Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: зад борда [re: LlRA..]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано02.04.12 00:40



Питай Каролев да ти го обясни по-ясно

Оня ден слушах Цветков как каза, че той не иска АЕЦ, а който иска да си направи АД и готово - да го строи.
По-тъпо само Каролев може се изкаже, но по-дълго, щото него не го гони рекламна пауза. Иначе той няма млъкване.

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: зад борда [re: 4usmivki]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано02.04.12 00:44



Е аз не случайно я пращам при Каролев:))...тая вечер гледа ли дебата му с Гамизов /тоя пък Гамизов, много противен, баси

...Каролев поне изнася спектакъл))))



Тема За пореден път [re: 2biri]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано02.04.12 00:58



... като чета след теб и почвам да правя копи-пейст.


И не, не е от кризата. Отдавна има такива хора.
Сега са ни по-близки по ЕГН и сме по-стреснати.


Ценно!

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: зад борда [re: LlRA..]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано02.04.12 00:59



Добре де, остави го Симеон:))...айде да вземем друг пример...Аспарух и разширяването на държавата на юг от Дунавска България
Май та м другояче е станало, но да оставим историчарите.
За Римската империя даже няма да споменавам...те па въобще до чуждо не са се докосвали...и ред други примери:))...там холандци, Британски империи...Турски империи и пр
Римската империя де е? - не и ли ебаха мамата?
Холанците - изкихаха се в Африка, колко да полажат, че и те са варвари.
Британия - нея не ща да комнетирам.
Турска империя никогаш не е имало, а Османска/Отоманска.
На 3 континента.
де са тея империи?
Английската е най- варварската за мене и в гъза си не мога ги трая - ама на тях па дреме ли им....Баси жалките крадци и хак да им са неграта и ненормалниците.
Тепърва ще плащат!
Де са ? Ако спе междунараднота търговия на храни и в Ирландия пак ще мрат от глад, при лоша реколта на картофи.
Докат тука е "бя да се изсереш и се нещо ще поникне"

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: зад борда [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано02.04.12 01:13



Чудих се дали да пиша по тая тема... не защото нямам примери или защото не съм съпричастна към срещаните ежедневно, социално слаби хора, а защото съм почнала да мисля по нея още като бях на 14 и вероятно изводите ми не са подходящи вече за обща дискусия.
Още през 80-те и 90-те имах познати и приятели, които изпаднаха зад борда - някои изплуваха отново и дори надскочиха останалите, други се разтвориха в калта на времето и не остана и следа от тях. С годините за себе си се убедих, че в това движение, скрито зад най-различни цивилизационни фасади си остава заложен, все същият несправедлив от хуманна гледна точка, но обективно действащ - закон за естественият подбор.
Вероятно ще прозвучи банално, но животът никога не е преставал да бъде борба за оцеляване... дори в този момент, дори и лично за нас.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 02.04.12 01:14.



Тема Re: зад борда [re: 2biri]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано02.04.12 01:19



Целта е много проста - да се запазят ресурсите за определена малка група хора НЕПОКЪТНАТИ. Защото населението на земята както е тръгнало много скоро от 7 ще скочи на 14 млрд. А Земята няма толкова ВОДА, за да го нахрани и напои. И нищо, че изглежда така красиво синя, покрита с морета и океани, истината е, че това е солена и следователно - НЕПИТЕЙНА вода. На красивата ни планета ПИТЕЙНА е само 1% от водата. И тя е хем неравномерно разпределена (почти я няма пущината в Африка), хем там където уж я има, е безобразно замърсена от торове и химикали и пак не става за ПИЕНЕ. А всеки един човек има нужда от минимум 2л чиста питейна вода на ден. Инак за има-няма 2-3 дни гушва китката.

Сега си представи - тоя народ трябва не само да пие, но и да яде. Ама за да яде, нивите трябва да се НАПОЯВАТ и то не с друго, а с чиста ВОДА. Ако му се дояде месце, примерно телешко, ще трябва веднъж да се поизведе фураж за добитъка и второ - самият добитък също иска да ПИЕ. Изчислено е, че докато твоята мръвка стигне до чинията ти й е нужно около 15 000 литра ПИТЕЙНА вода.

Сега внимавай:
1. В Бг близо 20 години нямаше интензивно земеделие, брой го - почти не се наторяваше. Значи, подпочвените води си починаха.
2. В Бг се затвориха и продадоха за скрап де що заводи имаше. И това замърсяване се ликвидира с времето.
3. Затвориха се мините.
4. Остана една Марица-изток, но и там ресурса е на изчерпване.

Най-важното - Бг има от бога много, ама страшно много минерални ИЗВОРИ.
Все още много неизсечени гори, прекрасни планини.
България е безценно богатство, неоценим РЕЗЕРВ за времето, когато питейната вода ще стане по-скъпа от злато. Баба Ванга го е казала, и то малко остана да се сбъдне...един ден войната ще е за вода.

В този сценарий - колкото по-малко българи останем, толкоз по-добре.

Ако още не ти е ясно, пак питай.

И, наистина е наивно да си мислиш, че на някого му пука за българите. То и на самите нас не ни пука за нас си, пък какво остава за другите.

Редактирано от Samtpfoten на 02.04.12 01:26.



Тема Re: зад борда [re: MamaNetty]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано02.04.12 01:21



Като каза естествен отбор, виж този филм, има много какво да се помисли.





Тема Re: зад борда [re: Samtpfoten]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано02.04.12 01:43



- НЕПИТЕЙНА вода. На красивата ни планета ПИТЕЙНА е само 1% от водата
Сериозно - от изчислявания ме заболя главата.
Абсолютно не ми дреме де мрат!!!
Днес беше "Денят на Земята" и гасят ламби - аз па светнах всичк о възможно в протест...
Ти кажа само, че морската вода отдавна се дестилира или според тебе ядрените подвоници си мъкнат бидоните след тях.....кога 6 месеца легнат на дъното....
Вярно че не е вкусна, ама става ток и вода. Химиците да обясняват.
п.п:почти всеки /да не кажа всеки/ търговски коеаб има система да прави морската вода у питейна.
Онея до пясъците отде вземат вода?
П.П: пробвал съм такава вода и няма вкус - вярно е..


не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут

Редактирано от 4usmivki на 02.04.12 01:49.



Тема Re: зад борда [re: 4usmivki]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано02.04.12 01:53



Вярно е, че от солената вода се произвежда питейна. Обаче - да си се питал колко ел.ток е нужен за това и колко струва един литър такава вода? И колцина могат да си я позволят? Да, правилно - Емиратите, дето не си знаят парите.

Сега ми кажи, че ще поливаш оризовите си ниви с преработена морска вода, за да си изхраниш 2-та милиарда китайци и ще ти кажа - голямо браво!

Написаното от мен беше само за да поясня колко безценна е България. Ама наистина безценна.



Тема Re: зад борда [re: Samtpfoten]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано02.04.12 01:57



Ох, леле... настръхнаха ми всичките косми по тялото...
Благодаря ти за линка.
Сега видях, че има и други подобни в съседство - утре ще прегледам и тях.

Не искайте много, за да може да платите цената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.