Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:17 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Да се допитамнови  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано04.04.12 14:17



Малкият ми племеник, който е на 16 години си има приятелка. Нищо необичайно. Само дето родителите й се развеждат. Не знам какво става у тях, но в събота детето си стегнало багажчето и се донесло у нас с идеята да преспи вкъщи. Наложило се почти силово да я приберат. В главата на племеника ми е виелица. Гледа "Под прикритие" и се изживява като бъдещ топ мафиот. В главата на момичето не знам какви вихри се въдят. Като слушам как нашият захвърля учебниците и по цял ден е с нея, явно че и тя е зарязала училището. Сега всички ме чакат да се прибера и да им налея здрав разум! Дали ще има ефект, не знам! Само знам, че някога поех отговорност за грешките на брат ми и му помогнах да си изгледа децата. Нямам сили да поема отговорност и за грешките на племеника си!
Какво се прави в такива случаи?



Тема Re: Да се допитамнови [re: ariel$$]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано04.04.12 14:51



Охх, не ти завиждам. Момичето явно е объркано, всъщност сериозното говорене е работа на родителите й, не твоя. Единственият съвет, който мога да дам на теб и на родителите на племенника ти е - без крайни действия от тяхна страна, тъй като те биха могли да причинят ответни крайни действия от страна на племенника. Разговори и проява на разбиране. Щом се налага - човешки разговор с момичето и също проява на разбиране. Успех!



Тема Re: Да се допитамнови [re: ariel$$]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано04.04.12 15:50



Кажи на племенника си да заляга повче над читанките. И за топ-мафиот се иска добро образование. Ей го на, Джаро например - слуша Верди, колекционира антики. С чалга и неграмотност най-много да се издигне в йерархията до момче за мокри поръчки и то само, ако консумира редовно анаболи



М+З=ВЛ


Тема Re: Да се допитамнови [re: ariel$$]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано04.04.12 16:40



Аз ще допълня само Шляйката.
Когато бях на 16-17 и няколко /5-6/ момченца от компанията казваха същото;"Не ми трябва да уча - аз ще ставам бандит/. Повечето от тях го правеха заради гаджето. Е да ама след 1-2 годинки влязаха на топло и знаеш ли на кой ден ги забравиха момите :)
Повечето от тях са гръмнати...след стаж по затворите, а последния жив, за който чух нещо....беше влязал до живот за убийство.
Та ако иска, да отиде на някой на свиждане по затворите и сам да види.
Останалото и Шляйката го е казал.
За да излъжеш умните тиквите, то трябва да си по-умен от тях.
В някаква такава насока.
Не бих се ангажирал какво бих казал или как реагирал, ако туй ми е на главата, щото.....
Но виж и се пробвай да го бъзнеш откъм гаджето и да отиде в затвора и да пита на кой аджеба точно седи гаджето пред портите на затвора и да реве за него с черна забрадка....или си вее задника.
Ти по- добре знаеш коя струна да барнеш.
п.п: Не знам къв лаф и кво доверие си имате. Ако е в повечко - разиграй му един експеримент. Да почне си гледа учението и да се вижда с гаджето, когато той има време. Та след мецец пак ще си говорите :)



не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут

Редактирано от 4usmivki на 04.04.12 16:47.



Тема Re: Да се допитамнови [re: ariel$$]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано04.04.12 16:43



само споко
отдай му Буда, в наряд
разбират всичко
само споко



Тема Re: Да се допитамнови [re: Orcad]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано04.04.12 16:57



И ко да му рече?
"Не си зарязвай бъдещетто заради жена, щото с бъдеще много жени ще искат да са с тебе, а без бъдеще и тая няма иска да е с тебе" :)
И той ще се плесне по челото :)
"О да бе - къв съм тъп". :)
Или "живота и решенията са си твои" :)
Или "Споко - сам ще стигнеш до правилното решение"

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: Да се допитамнови [re: 4usmivki]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано04.04.12 17:01



Чусмивчо, много е малък, за да се предположи, че ще си зареже бъдещето заради жена, това са си младежки увлечения, които бързичко ще минат. Още не ти е дошло до главата, но на тази възраст бързо се влюбват и разлюбват. Дъщеря ми на 16 беше увлечена по едно момче, на което никак не му се учеше, ядосвах се, но в крайна сметка тя сама си направи съответните изводи, без моя силова намеса, и се раздели с него. Децата много често са по-разумни, отколкото ги мислим ние.



Тема Re: Да се допитамнови [re: 4usmivki]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано04.04.12 17:10



анджък!
ин д`фъърст ин д`тооп
върхът е вътре
.........
казаха ми, че
дъ фоър итс д`топ, не било на инглиш
представи си
било вкарване на нещо във върхъ на мачтата,
значи, не е правилно
ш аз си мълчъм
мълчасвъм си тука
..............
ку преебете и брегът?
с ваш`те пачаври, политически
пиши ме варненец
там съм се приземявал на граждаенско летище
1961година, Ил18
чисто беше, аз пръдльо, 6 годишен, бх


родителите ми повръщаха в пликчетата



Тема Re: Да се допитамнови [re: copadevino]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано04.04.12 17:17



Е нали и аз туй казвам и подбъзиквам Оркад :)
Аз не го познавам момчето и незнам.
Затуй погледни горния ми пост.
Понякога се налага да го хванеш за ръчичка и да му покажеш онея в коптора и да му ги покажеш, че и тез там така са мислели.
То и аз къде 16 заебах у-ще малко зарадедно моме - уж.
И на мен ми говориха :" Не виждаш л, че си проваляш живота", а аз на акъла си :"е ко му провалям, ко разбирате вие"
Е след 1-2 месеца сам го видях.
Ама трябваше да ми оправят насрания задник....и хубаво, че тогава "осран" и сега "осран" са различни неща.
Аз наизуст говоря. Първо щях да се позаинтересувам за момето, семейството, средата в която се движи туй моме и прочие.
Както и да е - аз нали съм свикнал се най- лошото да прогнозирам.

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: Да се допитамнови [re: 4usmivki]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано04.04.12 17:43



мани
цигара ми подариха преди малко,
други
бях сигурен,
че съм тотално споко
мръсните гадове виждали и друго, (при Илко)

че ми е нервно
уфх
заеби
всего в`ж` наряд


заеби
............
не съм си видял внучката




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.