Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема обвиненията на децата  
Автор юpaтa ()
Публикувано25.04.12 18:22



смятате ли че децата обвиняват родителите си ... За това че са се разделили или не са се разделили. За това, че единия си еотишъл, или пък другия го е принудил. За това, че е сам розителя и се вкопчва в децата...
Моето виждане е, че децата рано или късно разбират истината независимо дали ни харесва или не, а може и да греша.

п.п. аз моите родители ги обвинявах, че не ме разбират

, после се питах що не са се разделили, ама сега се радвам, че са заедно, щото единия на една страна другия на друга ..., а сега поне си ги гледаме на куп



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано25.04.12 18:41



смейството е любов, няма нищо по жестоко за едно дете да живее в семейство с непрекъснати скандали и неразбиране, в този смисъл децата , които са израстнали в спокойна среда пък било то и втрор семейство или само с единият си родител са много по-добре от тези, които трябва да търпят ледената атмосфера на псевдо семействата само и само заради тъпата българска философия , че бракът е до гроб



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано25.04.12 19:48



В понеделник се прибрах от Бг. Бях споделила, че имам проблем с малкия племенник. Раздадох справедливост. Внесох успокоение. Запознах се с приятелката. Поговорихме надълго и нашироко за предимствата на образованието. Дадох нагледни примери. Оставих парички. Занесох подаръци и за момента пак служа за пример. По-обичана леля от мене няма. В същото време малкият пустосва майка си, която го е изоставила и баща си, който е гледал с долната глава, когато си е избирал жена. Не че ако майка му го беше взела при развода щеше да прокопса, но му липсва! Колкото и да се правим, че плечменниците ми са нормални деца, обгрижени и обичани, никой от нас не е мама! Моят син връща баща си от вратата, за да ме целуне. Така е сигурен, че неговият свят е непокътнат.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ariel$$]  
Автор loverrock ()
Публикувано25.04.12 21:42



Приятелката му има ли родители?

domino dancing


Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано25.04.12 21:50



Има, разбира се. Развеждат се. Тя не е е лошо дете, а моят е влюбен.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ariel$$]  
Автор loverrock ()
Публикувано25.04.12 22:06



Да учат заедно, да си споделят интересите


Как се влюбват толкова млади?

domino dancing

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано25.04.12 22:23



Напоследък си мисля, че разводът е безотговорност по отношение на децата. Общото нещастие ги сближава.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ariel$$]  
Автор coffeemate (член)
Публикувано25.04.12 22:53



Всичко е частен случай.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор coffeemate (член)
Публикувано25.04.12 22:56



Винаги обвиняват децата родителите си според мен- ако са се развели- защо са се развели, ако не са се развели- защо не са. Те децата са като хората... все мислят, че другия път е бил по-доброто решение за тях. И в крайна сметка голям процент от децата повтарят грешките на родителите си- точно тези грешки, дето са ги натяквали преди това.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.04.12 23:47



Че сега ако не се влюбят, кога?

Да чакат да станат на 93 ли?

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ariel$$]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано25.04.12 23:48



Браво на теб!





Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано26.04.12 00:03



Тамън тръгнах да пиша.. ти си ме изпреварила..
Ама аз бях спряла към 85





Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 01:58



Аз в училище имах други приоритети!После разбрах, че много от нещата, с които ни възпитават са глупости. Абсолютни глупости!



domino dancing

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано26.04.12 05:37



Хахаха, какво общо имат приоритетите с влюбването? Ся кат връщам лентата назад, отличниците от нашия випуск почти всички бяхме влюбени, имахме си гаджета, и нямам спомени това да ни е пречило, напротив.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!


Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.04.12 07:00



Мен пък откакто ме е треснал хормона, някъде от 15 годишна, все това ми е бил приоритетът. И не ми е пречило да уча.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано26.04.12 07:13



Именно. И - определено бяхме по-успешни.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: HAДEЖДA™]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 13:03



На тези години е харесване и сексуално изживяване, няма общо с любовта.
Само аз ли не съм била влюбена в първия, с който съм правила секс?

domino dancing


Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 13:07



Е, това е секс и забавления, имам прекрасни спомени от тези години, но не е любов. Това го казах на едно момче, когато бях на 17г. и той ме намрази



domino dancing

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано26.04.12 13:23



Е, по наше време беше маалко по-различно. Първо се влюбвахме (или поне така мислехме, че сме се), пък после идваше ред на секса. Говоря ти за далечната 1979-та.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано26.04.12 14:01



Понякога да, обвиняват ги (ни)- гласно или не, съзнателно или подсъзнателно. Но зависи много от конкретната ситуация, от взаимоотношенията, на които са били свидетели, от начина, по който разривите между родителите рефлектират върху тях, от откровеността и такта, с които се излагат проблемите, от възрастта им и т.н. Когато им бъде създадено усещането, че не са напуснати от никого и ако родителите съумеят да запазят едни добри отношения в името на децата и на собственото си спокойствие, проблемите се стопяват във времето...
Моята щерка ме обвиняваше в началото. Но мисля, че това беше плод повече на един кризисен момент в нейната възраст, което съвпадна с всичко останало, а и на промените, които се случиха в последствие. Тя не беше изобщо малка и твърдо беше за това, че ще си остане с мен, слава Богу, но се отделихме и преминахме от 155 кв. м. на 72

, макар и уж временно ( за мен не беше сложно, тъй като и преди много често си работех в този ми апартамент)- хубавото беше, че транспортът се оказа даже по- удобен за училището й, но се отдалечи от някои съседски приятелчета. В началото имаше фикс- идеята да ни сближава с баща й, понякога висеше по прозорците, когато ми се е налагало да се прибирам по- късно да не би някой да ме изпраща или нещо друго, разбрах, че ми е ровила телефоните за разни есемеси и тем подобни... Така или иначе, всичко отмина, проведохме някои до болка откровени разговори, без да си спестяваме истините (най- вече тя се увери, че няма трети, въображаемия причинител на всички беди, между мен и баща й) , колкото и горчиви да бяха, и проблемите, които се бяха настанили за известно време помежду ни, отстъпиха на едно нормално битие, а дъщеря ми откри прелестта на това да си имаш своя собствен кът при мама, при татко, при баби и дядовци... И така...Освен това с баща й сме в чудесни отношения. Просто няма място за обвинения, освен че главата й поузря.




Тема Време е май да си дефинираме понятията нановонови [re: юpaтa]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано26.04.12 15:02



Познавам една „девойка“ с два брака и четири деца от три различни бащи. Наема ли се някой тук да рече, кой в този случай, аджеба, е бил безотговорен и спрямо кого?

Представата ни за брак до гроб и деца само по време на брака доста се пообърка напоследък. А и самата дума „брак“ получи конкуренция. Още е трудно да приемем, че някои деца имат двама бащи или две майки, че са отгледани в испанско семейство, но износени от някоя украинка, като донорката на яйцеклетки живее в Братислава, а спермата е от габровец, да речем. На кого да вика мамо и тати такова дете, а?



Тема Re: Време е май да си дефинираме понятията нановонови [re: XlNG]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 15:15



Не виждам нищо лошо в хомосексуалните бракове.

domino dancing


Тема Re: обвиненията на децатанови [re: dymo]  
Автор юpaтa ()
Публикувано26.04.12 19:35



и мислиш че детето няма да ревнува родителя си от второто му семейство?!



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ariel$$]  
Автор юpaтa ()
Публикувано26.04.12 19:38



Моят син връща баща си от вратата, за да ме целуне. Така е сигурен, че неговият свят е непокътнат. - хубаво, ама дали точно това си мисли ?!



