Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: зад борданови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано02.04.12 11:24



Значи, нямам повече време да пиша по темата, нямам и особено желание. Само ще ти споделя един случай ( а те не са изолирани) с моя бивша съседка, и спирам дотук, жена на доста години, която остана сама- вдовица, едната й дъщеря почина преди нея от рак на стомаха, което я досъсипа, другата дъщеря се запиля по странство, но явно имаше прекалено свои проблеми там, та да се грижи и за болната си майка. Жената си имаше един прекаран инсулт след смъртта на дъщеря си, в последствие падна, счупи тазобедрена става и... така си и остана. Със съпруга ми тогава помагахме с каквото можехме, купувахме й редовно лекарства, продукти, носила съм й редовно готвена храна, моите телефони й бяха на разположение винаги, ако нещо се случи или има нужда от нещо (няколко пъти, добре, че ми беша дала ключ, съм ходила да я вдигна, след като е паднала и не може сама да стане, например и пр.), уредихме жена да идва да я обслужва за най- необходимото, извеждала съм я с инвалидна количка, която осигури мъжът ми, но към онзи момент нямаше как да извадим от джоба си едни 1700 лв., за да поемем операцията на ставата й, а съседката беше на една пенсия и "разполагаше" с една внучка, дете на починалата й дъщеря, с ментални проблеми... След време и мен ме грабнаха пътувания в странство и поредица сгъстени ангажименти, а съседката междувременно почина. Даже не бях в България.

Не знам дали въпросът опира до 150лв. за кръвното на "майка ти", не знам дали и всеки може да ги извади ежемесечно, ако е вярно за какви пари работят много хора в провинцията...Може пък и да съм била наивна, помагайки на съседката, без да се питам добра майка ли е била, след като единствената й останала дъщеря не успя да се погрижи за нея...Сега имам друга съседка, 81- годишна, живее над мен. И двете й деца живеят в чужбина и пращат пари, слава Богу, но ако нещо се случи, пак аз съм онази с резервния ключ и която помага за ежедневното, когато се наложи...В едно съм сигурна: не ме бива да поставя етикет и да сложа всички под общ знаменател. Както и да казвам: ако аз го мога, няма начин да не го можеш и ти. Звучи добре, но практиката показва друго.




Тема Re: подкрепям!нови [re: PipilotaV.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано02.04.12 11:27



По-нагоре дадох пример с майката на приятеля ми от едно време от Люкса. Как тя след развода си се връща в Холандия и какво се случва с нея, след окато се пенсионира и няма никаква собственост, но си е холандка по националност.



Та мисълта ми е, че в социално устроените държави няма нужда да се презастраховаш с деца да те гледат, защото никой не ти е длъжен дори и децата, след като ти си дал с труд своя житейски дан. ! Има си програми и когато си се трудил и си имаш пенсия има разрешение за нещата да не си на улицата, ако нямаш собственост и възможност за свободен наем...дори има програми за такива дето не са се преработвали...написала съм.

Тук обаче няма нищо...тук е територия на газовата камера в съвременни условия

Редактирано от LlRA.. на 02.04.12 11:29.



Тема Re: Това е!нови [re: Koм]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано02.04.12 11:34



Опитвах се да го кажа и аз по нагоре с примери разни!

Тук няма нищо социално и няма човешко отношение към нацията ...има само геноцит, дискриминация, ехидност и подигравки!

Див, див капитализъм от най-долна проба...с определена цел!...ама гледай колко наивници си вЕрват, дори и в темата



Коме, много е страшно положението!...вече и човешкият останал ресурс тук нищо няма д аможе да промени....а това е още-по-страшното и безнадежното!

Не си мисли, че съм в лошо настроение, за да пиша така, нито съм в депресия...просто съм абсолютен реалист по темата.

Редактирано от LlRA.. на 02.04.12 11:39.



