Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема ОФФ-Какво е мнението ви за забраната за пушене.  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано11.05.12 09:43



Реших и аз да пусна един офф,но по тема,която малко или много,засяга всички нас.Бивш пушач съм.Стаж 23 год.,а от 5 не пуша.Та да си дойдем на думата:
Подкрепям идеята да се забрани пушенето на закрито и то навсякъде.Или да се обособят зали за пушачи и непушачи.Макар че си признавам:има ли зала за пушачи,сядам в нея.Ще попитате:Защо?Защото вентилацията е супер(в повечето случаи)и не мирише на готвено.Справка "Чичовци" в Драгалевци-при непушачите е смрад невероятна,а при пушачите е хем по-рехаво,хем не мирише.
Като бях в Англия,никъде на закрито не се пуши.Заклети пушачи си пият бирата в пъб-а,а пушат отвън,пред вратата.Лошото е ,че пушат ходейки по улиците,а мен това ме дразни

.Но то си е мой проблем.
С думи прости:аз съм ЗА.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: ОФФ-Какво е мнението ви за забраната за пушене. [re: Дokи]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано11.05.12 10:50



Никога не съм бил пушач.
Не мога да разбера терзанията на пушача, оставен без наркотика си.
Но ми звучи доста доста цинично да бъдат наказвани всички тия прости хорица, които до сега не са имали чувството, че вършат нещо незаконно или грешно.
Що ли не се забрани производството на тютюн и цигари, например?
Някак си ще бъдат облъчени по-малко цели и ми се струва, че и по-евтино и приложимо би било.
Ебати театрото!
В Холандия ще е разрешено друсането с трева, а ще е забранено пушенето на тютюн....!
Ха, ха!
Тъпичко звучи.

WALL·E


Тема Re: ОФФ-Какво е мнението ви за забраната за пушене. [re: Haглeц]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано11.05.12 11:01



В Холандия винаги се е пушил канабис единствено в определените за това места. Други си е да ти димят тютюн навсякъде. Да не говорим, че количеството за собствена употреба е силно ограничено и че от другата година "наркотичният туризъм" ще бъде вече на практика осуетен, тъй като на чужденци няма да се продава джойнт- той ще е само за регистрирани местни потребители.




Тема Re: ОФФ-Какво е мнението ви за забраната за пушене. [re: Дokи]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано11.05.12 11:13



Това е силно дискусионна тема, по която повечето пушачи ще имат различно мнение от непушачите.

Аз одобрявам такива мерки, но идеите да бъде забранено тютюнопушенето на места като автобусни спирки и прочие, намирам за прекалени. Азбучните истини за влиянието на никотина и канцерогенните съставки на дима, който никой не е длъжен да поема заедно с пушача, няма какво да коментирам. Нито че никотинът е основен рисков фактор, особено за рак на белите дробове. Аз изгубих двама много близки хора, страстни и дългогодишни пушачи, от тази болест, и съвсем втвърдих личните си позиции относно тютюнопушенето.

Не знам обаче дали не е редно да има някакви обособени варианти на "пушални" към определени заведения, например, не за друго, ами в името на някакъв демократичен избор

. Бих се радвала и на паралелни мерки по отношение на постепенно, но решително въздействие върху самата индустрия. Предупредителните надписи върху кутии с цигари ми се виждат безмислени и лицемерни и едва ли постигат какъвто и да било ефект.

П.П. Но да кажа, че съм се чувствала особено некомфортно на места, където се пуши, не мога. Гадно е да се пуши на места, в които се храниш и е особено неприятно пребивването на места, където вентилацията е лоша или отсъстваща. А пък близостта до пушачи на пури ми докарва почти депресия (бъзикам се, де).



Редактирано от PipilotaV. на 11.05.12 11:37.



Тема Трябва да ти кажа, [re: Дokи]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано11.05.12 11:29



че е престанало да ми пука. Животът ми не зависи от посещенията на някоИ места. Ще ходя, където ми е приятно, и толкова.

Дори бих предложила, да се върви към забраната на алкохола, защото прекомерно употребилите го стават реална заплаха за околните и то в реално време.

Отделно дето бирата, на мен ми мирише на вкиснато, до повръщане, ама това си е мой проблем



Редактирано от mirror_ на 11.05.12 12:15.



Тема Re: ОФФ-Какво е мнението ви за забраната за пушене. [re: Дokи]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано11.05.12 12:02



За инкриминация на пушенето. Две години затвор и 100 тояги на голо за всеки пушач

При рецидив - доживотен затвор!