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ariel$$]  
Автор юpaтa ()
Публикувано26.04.12 19:42



Хората първо трябва са отговорни към себе си. Щото отговорни родители дето само заради децата са .... заедно, купища да искаш





Тема Re: обвиненията на децатанови [re: coffeemate]  
Автор юpaтa ()
Публикувано26.04.12 19:43



ааа има деца пък, дето се заричат и неповтарят грешките на родителите си ...



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано26.04.12 20:33



Не можах да разбера как отговорността към децата пречи на останалите отговорности и обратно.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано26.04.12 20:33



Предполагам, иначе няма причина да го прави.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано26.04.12 20:58



Нормално е да ни/ги обвиняват за каквото и да е. Разводът е само едно от тия неща. Изобщо за мен е нормално децата да са малко сърдити и малко недоволни. Но малко и с мярка. Хем да те нацелуват, хем да са ти сърдити понякога. Поне аз искам моето дете да може да се противопоставя - нищо че така ме натъжава и ядосва понякога.

Иначе от друга страна са царе на манипулациите. Като нямат нещо - тате е виновен. Като не им отърва нещо - мама е в издънка. Като ги нахокат - баба го отнася. Като се издънят в училище - учителката е кофти и т.н. Мен това не ме притеснява особено. Мисля, че големите сме същите.

Аз моите родители за какво ли не съм ги обвинявала. Пусти пубертет и лиготия.

Има още един голям хит - идеята, че си осиновен. Поне при нас в пубертета беше много полулярно. Обсебваш се от идеята, че си осиновен, щото те толкова не те разбират, че няма начин да са твои и си силно разочарован. После става ясно, че не си осиновен, щото... абе щото са те виждали на третия ден цялата рода и майка ти има снимки с корема и операция от раждането...и пак си разочарован, щото са твои. Изобщо осъзнаването че майката и бащата не са принца и принцесата често води до драми. Пък че са се развели е по-скоро вживяване в драмата, не източник.

Пусти пубертет не прощава



Всичко дотук за деца, които не са виждали и усещали мизерия, насилие или недъг в никаква форма. Само се правят на големи жертви, че по-лесно. И ако се сблъскат с истински пострадало дете, се кокорят и мълчат. Щото и те са наясно, че се лигондрят.

А доколко разбират истината... Коя истина?



Тема Re: Време е май да си дефинираме понятията нановонови [re: XlNG]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано26.04.12 21:02



И аз познавам една такава. Гледа само последното и то засега. Да не е същата?



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: HAДEЖДA™]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 21:39



Явно тогава е било така



domino dancing

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано26.04.12 21:52



И по мое беше така. А аз съм по-малка, не е от времето. Случваше се да се сексят хората без влюбване, но беше по-скоро изключение.

Бе ти къде си расла? Аз от 7-ми клас все съм била влюбена в някой (тайно или явно) и после сексовете така са ставали - с чувства. Влюбена, а не в отношения на голямата любов. Не знам колко на 16 се чукат просто от мерак, без чувства. По мое мое време нямаше такива от познатите ми. По-скоро драматизирахме любовта дори без секс



Сексът като секс без чувства аз лично на доста по-сериозна възраст научих какво е. И на мен така и не ми хареса



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 22:30



В стабилно семейство. Приятелка съм с родителите, това не им пречи да ми дават съвети и да критикуват понякога, но просто да си кажат какво мислят.Никога не са ме наказвали, не знам какво е да те наказват! Сега ми е странно като гледам брат ми как възпитава детето си, наказват го



domino dancing

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 22:31



Влюбвала съм се два пъти, първият път бях на 20г., вторият е сега на 27г.

domino dancing


Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано26.04.12 22:38



И освен тези двамата си правила секс с колко други? Двама? Двадесет?

