Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Оффф За добрия съпругнови  
Автор Сарандовица (Lady Likes ...)
Публикувано11.03.12 16:18



Правила към добрия съпруг:

* Винаги поставяй намирането и имането на работа с редовни повишения, облаги, премии, и потенциал за престижно развитие пръв приоритет в живота ти. Помни винаги, имаш жена и деца да издържаш, и да ги осигуряваш до върха на възможностите си е твоя отговорност,

* Влизай вкъщи освежен и радостен, целия ти лош ден, разправиите с шефа ти, трафика, тълпите и физическото изтощение постави настрана, и влез най-бодър с леко сърце. Жена ти цял ден се разправя с децата и домакинството, няма нужда да слуша за лошия ти ден.

* Винаги готов да се включиш в домакинската работа, когато си дойдеш, нека тя попочине или грабне телефона, все пак се е занимавала с това цял ден.. Направи й вечеря, прибери след това, та тя да си почива и усети оценена.

* Не отегчавай жена си с проблеми в работата. Помни, че е късмет да имаш работа, и че много други с радост биха се заменили с теб. Помни че не е мъжко да се оплакваш или да си позволяваш да се тревожиш. Твоята работа е да осигуряваш, и през каквото и да минаваш да го вършиш, си е твоята съдба. Добрия съпруг знае, че е с късмет да е женен изобщо, и че жената иска силен, мълчалив мъж да се опре на него.

* Никога не очаквай жена ти да допринася за гладкото домакинство. След нейния зает ден не може да се очаква да ти предложи храна или чисти дрехи. Никога не я обиждай, искайки от нея подобни неща, докато ти печелиш парите навън. Имай предвид, че тя може да те сметне за сексист, ако очаваш от нея да участва в граденето на семейния дом като част от вашето партньорство.

* Бъди готов да се отчетеш за нахождението си за всяка минута от деня, включая защо не си бил до телефона, когато ти е звъняла, или защо не си можал да говориш с нея 20 мин, когато успя да ти се обади. Нейните интереси винаги трябва да са първи, имай предвид естествената подозрителност относно съпружеските дейности. Добрия съпруг знае, на мъж доверие няма, и че съпругата има всяко основание да вярва ти ще я нараниш и злепоставиш.


* Не ръмжи и не се опъвай, когато й даваш заплатата си, тя контролира финансите ти и знае по-добре от теб как да изхарчи или инвестира парите ти. Не си мисли, че парите, които печелиш са твои, и ще ги правиш каквото поискаш, имаш семейство и техните нужди са преди твоите.

* Оживено слушай оплакванията на жена си Животът й е трескав и тя има нужда да е слушана и ценена. Никога не предлагай начини да реши проблема си, какъвто и да проблема според нея. Ти само трябва да слушаш тъй като вероятно предложенията ти са безчувствени. И не отговаряй с насрещни оплаквания. Тя би се радвала да има шанс да остави къщата и да работи,и няма нужда да слуша колко трудна е твоята работа.


* Бъди готов да отдадеш вечерите и уикендите на каквито социални проекти витаят в главата на жена ти. Ако тя реши, че чистенето н гаража или боята на стаята е най-доброто вложение на твоето време, никога не казвай че предпочиташ да разпуснеш или да се занимаеш с нещо лично. Тя има всички права да очаква, че ще поправяш къщата или ще подобрявате интериора в свободното си време. Недей егоистично да искаш лично време.Сега си семеен и лукс като лично време не се полага.

* Винаги готов да поемеш децата, когато се прибереш след работа. Жена ти е била заета цял ден и заслужава малко тишина. Дай й възможност да побъбри с приятелки или да погледа нещо, да пазарува или почине. Това са и твои деца, и не е честно от твоя страна да очакваш след 12 часа навън да си вдигнеш малко краката.

