работи този мъж, и да си тръгне, Джили си има заплатата, с която да си осигури покрив и хляб за детето.

Ето предложението на любимия:
Той казва "Идваш с мен", защото "Сам няма да оцелея" (в смисъл психо-емоционално).
Очевидно е, че е готов да и плаща задължителните - банка, дете - лични разходи, за да му води домакинството, създава психокомфорт, уют...ала-бала - присъствие. Това са думи, това е предложение - аз ще те издържам, за да си ми в къщата.
Ето нейните притеснения:
Проблем първи: за да отида, трябва да напусна работа (или поне да взема неплатен), което предполага тотална загуба на средства от моя страна.
Проблем втори (който е вързан с първия): компанията казва "Поемаме някакви разходи по преместването на съпругата в рамките на около 400 Евро месечно. Само че, по смисъла на закона ние не сме съпрузи (и очевидно нямаме намерение да бъдем). т.е. аз там съм леко нелегитимна, респ. тези 400 евро заминават в небитието.


Значи, от едно устойчиво в момента финансово и професионално положение, Джили трябва да поеме риска да изпадне в пълна зависимост, жилището на кредит и дъщеря и - също, за да го играе "емоционално подкрепящото присъствие" 3 години.
В същото време, онези от фирмата, понеже не са толко прости, са предвидили допълнителен разход на наемния си работник 400 евро за издръжка на съпруга. Хората си направили сметката, че семеен, обгрижван и спокоен психически мъж е по-пълноценен работник и изплащат бонус върху заплатата му за госпожата. Не ги дават тези пари за държанка, гадже, любовница, а за семеен мъж. Тоест, приятелят на Джили благородно ще и дарява помощи от заплатата си, но няма да сложи един подпис, за да получава тя независимо от него издръжка от фирмата.

Тя пише, че в момента заплатата и е приблизително 400 евро, с които се разпорежда сама. Е, къде е дявол на магаре хем да предлагаш на една жена да ти домакинства на майната си, за да ти крепи крехката душевност, хем да не и предлагаш възможност работодателят ти да и плаща за това? Първо е тъпо и неикономично, второ мирише лошо на предложение за поставяне в пълна зависимост от мъжкото благоволение. При сериозен риск - тя ще е нелегитимна там, значи, да забрави за официална работа, после да трепери всеки месец за апартамента и детето си.

Скъпички мъже,
музата, емоционалната опора, крепителката на вашето самочувствие и битов уют не е безплатен подарък. И има много по-висока стойност от 400 или двойно и тройно да са, евро месечно. Тази стойност се нарича брачен договор - поемаш ангажимент черно на бяло, даваш сигурност на партньорката си. Във всеки друг случай тя не е патньорка. В описания по-горе е държанка, и за работодателя е държанка, нелегитимна, незаслужаваща и един евроцент внимание.

Това е положението, и хич не е елементарно. Не сме петнайс-осемнайсетгодишни тук, че да си менкаме приказки за любов и пеперуди.



Тема Re: ? [re: borecom]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано28.05.12 12:40



Договорът е за три години....... Утре се хващат за гушите (не ми казвай,че няма такива филми) и тя остава без никакви доходи на благоволението на някой..... Има дете, има работа, има въпроси....трябва да му ги зададе. Ти наистина ли смяташ, че можеш да се довериш на някого сто процента, а и не само себе си, а и детето си. Не е пошло да имаш отговорности, а и не е лесно да ги метнеш на нечия друга глава. Трябва да поговорят и то сериозно, трябва да сподели тревогите си и да намерят приемлив вариант.



Тема Re: ? [re: borecom]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано28.05.12 12:45



Едни партньор (с неясни отношения) причина ли е да оставиш детето си без покрив?

.........вече е видяла чудната загриженост от бившия си



Тема Re: допълвам! [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.05.12 12:46



Изчерпателно написано, но е в полза на Джили и да спомена:

Джили си има и СВОЯ кола! Не е зависима от някой за да е мобилна!

А приятелят и съмнително продължава да издържа и бившата си съпруга /за детето му ясно/...с което Джили явно вече е свикнала и претръпнала...или не?...не знам!



Тема Re: пропускаш нещо [re: PipilotaV.]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.05.12 12:52



Джили е готина, добре, че не и се вързва.



Тема Re: допълвам! [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.05.12 13:05



Да, някъде по чужбините може като нищо да спи в таратайката си или да я продаде, ако закъса за пари.


Стига, бе, ако ще и една касетка СВОИ диаманти да има, не се прави такова предложение на жена.



Тема Re: пропускаш нещо [re: pravil_nick]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано28.05.12 13:10



Или просто не е съвсем разделен с бившата? Малко ми е като полубременен този грижовен човек.



Тема Re: пропускаш нещо [re: tia9]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано28.05.12 13:31



Абе .. ако тоя "бременен" мъж се грижеше за някоя от нас списващите тука, щото не веднъж сме чели, колко някои се разбират с бившите си и как са си останали приятели, че и си помагат, щеше друга да я пееш. Та .. леко с определенията и изводите, викам аз.


Пъ Съ: Майка ми и баща ми бяха разделени. Помагаха си. Той на нея, тя на него. За което шапка им свалях. Семейство не успяха да съградят, но бяха хора един към друг. Не мисля, че това е за поплювка. Напротив ...





Тема Re: хм [re: pravil_nick]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.05.12 13:37



А баща ти живееше ли с друга жена с дете на семейни начала?

И другата, новата жена приемаше ли той да си общува официално пред нея с бившата, не само заради детето, а и заради самата нея, защото иманужда от помощ...и да споделя с новосемейната си приятелка обгрижването на бившата?

И майка ти лично финансова ли помощ получаваше най-вече от него докато той евентуално е имал вече образно казано-друго семейство?...финансова помощ за нея...не за вас-децата, за вас ясно, надявам се да е помагал и то много?

Интересни са ми тия взаимотношения. Непознати са ми щото.



Тема Re: пропускаш нещо [re: pravil_nick]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано28.05.12 13:40



Правилникова, моят съпруг също си предлага помощта по различни поводи и не е оставил дъщеря си без грижа. Аз също бих му помагала винаги, с каквото мога, тъй като нещата помежду ни не са били такива, че да зачеркна човека и всичките години, които сме изживяли добре или зле заедно. Но ако до него би се появила жена и той би заживял с нея, не само че сама бих се дистанцирала леко, но определено и бих го дистанцирала в някои отношения.

Не става дума мъжътна Джили да не се грижи за дъщеря си или да удари един голям и окончателен кръст на бившата си, а за това да има някаква равнопоставеност- ако той не желае брак и няма сетива за терзанията на Джили, нещата изглеждат някак прекалено консуматорски от негова страна. Надявам се да греша.





Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.