Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: зад борданови [re: copadevino]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано02.04.12 12:39



някои хора имат нужда от медикаменти, които са допълнителни разходи. почти 80 процента имат нужда от медикаменти, а това не са допълнителни разходи, това са основни разходи.



Тема Re: зад борданови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано02.04.12 12:46



И ние хапнахме рибка в събота, в едно заведение в центъра до Коста кафе.Четири човека ядохме прясна цацка с бира и картофки и платихме двадесет лева, от които 2,50 бакшиш. Има заведения и за бедни, и за прахосници



Тема Re: Това е!нови [re: coffeemate]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано02.04.12 12:50



Не ти вменявам никакви думи...това си е мое мнение за скромната ми личност...хахаха



Много си била мнителна, значи:))

Срещу планът ние у дома сме взели мерки, или поне така си мислим...спасяване поединично/семейно:))
На по-високо и единно национално ниво не усещам да има възможност за някакво оптимистично развитие, така като гледам нещата...сложни са...както и да е. Това е политика!

Нямам какво повече да кажа по въпроса



Тема Re: зад борданови [re: XXLMORE]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано02.04.12 12:51



Абе не е дори до заведението.
И в най-лустросаните може да не се набутваш с излишни глупости.
Но така - да разхищаваме, да се чувства разкош.

П.С.
След като видях как една приятелка чинно събира в бурканчета, това което няма да ядат у тях и го оставя окачено в торбичка на контейнера, и аз започнах така.

Установех, че торбичката стои там не повече от 5 минути.
Днес сутринта сложих буркан картофена яхния.



Тема Re: зад борданови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано02.04.12 12:52



"Но така - да разхищаваме, да се чувства разкош."
Ми винаги е имало такива хора - нито можеш да ги промениш, нито да ги направиш по-бедни. Няма драма.

Редактирано от MupaM на 02.04.12 12:54.



Тема Re: зад борданови [re: copadevino]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано02.04.12 12:55



Купичке, таванът е 700 лв. Ако падне, много хора ще вземат повече, включително и мама.
Обаче нали няма пари за пенсии, не пада.

Голяма част от пенсионерите в БГ живеят по-добре от работещите млади хора. Защото първо - пенсията се плаща редовно и второ - нямат деца да отглеждат. А има и трето - често заплатите/които са в момента/ са по-ниски от пенсиите.



Тема Re: зад борданови [re: tia9]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано02.04.12 12:55



Казах някои, тъй като нямам никаква представа какъв процент от българските пенсионери приема лекарства. Майка ми, например, взима само някакви хранителни добавки, тоест животоподдържащи лекарства не се налага да купува. Според мен лекарствата не са основен разход, освен ако не са, както по-горе споменах, животоподдържащи. Основни разходи са храна и разходи за ток, вода, парно и пр.
Има и друго - забелязала съм, че някои възрастни хора, незнайно защо, се вторачват в някакви болежки, напълно естествени за определена възраст, и започват с шепи да приемат всякакви лекарства. Тоест ние като че ли сме нация, която обича да пие лекарства за щяло и нещяло.



Тема Re: зад борданови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано02.04.12 12:56



Колкото до пропадането извън борда, за съжаление съм била свидетел колко бързо можеш да потънеш- особени при комбинация от по-слаб характер и пристрастеност към алкохол.Това е една убийствена комбинация, която понякога завлича и семейството на човека, ако не се измъкнат навреме.Жалко е, че става и с млади, а и с по-възрастни, не зависи и от образованието, а от вътъка на човек.Май колкото е по-серт, по-голям инат и перде, по има шанс да се измъкне.Понякога даже лошотията те държи над водата . . .
Иначе в събота ходихме до един старчески дом наблизо, видяхме кръстницата ми, живее в едни модерни къщички, направени по холандска програма, вътре чисто, топло, подредено,голяма стая за двама, голяма баня, обща дневна за всеки две стаи, сестрата идва да им даде хапчетата и да им премери кръвното, грижат се за тях добре, за човек на 82 , макар и трудно да върви, се чувства добре и обгрижена.Та има и по-добри примери в България- но нищо не става лесно.



Тема Re: зад борданови [re: MupaM]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано02.04.12 12:58



Ясно е, че е така, ама ми става гадно. Особено когато съм въвлечена и аз в това, както в случая.

Моето възпитание е друго. Откъм майка ми съм от стар земевладелски род, а там традициите са - на масата да има и от пиле мляко.
Обаче - никога разхищение, храна не се хвърля. Ако си наготвил повече - дай на другите.
И този принцип е валиден не само за храната.



Тема Re: Абсолютнонови [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.04.12 13:00



Примерът за архитекта само потвърждава тезата ми.

Що се отнася до майката на приятеля ти, там Мира го е обяснила- по-богати са и могат да си го позволят. Ние не сме, по ред причини.

Най обичам да чета, ама не мога.


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.