Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Първа лична карта на детенови  
Автор ДжинЛуизаФинч (Скаут)
Публикувано30.03.12 12:29



Здравейте,

Дъщеря ми навършва 14 г. след 2-3 месеца. Реших да се запозная с

. Дотук добре, но реших да се допитам до миналите през това родители за следното:

1.Ако нямаме връзка с бащата на детето /разведени сме и по съдебно решение аз упражнявам родителски права, а той не е лишен от тях/, възможно ли е аз с документите за развод да подам това заявление и след това да взема ЛК, или е нужно присъствието на бащата под някаква форма, било физическо, било с някакво нотариално заверено пълномощно.

2.Искам да направя и задграничен паспорт на детето. Доколко това, че бащата нито се знае къде е, нито имаме ккаъвто и да е контакт с него, ще бъде пречка.

3. Ако за 1 и 2 се изисква присъствие или документ от бащата, какво да направя, докато дойде време за издаване на ЛК, за да не ме одрусат с глоби мен и съответно детето да е ощетено.

С няколко думи по въпроса с бащата - не отговаря на последния си тел. номер отпреди 1 година. Детето не се е чувало с него, а бабата и дядото отказват или заобикалят въпроса ми "Къде е или как да се свържа с лицето Х?" Дори не изчакват да им обясня за какво го търся и следва категоричен отказ, защото освен за издаването на документи, допреди време го търсех, защото издръжка на дъщеря си не е плащал с години. Та си мислят че най-вече го търся за пари. Нямам и заобиколен начин да го издиря - познати, приятели, че и фейсбук и т.н начини за връзка.

И встрани от тези належащи въпроси - преди около година дъщеря ми започна да се представя с моята фамилия. Обясних, че това не е редно, тъй като тя носи фамилията на баща си. Може да ви се струва пубертетски начин за изява, но тя продължава и вече настоява да има моята фамилия официално. Сега покрай нормалните вълнения около първата ЛК - още по-сериозно. Някой имал ли е подобен случай, как е реагирал? И тъй като аз изобщо не съм против идеята, но позиция за личното ми мнение пред детето умишлено не съм заявявала - възможно ли е тази смяна на фамилно име да бъде осъществена.

Последното, което заяви щерката бе - "ами като стана на 18 и баща ми, ако се появи от нищото, не може да ме спре". Тук се намесва и отношението й към него, защото тя беше активна да го търси и да се чуват и евентуално виждат миналите 2-3 години, докато той тотално потъна. Преди се обаждаше за РД, но от година и може би повече - изобщо. Тя утвърждава към него отношение като към чужд и непознат, което си е съвсем логично.



Тема Re: Първа лична карта на детенови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано30.03.12 12:53



Ми то си пише, бе - "... от родител/настойник ...", не от двамата родители. Ти явно се бъркаш с издаването на паспорт. Там вече се иска подпис и на двамата.
Няма проблем. Нека си подава детето документи за лична карта с твоя подпис само. Аз лично не съм се подписвала на нито едно заявление на моите, щото баща им се занима с което.





Тема Re: Първа лична карта на детенови [re: pravil_nick]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.03.12 13:07



Но за издаване на задграничен паспорт на дете, както пита също тя, доколкото си спомням са необходими личните карти на двамата родители, освен останалите бумаги: акт за раждане, бележка за постоянна регистрация в общината и т.н.




Тема П.П.нови [re: PipilotaV.]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.03.12 13:10



Даже мисля че и присъствието на двамата е задължително- в краен случай е необходимо пълномощно от отсъстващия родител за издаване на задграничен паспорт. Иначе- йок.




Тема Re: П.П.нови [re: PipilotaV.]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано30.03.12 13:13



Ами нали това съм написала, де - за паспорт се искат и двамата в наличност. Само че аз не прочетох за паспорт, а само за лична карта.





Тема Re: П.П.нови [re: pravil_nick]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано30.03.12 13:15



Пардон. Второто изречение ми е минало малко покрай "ушите", в които гърми музика.






Тема Re: Първа лична карта на детенови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор danaia nn ()
Публикувано30.03.12 13:21



За какво ти е паспорт, ако нямаш пълномощно?



Тема Re: П.П.нови [re: PipilotaV.]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано30.03.12 13:31



Аа .. и аз съм чела отгоре-отгоре.

То верно имАло и за паспорт.

Значи, помня една приятелка, с такъв неизвестен баща, като вади паспорт на детето си. Беше завела дело за което. Издирваха го с държавен вестник. Много сложно беше. Стана, но трудно и отне време. Подробности - някой, който наистина е минал през това.





Тема Re: Първа лична карта на детенови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор Haглeц ()
Публикувано30.03.12 13:50



От години пред полициите виреят едни бюрца за услуги в това направление.
Макар, че им взеха снимането и т.н., те все още попълват разните видове шашави формуляри за издаване на лични документи и знаят с подробности актуалното положение по темата, цащото ежедневно се сблъскват с това.

Та, ако не те мързи и не ти се сведят някакви си 10-15 лв. за услугата им, иди там и не си образувай излишни нерви.

WALL·E
Fu-te in cur Anbrinia!



Тема Re: Първа лична карта на детенови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано30.03.12 13:59



консултирай се с адвокат
заведи дело за издръжката
заведи дело за лишаване от родителски права

лична карта ще издадат на детето, но без изрично пълномощно от двамата родители не може да напуска страната. паспортът се обезсмисля




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.