Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано28.04.12 14:02



Истината на кой родител? Или истината на децата за развода?

Развели са се и точка. Детето е обичано и обгрижвано от двамата (така трябва да е, не че се случва всеки път). Как може да си сваляш гащите пред малко дете с цел да му покажеш истината? Та тази истина след 5-10 години дори за участниците ще е различна, защо да товарим детето?

Все си мисля коя е моята истина, за да я разкажа на детето. "Баща ти изпростя, после и аз. По едно време и двамата бяхме смешни. И понеже не ни се живееше в простотии, успяхме да се разделим без скандали, без истерии, без сценки, без да ни говорят съседите и роднините, щото и те не разбраха истината" Това как ще го приеме дете на 5, на 10? Ми никак... Тоест изобщо не му е необходимо.

Аз съм невероятен наивник и все си мисля, че и да те е ступал мъжа (не го пожелавам никому) и да ти е на.бал приятелките (пак грозна картинка) - това не е нещо, което детето трябва да знае. За него е единствено важно да има и двамата, когато реши. Много важно, че ще ме съди малко повече, че не съм имала "основателна" причина.

Истината е между двамата с баща му. Нито родителите ми, нито детето ми има достъп до "цялата истина". Тя и без това е спорна и не много красива. Детето има право на достъп до любов - не особено красиви истини не му трябват. Сори, ако грешно го мисля.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: 2biri]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано28.04.12 14:17



"Развели са се и точка" не е обяснение, което би приело което и да е дете. Особено в надпубертетна възраст. Но в каквато и възраст да е едно дете, то има нужда от обяснение и обикновено рови, за да го получи. Ако не го получи, може и да замълчи и да се затвори в себе си, но въпросите няма да се изтрият от главата му с вълшебна гумичка, а неяснотите водят до търсене на вини там, където ги няма. Децата искат техният малък свят да е подреден и обяснен. Всичко опира до начина и момента, както и до запазването на съзнанието, че не трябва да бъде очернян пътя към другия родител, защото не е от полза за детето... Но само с красиви истини не се узрява. Даже и ако едно дете расте в любящо и неразделно семейство. А и децата ненавиждат да бъдат лъгани. Но номерът е в деликатния и подходящ за възрастта начин и в подбрания момент. (Нещо подобно е и с обяснението за това откъде идват децата...)


Редактирано от PipilotaV. на 28.04.12 14:19.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано29.04.12 14:34



... ами, обвиняват ги, за всичко:)) и за това, че са заедно и за това, че не са... децата правят всичко, което им е удобно... важното е, да им е удобно така, както правят... децата разбират истината късно, а понякога не успяват в този живот да я разберат... истината е много проста за разбиране... ние си я усложняваме сами, а така и животът на децата, поне докато са с нас...

...къде го чукаш, къде се пука...


Тема Re: обвиненията на децатанови [re: cлaдyнka мeдyнka]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано29.04.12 22:13



E па изтрих го, че се ми се струвам много краен, ама кат видях дечко и пак ще го пусна....па нека е крайно.

И за кво точно ги обвиняват, че аз не разбрах нещо.....както винаги.
Ми ееееей на - приемни семейства бол бе....да ходи там.
А че на 15 не е милионер с яхта.....ми да ходи ако иска. Да обвинява тях.
Моята работа е "да обезопася периметър" и да дам свобода на слово и мисъл в периметъра. Да покажа, че извън периметъра са други законите, но в периметъра има сигурност.
Да осигуря лукса, да лукса, да има свободно мнение и възприятия, а оттам насетне.....ако ще да ме обвинява, че има запек.
Ако трябва легна под влака...лягам, ако трябва ме разфасоват - ето ме.
Ама не и нахалост.
Днеска на лщбимата ми детска площадка /що ми е любима ли...едно ми е под балкона. друго там са малките до 17-18 часа, а после се преливат към 14 до 17-18-19 годишни, та към 19 часа се засичаме :) Днес и запалка им хвърлих:)/. Та гледам 3 индивида...момче гушнало любовно момата изотзад/те прави/ и момиче, дето върти нервно тел и псува на воля...зарад няккъв си :)
И не и пали запалката :"Дай я тука ма, че мн ти честни ръцете" и и дадох огънче - туй др бира и мои бъзикни с младежта :)
И обвиняваше целия Свят и онея влИбените загрижени....
Аз нали съм си тъп :" Ама давайте де, че ми интересно, но ако пречим ще се махнем с децата :)"
И какво точно може да обвини родителите си? Че има възможността да се прави на глезла, тръшкайки телефон в земята, дето може изхрани африканско село за седмица поне?!
И най-малкото, че родителите и са я позоционирали на място, дето един хамав с дете да и каже :" Спокич бе моме, аз от толкоз нерви.....ей ги на нервите ми е карат колело:))))"
Само да каже 'Ооооох" и веднага се сбират хора и защитят.
Кръв да и текне от носа - някой се ще се притече....
Ко бабината си дирят?
Всъщност шлощадката ми е любима, щото се знае, че аз съм на пост, щом детето ми е там - нищо че съм невидим :)
И за кое обвиняват точно?! Че няма кинти за "син сити" или ко?
То дотам ако се стигне - отървана кауза и временно туширане.
И не са виновни децата! Аз понякога и да имам пачка в себе си - ми нямам пари бе.
Да видиш как ми връща днес детето 4 стинки ресто, правя се на разсеян, но настоява и настоява.
Да научи стойността на кинтите - как се вадят и т.н.
Тогаз ще оцени, че аз ся мога да не си пиша тука, ами да съм в колата и на майната си или някоя свирка да ми прави - образно казано.
НО има една малка подробност.....когат е казвал ..."то е твоето тате"...."не е мое бе, мое и твое е - наше е"
Шантави жени сте и туй то!
Не вие де, а другите
То не се пита, га стане на 15 - всичко наред ли е?
Аз ден през ден си го питам - ко иска и как, а казвам доколк може.
Ай после ме съди :)
И с времето си свикна
Ти изтърви детето, че да не е общност с теб, а после "гони михаля" със сентенции от космополитън

щщд, че забравих как беше "позивната" за "сменете радиста" :) ...дет се лигавихме навремето :)

п.п: Що изписах фермана ли? Ми аз да знам, че съм направил кото рябва, а па.....хехехеВсъщност обвинение има САМО и единствено, ако някой се почуства обвинен.....
Иначе е просто.....
Ми ако си чист пред себе си - няма как да се почустваш обвинен бре!
п.п.п: И се хващам за тебе, щото си последен пост
не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут

Редактирано от 4usmivki на 29.04.12 22:23.



Тема Re: обвиненията на децатанови [re: юpaтa]  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано02.05.12 13:48



Мойта и тя вече задава въпроси....

и понякога ме пита, що съм я родила



бе на децата си трябва и мама и татко....в комбинация, тва е

и най-лошите да са, стига да са заедно, тва е което искат - съзнателно или подсъзнателно

Devil may cry...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.