Не изключвам да се влюбиш и само веднъж в живота си - може дори ина 30. Но на 14-20 обикновено сексиш с чувства. Дали с един или с десет - не е заради стегнатия му задник и добрите му обноски, а щото "въх, пъш, ще умра от любов". Може и аз да съм остаряла вече





Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 22:46



Още като бях на 16г., знаех, че това си е началото, това не е любов, просто секс и харесване. Точно тава си беше, но ми харесваха очите и поведението.

Това няма нищо общо с любовта!

domino dancing

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано26.04.12 23:02



Ти сигурна ли си, че нещата ги гледаш от тогавашна гледна точка, а не от сегашна? Щото очевидно не съм обичала наистина сексуално първия си мъж от сегашна гледна точка, но тогава си бях влюбена много. Защо е друг въпрос



Опитвам се да си представя останалите ми съученици и приятели. Ние уж бяхме гимназия, отворени, музиката, книгите, дънките и скъсаните ризи, ... и пак се влюбвахме. Много ясно, че сега е смешно, но тогава си беше истинско. Имаше секс заради секса, но наистина беше изключение, особено в малките класове.

Толкова ли си по-млада? Или различна? Чак ми стана любопитно. Имам спомен, че и най-големите кучки не пускаха на някой просто щото бяха влюбени в друг. Но и те се влюбваха.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано26.04.12 23:07



От няколко дена прегракнах да обяснявам на приятели, че децата, еле па пуберите, са длъжни едва ли не да обвиняват родителите си. Това е част от тяхната "професионална характеристика". Всъщност вяско поколение е съдник на предходното и никога обартното. Ние може и да си мрънкаме че днешните деца са такива и онакива, че слънцето навремето повече печеше и жените бЕха по-дашни... ама положението е това - не ние тях, а те нас оценяват. така е било и така ще е. Всеки от неговата си камбанария с тая разлика, че времето е на тяхна страна.



Try not. Do or do not. There is no try.

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: hannibal]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано26.04.12 23:11



+++
съгласна



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 23:11



Сигурна съм, защото тогава бях цинична, още съм,но съм влюбена и абсолютно го приемам за нещо нормално!Не говоря за брак и деца, не ми е приоритет в живота, любов е



domino dancing

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано26.04.12 23:13



Очевидно си по-млада, не бях прочела. Може наистина нещата да са се променили.
А не ми се иска.
Хубаво е да си влюбен.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 23:23



На 27г. съм, сигурно съм млада.От малка знам да не бъркам сексът с любовта, когато са заедно е ок, но не може да се бракуваш пет пъти, заради страхотен секс, смешно е!

domino dancing

Редактирано от loverrock на 26.04.12 23:24.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано26.04.12 23:28



Да, смешно е да се бракуваш при оргазъм - съгласна съм. Но е смешно и да правиш секс на 15-17 без чувства, а само щото много ти се прави секс. На 15 на зор?



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор loverrock ()
Публикувано26.04.12 23:36



Бях на 16г., беше време. Желанието за секс идва с първата овулация

Но чакаш години и избираш, който ти хареса найй-много

domino dancing

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано27.04.12 00:21



ревността винаги я има даже и ако родителят е този истинският, но темата е дълга, а аз трябва дса си полягам

тук е 23,20



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано27.04.12 00:28



Аз пък тъ разбрах, прочитайки малко набързо, но --- и у наше село беше така. Досега съм се влюбвала жестоко и героично три пъти, два пъти в един и същи човек, а децата ми са от --- втория

По ред. Пък да съм спала с двама........ ей, не съм



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: chavdar4e]  
Автор loverrock ()
Публикувано27.04.12 00:37



И аз хич не съм спала само с двама, но нямам мечти за деца и съпрузи

domino dancing

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: hannibal]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано27.04.12 00:50



мммдамммм





Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано27.04.12 00:54



Съпрузите са ... аз кво да кажа, като 20 години с един... мииии, съпрузи.
Но за децата не си права, те са нашето прераждане и дълголетие, нашето порастване и нашата вечна младост.
Най-прекрасното, което ми се случило в тоя живот, защото нищо друго не се е променяло така пред очите ми, в ръцете ми, без да го възненавидя за това