Тема Re: зад борданови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано02.04.12 11:37



Много се надявам един ден, като се пенсионирам след н години трудов стаж, да имам европейска пенсия, ама дали...Искам да съм от тези пенсионери, които разполагат с достатъчно пари, за да се наслаждават на свободните си от ангажименти години, а не да ми се налага да работя на 5 места, за да оцелея.
Възходи и падения в професионален или личен план, предполагам всеки има. Хубаво би било, все пак, на определен етап от живота си човек да получава такава пенсия, че да може да живее достойно с нея. Никой не може да ме убеди, че със 150 лв пенсия може да се живее нормално. Не казвам, че хората не го правят, да, правят го по принуда, но аз не го приемам за естествено. Не виждам нищо естествено в това да не можеш да си купиш една нова дреха или нови обувки с пенсията, да не можеш на един театър да отидеш, да не говорим за почивка или за екскурзия.



Тема Re: зад борданови [re: PipilotaV.]  
Автор korani7O (член)
Публикувано02.04.12 11:39



Пипи, харесвам мненията ти по темата, а и тя е наистина актуална. Все повече се замислям и аз по тези въпроси. Мисля си, че в недалечно бъдеще положението и при мен няма да е много различно. Колежките ми се пенсионират с по 250 лв. пенсии. Дали ще имам интернет, за да пиша тогава?!



Тема Re: Това е!нови [re: LlRA..]  
Автор coffeemate (член)
Публикувано02.04.12 11:40



Ей с тая наласа не се живее





Тема Re: зад борданови [re: copadevino]  
Автор korani7O (член)
Публикувано02.04.12 11:43



Аз по- горе написах, да не са 150лв. ,а 250лв., както е масово в момента, за какво биха стигнали те?



Тема Re: Абсолютнонови [re: LlRA..]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано02.04.12 11:46



"Ако имаше по-свестни закони поне 1/3 от тях нямаше да са на улицата!"
Например забрана да се продават ипотекирани (пак от същия тоя собственик) жилища? Хайде холан!

Според мен въпросът опира само до пари за подпомагане на съвсем закъсалите (минимално или пък при много строг контрол, за да нямат интерес да злоупотребяват

), тоест до общия стандарт на живот в страната, и до правилното харчене на наличните пари, за да стигат за повече.
"Свестните" закони са приблизително едни и същи навсякъде - топлата вода е открита.
При тукашния стандарт просто няма пари за по-луксозни и по-малко луксозни жилища за социално подпомагани.
Да, знам, че "как намират пари за еди-кво си, а за това нямало...". Там, където стандартът е по-висок, не е да няма - смятам - неоправдани разходи и разлютени спорове кое е по-важно, просто парите стигат за повече неща.

Редактирано от MupaM на 02.04.12 11:51.



Тема Re: зад борданови [re: copadevino]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано02.04.12 11:47



Надявай се:))...по-лошо ще става:)



Наскоро в друг клуб писах пак за прословутия бивш приятел от Люкса, дето фирмата им прекъсва работа, последици от кризата, човекът е на 50г. с жена и дете и ми писа преди месец, че през август заминават да живеят до пенсия и след това на Холандскиете Антили...забравих името на острова. Самият той каза, че в Европа става напечено и много холандци се изнасят натам. Със спестени пари негови и на брат му си купуват хотелче там и ще се занимават до края с туризъм...острова бил на 800 км. на юг от Маями:)

Та сещай се какво искам да ти кажа с това:))...свободна жена си, с голямо дете...спасявай се някъде по света и си гледайте пенсионите години с някой дядо с небългарска пенсия надалеч, по възможност и на круиз от време на време!!! Тук се връщай понякога, хвърляй куфарите, стой малко и бегай пак...но за подобно нещо трябва да си постелеш отсега

А пък ако се окажа лош пророк за положението тук /това обаче гарантирам е някакъв си 1% максимум/, позволявам да ме бичуваш с 10 тояги на голо за подвеждане и че съм те изгонила да се мотаеш по разни чужди места

п.с сори з агрешките, но бързам като пиша, детето приготвям за у-ще, темата интересна...та така

Редактирано от LlRA.. на 02.04.12 12:17.



Тема Re: зад борданови [re: Aлиca.]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано02.04.12 11:48



Не знам как го прави този номер майка ти, Лиса.


Моята е със 700 лв. пенсия, а баща ми с 500. И двамата се страхуват да не се наложи да живеят САМО с пенсиите си.
Защото, както неведнъж съм казвала - мама бачка здраво и изкарва много пари.

Но, във всички случаи мизерията не е гордост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.