М+З=ВЛ


Тема Re: ОФФ-Какво е мнението ви за забраната за пушене. [re: Дokи]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано11.05.12 12:02



Пушач съм от над 40 години и то с непрекъснато увеличаващи се количества изпушени кутии дневно. Подкрепям правото на всеки да живее както иска, което ще рече, че не бих вредила на непушачите, дистанцирайки се активно от тях, с цел опазване на здравето им /за газовете от колите и всякакви други вредни емисии и отпадъци - да му мислят как да ги забранят/ и психиката им от присъствието си. Следователно с мен проблем няма да имат докато не ми влязат в къщата, където са валидни моите правила - цигари и куче. Ако нещо не ги устройва - проблемът не е мой.
Наглец много правилно казва - щом е грижата за здравето ни, по-малко лицемерно би било да спре тютюневата индустрия и просто да няма цигари - напълно подкрепям. Но няма да стане - отговорите ги знае всеки.
Оттам-нататък - в моя приятелски кръг няма непушачи или нетолериращи цигарен дим индивиди, следователно като искаме да сме заедно, можем да се събираме по къщи и вили, а не по кръчми - и тоз проблем ми отпада значи.
Излагацията обаче остава по линията "Всичко Мара втасала и "Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак"...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: ОФФ-Какво е мнението ви за забраната за пушене. [re: Дokи]  
Автор won (cool)
Публикувано11.05.12 13:49



Подкрепям забраната за пушене на закрито в обществени сгради, заведения и т.н.
Обаче си мисля дали не може някои от собствениците на заведения да се обявят за частни клубове (по интереси, например

), в които достъпът да е само с членски внос и карти? Та "интереса" в този случай да е пушенето на закрито и с кеф - може и ядейки, и пиейки. Т.е. членовете не се оплакват от пушенето и техните гости също не се оплакват от пушенето в клуба.
Може тези клубове да се обединяват - в нещо като вериги от клубове с обща членска карта.

В Испания също не се пуши и глобата за собственика на заведение още при първо нарушение е много голяма - май е от порядъка на 1000 евро за всеки клиент, който пуши в заведението. Отделно има глоба и за клиента - май е 50 евро. Обаче собствениците са мотивирани да няма глоба за тях, защото са мноого високи. И така остава варианта да се пуши пред заведенията - на маси на открито или на крак.
Заведения, които нямат възможност да изкарат маси на открито - просто пускат кепенците. Другият вариант за такива заведения, е, че обслужват клиенти не само в заведението (където не се пуши), но и на нещо като допълнителен мини бар-плот с достъп отвън (витрина откъм улицта, приспособена за целта), който е в близост до основният бар-плот на заведението и клиентите поръчват и си пушат отвън. Е, естествено не трябва да се пречи на пешеходците, т.е. не се поставят столове на тротоара, ако няма заведението разрешение за това.
Не пускат кепенците, поради тази забрана и заведения, които стратегически се намират до някой обществен парк - естествено, ако предлагат само "бърза храна".

П.П. Аз не пуша от началот 2010, но е имало и изключения (изкушения). Добре, че вдигат цените, че да не ми е по джоба този вреден навик.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 11.05.12 14:10.



Тема Re: ОФФ-Какво е мнението ви за забраната за пушене. [re: Дokи]  
Автор borecomМодератор (клубарЪ)
Публикувано11.05.12 13:56



Репресивни са .. подминаха границите на пазенето и личното пространство. Обидно е .. а и репресиите никога не водят до добро. Третират ни кат заразно болни ..

Оказва се че под един знаменател туриха и деца с площадките им, и спортни мероприятия, и нощни кръчми и ко ли още не .. тъпо е.

Аз съм умерен пушач и пияч и .. , и с кеф бих се съобразил къде и кога не би следвало да не преча с дима си. Ще излезна навън и ще си пална, кат ми е толкоз зор, но .. да ме обявяват за миризливец и вредител и едва ли не убиец на невините непушачи - ми иде в повече. Толерантен съм към тях, и тук точно ми е границата - с тези се по-натискащи ни правила ме дразнят.

Знам че сичко било с цел .. нашето добруване, да не мрем от тутун и да опазим и тях.
Ми да земем да махнем сичко вредно .. бахти. Тва коли, нет, мазно, чувства, радиации, нерви, пиене, секс различен от пърхащ, деца, шефове, бактерии и .. ко ли още не и ко? ще станем вечни ли? Мне, живота винаги е с летален изход ..



Тема Re: ОФФ-Какво е мнението ви за забраната за пушене. [re: Дokи]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано11.05.12 14:17



Аз съм алергична към тютюнев дим. Почва да ме сърби лицето и следва едно чесане до кръв. В повечето случаи хората се съобразяват с проблема ми и се въздържат един час, а аз не се тикам зорлем в зоните за пушене. Спазвам паритет. Всеки е свободен да се трови, както намери за добре, стига наистина да има разграничение както като места, така и като допълнителни тежести към здравната осигуровка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.