Тема Re: обвиненията на децатанови [re: chavdar4e]  
Автор loverrock ()
Публикувано27.04.12 01:12



Сигурно е така, но още нямам желание за деца



domino dancing

Тема Re: обвиненията на децатанови [re: PipilotaV.]  
Автор юpaтa ()
Публикувано27.04.12 08:31



(най- вече тя се увери, че няма трети, въображаемия причинител на всички беди, между мен и баща й) - е това да се убеди че с трети и без трети причинителите са двама родители





Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор юpaтa ()
Публикувано27.04.12 08:42



дали разводът ще е вживяване в драма и или източник зависи и от родителите. А за онези истинските проблеми на децата са нещо различно щото лошото може винаги да е и по - лошо

А децата винаги се сравняват с децата които може би са по добре от тях.
А доколко разбират истината... Коя истина? - истината за това как и защо нещата са се случили или не са се случили между родителите им



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: ariel$$]  
Автор юpaтa ()
Публикувано27.04.12 08:46



ако приемеш че и бракът е безоттоворност към децата то тагово и аз съм съгласна че отговорността към децата не пречи на останалите отговорности и обратно



Тема Re: Време е май да си дефинираме понятията нановонови [re: XlNG]  
Автор юpaтa ()
Публикувано27.04.12 08:51



мисля че това дете първо ще трябва да разбере как и защо се появило(и ще му отнеме време ) пък по нататък, ако му се занимава де да обвинява някого


А иначе си прав нещата се променят , а как ще ги приемат тези промени нашите деца - ще видим.Струва ми се че те са по - отворени към тях и по лесно се адаптират



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: hannibal]  
Автор юpaтa ()
Публикувано27.04.12 08:53



точно така за това предлагам, ние възрастните да си гледаме нашия живот, пък така или иначе ще бъдем отсъдени





Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано27.04.12 09:43



Ако съдя по разсъжденията на дъщеря ми на тази тема, въпреки че тя е доста по- малка от Лаврок, днес младите хора имат доста по- реалистично виждане за любовта и секса. Ние, основно следствие на доста по- различно възпитание (вкл. лицемерно) и на други времена и нрави, имахме подсъзнателна нужда да намерим оправдание за това, че сме си легнали с някого. А ако не е било поради влюбване, щяхме да бъдем изпълнени с угризения. Това, че е имало изключения, не променя общия пейзаж.:)




Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано27.04.12 10:04



не знам дали децата обвиняват родителите
хм
запознах, в неявна форма, щерката
с една мома, дето........
и й викам:
-Това е една какичка, с която споделям разни работи
щерката:
- За теб какичка, за мен леличка
всичко разбирам
кажи ми на латински името на бръшляна, който е отровен
..............
заключение:
- сийбаломаата, с децата
и обяснявката
..............
ама
клишето е в сила
по-добре сам, от колкото зле придружен
уфх
снощи пак изпростях
нацепих с хилавата си ръчица едно задно стъкло на джип,
щото се подплаших, че може да събори щерчо,
както се беше засилил на задна, паркинга на Плиска
вътре
сто кила мутричка
аз .... шеесе
изплашен бях
и го стоварих в скута на другата седалка, на едно красиво и русо момиче
после се извиних на моята щерка, че ....
просто съм се подплашил
иначе съм добър, и хрисим
това снощи
още предъвквам какво си е помислила моята дъщеричка
после се напих с един, ама той прост математик
и си мълчасвах



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано27.04.12 11:19



Не споделям мнението, че децата все някак, дори и без родители до себе си, ще се изгледат и ще си хванат пътя.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: loverrock]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.04.12 12:23



Не си само ти. То ако чакаме да ни огрее точно с онзи, в когото сме влюбени, може и да не правим никога секс.





Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор won (cool)
Публикувано27.04.12 18:24



Няма как да разберат децата всичко - не са в нашите обувки. Те ще си направят своите избори и грешки в живота - и ще разберат, че истината за това как са се развивали дадени взаимоотношения най- често не е една.
Те трябва да получат обяснение от нас, но не и опит да се оправдаваме или да се обвиняваме. (не всички родители го могат)

Предполагам, че в ролята на обвиняващи са по-често млдежи в тийн-възраст, които са претърпели и материални загуби, освен емоционални, вследствие на развода.

Не са най-страшни обвиненията на децата, важното е техният свят да не рухне съвсем. Трябва родителите да покажат, че поне него крепят. (и това не всички родители го могат)

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 27.04.12 18:31.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано28.04.12 14:02



Истината на кой родител? Или истината на децата за развода?

Развели са се и точка. Детето е обичано и обгрижвано от двамата (така трябва да е, не че се случва всеки път). Как може да си сваляш гащите пред малко дете с цел да му покажеш истината? Та тази истина след 5-10 години дори за участниците ще е различна, защо да товарим детето?

Все си мисля коя е моята истина, за да я разкажа на детето. "Баща ти изпростя, после и аз. По едно време и двамата бяхме смешни. И понеже не ни се живееше в простотии, успяхме да се разделим без скандали, без истерии, без сценки, без да ни говорят съседите и роднините, щото и те не разбраха истината" Това как ще го приеме дете на 5, на 10? Ми никак... Тоест изобщо не му е необходимо.

Аз съм невероятен наивник и все си мисля, че и да те е ступал мъжа (не го пожелавам никому) и да ти е на.бал приятелките (пак грозна картинка) - това не е нещо, което детето трябва да знае. За него е единствено важно да има и двамата, когато реши. Много важно, че ще ме съди малко повече, че не съм имала "основателна" причина.

Истината е между двамата с баща му. Нито родителите ми, нито детето ми има достъп до "цялата истина". Тя и без това е спорна и не много красива. Детето има право на достъп до любов - не особено красиви истини не му трябват. Сори, ако грешно го мисля.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано28.04.12 14:17



"Развели са се и точка" не е обяснение, което би приело което и да е дете. Особено в надпубертетна възраст. Но в каквато и възраст да е едно дете, то има нужда от обяснение и обикновено рови, за да го получи. Ако не го получи, може и да замълчи и да се затвори в себе си, но въпросите няма да се изтрият от главата му с вълшебна гумичка, а неяснотите водят до търсене на вини там, където ги няма. Децата искат техният малък свят да е подреден и обяснен. Всичко опира до начина и момента, както и до запазването на съзнанието, че не трябва да бъде очернян пътя към другия родител, защото не е от полза за детето... Но само с красиви истини не се узрява. Даже и ако едно дете расте в любящо и неразделно семейство. А и децата ненавиждат да бъдат лъгани. Но номерът е в деликатния и подходящ за възрастта начин и в подбрания момент. (Нещо подобно е и с обяснението за това откъде идват децата...)


Редактирано от PipilotaV. на 28.04.12 14:19.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано29.04.12 14:34



... ами, обвиняват ги, за всичко:)) и за това, че са заедно и за това, че не са... децата правят всичко, което им е удобно... важното е, да им е удобно така, както правят... децата разбират истината късно, а понякога не успяват в този живот да я разберат... истината е много проста за разбиране... ние си я усложняваме сами, а така и животът на децата, поне докато са с нас...

...къде го чукаш, къде се пука...


Тема Re: обвиненията на децатанови [re: cлaдyнka мeдyнka]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано29.04.12 22:13



E па изтрих го, че се ми се струвам много краен, ама кат видях дечко и пак ще го пусна....па нека е крайно.

