Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: зад борда [re: Samtpfoten]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано02.04.12 01:59



Знаеш ли- мноого филмми гледате, а капсажи безброй се изливат и сега в море и реки.
Гато с тях се захванете - тогаз ми говори!
Световната статистика казвала, а тук се лее и не е отчетена даже.

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: зад борда [re: Samtpfoten]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано02.04.12 02:15



То и пари от нефт кат няма и гледай, та стой - зася има.
Нормален ядрен реактор си я произвежда на практика неизчерпаемо.
За 2 мрд китайци - ммн ще е нужно, но и реките им са големи.
Срува практически мн макйо, ако се направи праволно, но щом е мн скъпо - ОК.
На една хидролиза.
Въобще не те оспорвам, но преди 25 години се кефех как светва лампичка, щото м орска вода минава, а преди 15 как става вода от морска, но ако се пие продължиелно и разболява.....
Та не те оспорваам хич даже

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: зад борда [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.04.12 07:21



Е, то оставаше с 0,6% (май толкова бяха, не помня вече) да осигуриш здравеопазване на един човек. И 2000 лв. да взимаш, пак за нищо няма да стигнат тези 0,6%. Спомням си, че и за децата внасях здравни в този размер, но не помня осигуряваше ли ги държавата. Ако не ги е осигурявала, добре че го смениха.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: зад борда [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.04.12 07:23



Забеляза ли в случая на Лили, че тази жена няма връзка със сина си? Как мислиш, дали само държавата и е виновна?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: зад борда [re: Samtpfoten]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.04.12 07:28



Ама, това с намаляването на населението практически е доказано, че се получава в развитите страни. В Африка, Индия и Китай се увеличават, въпреки че гладуват, така че тази тези никак не е логична. Ако искаха да намалят населението, просто трябваше да го просветят, да му дадат някакъв по-добър стандарт, че да не живее само за да яде и да се плоди и те така.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: зад борда [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано02.04.12 08:42



Стига, бе! Майка ми е почти на 80, със 150 лева пенсия, сама си плаща консумативите и винаги и остават пари преди следващата пенсия - знам това, защото като се случи да и се оплача, че сме в заеми, винаги предлага да ми прати 20-30 лева, за да не прося. Доизносва само старите ми дрехи и, каквото и подарим, купува си обувки и бельо сама /от пенсията/, прави ми скандали в магазините като искам да и купя нещо ново,ама скъпо, по нейните критерии и всеки ден, без изключение, ходи по 3-4 часа на разходка. Това са 10-15 километра пеша.

Храни се предимно с кафе, хляб и кисело мляко. Като и отидем на гости, мята пържолите и печените пилета, салатите и пържените картофи и отрупва масата.

Много е щастлива и доволна, че живее с малко. За нея това е въпрос на чест.
Как го постига този номер, не знам, но ако имаш нужда да ти разместват тежките мебели от една стая в друга, веднага ти пращам бабичката - безплатно. И градината ти ще прекопае и опоска, докато си бърборка.
Всичко е въпрос на дух.





Тема Re: зад борда [re: Samtpfoten]  
Автор coffeemate (член)
Публикувано02.04.12 08:46



Темата за беднотията-България-света си вълнува хората от край време. Като принцип е да ни се чертаят едни апокалиптични картини. Но на мен ми се струва абсурдно да си занимавам главата със свръх популацията на човеците... аз не съм оправила моя двор и моите отношения с хората около мен, та да оправям света енерджи няма. Вярвам, че там, където има свърх много хора си има причина и едва ли не е "съгласувано" с Оня отгоре. Тези процеси не са от мойта компетенция и не бих се заела дори да се вълнувам и да отделям мисловно време. Но пък на който му е при сърце- нека си се вълнува, разбира се. Но има и друго- така човек добавя още една причина да се чувства заплашен/неудовлетворен/депресиран. И има хора наистина се влияят от такива неща и без да разбират трупат негативна енергия, която после трябва да чистят ... ако го осъзнаят де.

Редактирано от coffeemate на 02.04.12 08:47.



Тема Re: зад борданови [re: Aлиca.]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано02.04.12 08:55



Не всичко е въпрос на дух- всичко е въпрос на нужди. Ако майка ти, да е жива и здрава, имаше хронични заболявания, които й поглъщат под формата на лекарства основното перо от пенсията, едва ли ситуацията би била толкова жизнерадостна. А измежду пенсионерите преобладаващата част не са хора в цветущо здраве, което е един естествен процес, в края на краищата. На моята съседка, която е на 81 години, само лекарствата и ензимите й, които трябва да приема редовно след онкологична операция на стомаха, надхвърлят пенсията на майка ти. Добре, че е синът й, който живее в Германия...На майка ми само няколкото ставни операции струваха N- броя хилядарки, защото касата не поема материала, а има хора, които не могат да си го позволят- залежават се след една счупена тазобедрена става и... дотам.




Тема Re: зад борданови [re: Samtpfoten]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано02.04.12 08:58



Всичко, което изглежда чак толкова просто, има доста логически празноти в крайна сметка, ама не ми се политиканства в тази тема.
Всичко, което изглежда толкова просто, рядко на практика е гениално- най- често е популизъм или част от многобройните теории на конспирациите, които ни дават просто нихилистичното усещане, че от нас нищо не зависи.


Редактирано от PipilotaV. на 02.04.12 09:06.



Тема Re: зад борданови [re: PipilotaV.]  
Автор coffeemate (член)
Публикувано02.04.12 09:05



Пипи, то щастието и благодарността от живота са част от лекарствата. Ама от тези "лекарства" трябва да се взема през целия живот, за да е накрая достойно живеенето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.