Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема зад борданови  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано01.04.12 18:55



„През януари ми се случи да ми спрат тока и да нямам какво да ям в продължение на дни. Единият път 5 дни. Добре, че поне си купих две банки глюкоза, да вземам с лъжичката през 1-2 часа.“

Това са думи на реален човек, изречени в петък.
Жена, моя колежка в пенсия, но работеща, защото пенсията е 135 лв., а живее под наем. Общински, но наем. Разведена отдавна, със син, с който не поддържа връзки.

Работеше на две места, но я съкратиха и от двете.
Добре, че с общи усилия й намерихме работа пак.

Замислих се за тези неща, нелицеприятни. Защото се сблъсках с тях, а и все по-често май ми се случва. Е, не на мен, но на хора от обкръжението ми, по-близки и по-далечни.
Давам си сметка колко е лесно да изпаднеш от борда и да не се върнеш на него вече.

Само за последните 10 години имам вече три примера. Един стана клошар, а после почина. Друг стана също клошар, изчезна нанякъде, не знам нищо за него. Трети влезе в затвора и психяса.
Има и още, които са на път и уверено вървят към пълна разруха.
Какво става по-дяволите?
Говоря за умни и образовани хора, които като паднат зад борда, не могат да се качат пак.



Тема Re: зад борданови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.04.12 19:10



Нямат стимул, вероятно.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: зад борданови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано01.04.12 19:10



Какво се чудиш, това е положението тук! И най лошото е че не мърдаме на никъде, и ще има все повече такива случаи.
И на мен са ми спирали тока, скоро не де, но....като нямаш на момента, спират го и точка....ама не ми се отваря приказка че много неща са абсурдни





Тема Re: зад борданови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор coffeemate (минаващ)
Публикувано01.04.12 19:15



Ами труден е живота. На някои от самото начало, на други на по-късен етап. И видима справедливост няма, ама аз все си мисля, че всяко нещо трябва да ни учи. Гледам на живота откъм философската му страна, а не "това на мен не може да ми се случи" или "с какво заслужих това".



Тема Re: зад борданови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Haглeц ()
Публикувано01.04.12 20:54



Когато ставаш все по-стар и все по-болен. Когато всичко ценно за теб е прокълнато като вредно. Когато лудостта, безумието и парвенющината са белег за просперитет. Когато пируваме по време на чума. Когато на все по-гол задник все по-големи и бутафорни пищови накичваме.

Кво друго чакаш от такваз ситуация, ма, ой?!!

А`про-по, топлата вода тече от левия кран и е така от над 100 години.



WALL·E
Fu-te in cur Anbrinia!


Тема Re: зад борданови [re: Haглeц]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано01.04.12 21:49



съгласна с всичко, което казваш

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: зад борда [re: Haглeц]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано01.04.12 21:53



И ко прайм след констатацията?

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: зад борда [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано01.04.12 22:49



Kakвo става ли?
Планът Ран-ът в действие...нищо особено иначе





В него има и специална - поверителна част, за която малцина знаят. Това е разделът за "цената на прехода". Ето какво представлява тя:

Труд" от 9 декември 2000 г. публикува коментара на Георги Тамбуев за програмата Ран-Ът, в съгласие с която започва българският Мирен преход към гробищата:



"Чета я и косите ми настръхват. Все едно чета Откровението на Йоан или предсказанията на Ностарадамус за Апокалипсиса... Очаква се невиждан глад. Българинът все по-трудно ще се изхранва. На пазара ще се появят всякакви ментета. Най-уязвимата част от населението - децата и възрастните ще получават тежки хипотрофични увреждания от системното недояждане. Непрекъснато ще се увеличава дистанцията между цените на стоките и заплатите… покупателната способност на населението неспирно ще спада и ще стигнем нивото, нужно само за биологично оцеляване. Ще се появи безработица. Предвижда се нивото й да достигне около един милион. Най-квалифицираните млади българи ще напуснат страната. Ще възкръснат отдавна погребани болести… Всички тези "благини" могат да породят силни обществени сътресения. Затова трябва да се въвеждат постепенно, като се държи непрекъснато сметка за прага на издръжливостта на народа. Мизерия, глад, болести, нищета - това прокобва поверителната част от плана Ран - Ът. Да работиш за осъществяването на този план, значи да станеш палач на собствения си народ. Признавам, че ако ме блъснеше кола, нямаше да ме разтърси така, както ужасяващата картина на Прехода. Американските специалисти и българските експерти ни казват в очите какво ни чака."

Георги Тамбуев:

"...секретна част, която засяга социалния ефект на реформите у нас. Когато я прочетох - а аз я поисках лично от Луканов тогава и той ми я даде - ми се изправиха косите!..."


Редактирано от LlRA.. на 01.04.12 22:50.



Тема Re: зад борда [re: 4usmivki]  
Автор Haглeц ()
Публикувано01.04.12 22:56



мрем

WALL·E
Fu-te in cur Anbrinia!



Тема Re: зад борда [re: LlRA..]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано01.04.12 23:11



Чела съм ги теориите, но никъде не става ясно каква точно е целта? Ти разбираш ли я? Да унищожиш една страна с глад... Що за умен план е това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.