И за кво точно ги обвиняват, че аз не разбрах нещо.....както винаги.
Ми ееееей на - приемни семейства бол бе....да ходи там.
А че на 15 не е милионер с яхта.....ми да ходи ако иска. Да обвинява тях.
Моята работа е "да обезопася периметър" и да дам свобода на слово и мисъл в периметъра. Да покажа, че извън периметъра са други законите, но в периметъра има сигурност.
Да осигуря лукса, да лукса, да има свободно мнение и възприятия, а оттам насетне.....ако ще да ме обвинява, че има запек.
Ако трябва легна под влака...лягам, ако трябва ме разфасоват - ето ме.
Ама не и нахалост.
Днеска на лщбимата ми детска площадка /що ми е любима ли...едно ми е под балкона. друго там са малките до 17-18 часа, а после се преливат към 14 до 17-18-19 годишни, та към 19 часа се засичаме :) Днес и запалка им хвърлих:)/. Та гледам 3 индивида...момче гушнало любовно момата изотзад/те прави/ и момиче, дето върти нервно тел и псува на воля...зарад няккъв си :)
И не и пали запалката :"Дай я тука ма, че мн ти честни ръцете" и и дадох огънче - туй др бира и мои бъзикни с младежта :)
И обвиняваше целия Свят и онея влИбените загрижени....
Аз нали съм си тъп :" Ама давайте де, че ми интересно, но ако пречим ще се махнем с децата :)"
И какво точно може да обвини родителите си? Че има възможността да се прави на глезла, тръшкайки телефон в земята, дето може изхрани африканско село за седмица поне?!
И най-малкото, че родителите и са я позоционирали на място, дето един хамав с дете да и каже :" Спокич бе моме, аз от толкоз нерви.....ей ги на нервите ми е карат колело:))))"
Само да каже 'Ооооох" и веднага се сбират хора и защитят.
Кръв да и текне от носа - някой се ще се притече....
Ко бабината си дирят?
Всъщност шлощадката ми е любима, щото се знае, че аз съм на пост, щом детето ми е там - нищо че съм невидим :)
И за кое обвиняват точно?! Че няма кинти за "син сити" или ко?
То дотам ако се стигне - отървана кауза и временно туширане.
И не са виновни децата! Аз понякога и да имам пачка в себе си - ми нямам пари бе.
Да видиш как ми връща днес детето 4 стинки ресто, правя се на разсеян, но настоява и настоява.
Да научи стойността на кинтите - как се вадят и т.н.
Тогаз ще оцени, че аз ся мога да не си пиша тука, ами да съм в колата и на майната си или някоя свирка да ми прави - образно казано.
НО има една малка подробност.....когат е казвал ..."то е твоето тате"...."не е мое бе, мое и твое е - наше е"
Шантави жени сте и туй то!
Не вие де, а другите
То не се пита, га стане на 15 - всичко наред ли е?
Аз ден през ден си го питам - ко иска и как, а казвам доколк може.
Ай после ме съди :)
И с времето си свикна
Ти изтърви детето, че да не е общност с теб, а после "гони михаля" със сентенции от космополитън

щщд, че забравих как беше "позивната" за "сменете радиста" :) ...дет се лигавихме навремето :)

п.п: Що изписах фермана ли? Ми аз да знам, че съм направил кото рябва, а па.....хехехеВсъщност обвинение има САМО и единствено, ако някой се почуства обвинен.....
Иначе е просто.....
Ми ако си чист пред себе си - няма как да се почустваш обвинен бре!
п.п.п: И се хващам за тебе, щото си последен пост
не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут

Редактирано от 4usmivki на 29.04.12 22:23.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано02.05.12 13:48



Мойта и тя вече задава въпроси....

и понякога ме пита, що съм я родила



бе на децата си трябва и мама и татко....в комбинация, тва е

и най-лошите да са, стига да са заедно, тва е което искат - съзнателно или подсъзнателно

Devil may cry...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.