* Никога не мрънкай относно отглеждането на деца, които не си искал да имаш. Ако си бил достатъчно безотговорен да участваш в забременяването й, тогава е твой дълг да плащаш за това дете следващите 18 г. Когато решаваш да правиш секс, знаеш, че може да доведе до бременност и си напълно готов за тази отговорност. Това разбира се, не се отнася до нея. Тя не трябва да отговаря за действията си, и може да абортира детето, с което е бременна, винаги, когато пожелае, независимо дали те съсипва с това. Приеми това стоически. Тя има специалната привилегия да може да убие нероденото си дете, да го износи или да го даде за осиновяване, или да го отгледа сама ако иска, а ти имаш отговорността да живееш с какъвто избор направи тя, и често плащайки за този избор. Помни, нямаш право да си родител и нямаш право да не си, ти си просто мъжът. Добрия съпруг си знае мястото.

Редактирано от anbra на 11.03.12 17:09.



Тема Re: За добрия съпругнови [re: Сарандовица]  
Автор danaia nn ()
Публикувано11.03.12 16:39



Не че нещо, ама къде са модераторите

Втора безумна тема



Тема Re: За добрия съпругнови [re: Сарандовица]  
Автор won (cool)
Публикувано11.03.12 16:44



Това твое творчество ли е или го копна от някъде?
Иначе е кофти картинка - напомня ми за сериала "Женени с деца". Та там всеки гледа да употреби другият, просто защото са женени с деца.



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: За добрия съпругнови [re: won]  
Автор 4usmivki ()
Публикувано11.03.12 17:03



Предполага се, че е нечий опит за майтап/иронизираане....
Някак си се издържаше 10-тократното повтаряне на едно и също, но това
има специалната привилегия да може да убие нероденото си дете, да го износи или да го даде за осиновяване, или да го отгледа сама ако иска, а ти имаш отговорността да живееш с какъвто избор направи тя, и често плащайки за този избор. Помни, нямаш право да си родител и нямаш право да не си, ти си просто мъжът. Добрия съпруг си знае мястото. мина всякакв граница.
Всмисъл стана доста отврат с намесата на дете и правото да го убие или продаде за чаркове....
Макар, че не една жена се е изказвала, че щом го е родила може да прави квото си реши с него /детето/. Така, че може и да не е майтап.

не забравяй кой си, откъде си и с какво си бил обут


Тема Re: За добрия съпругнови [re: danaia nn]  
Автор sachog ()
Публикувано11.03.12 17:56



Не е втора, но както пише авторката в един неин пост:
"а може и да попишем и така повече трафик да генерираме.."





Тема Re: За добрия съпругнови [re: sachog]  
Автор danaia nn ()
Публикувано11.03.12 18:06



извинявай ама ще си пускам моя тема





Тема Re: За добрия съпругнови [re: danaia nn]  
Автор sachog ()
Публикувано11.03.12 18:17



Давай...да понапълниме дира....





Тема Re: За добрия съпругнови [re: won]  
Автор Сарандовица (Lady Likes ...)
Публикувано11.03.12 18:59



Не е мое, не мога да измисля такова... Копнах го от нета, и го преведох... стори ми се интересно да го постна, като правила за как бързо да се стигне до развод



Не съм съгласна, че е оф темата, ама кой ме пита.. . От друга страна, гледам половината от темите на първа и на втора страница, повече не ми се ходеше, са оф, то кое тогава е он, не знам..

Или като контрапункт на друга интересна поговорка, правило единствено към добрата съпруга:
Искаш ли мъж - отвори си краката
искаш ли развод - отвори си устата..

Клишета гранде, ама .. знам ли. Всичките тия постановки съм ги правила в първия си брак и преуспешно ме доведоха до успешен развод, включително и тая да си отварям много устата... Поучава ли се човек ?

Редактирано от Сарандовица на 11.03.12 19:06.



Тема Re: За добрия съпругнови [re: 4usmivki]  
Автор Сарандовица (Lady Likes ...)
Публикувано11.03.12 19:01



И мен това ме най-провокира.. с правата по нероденото и роденото дете..

Не знам кое е майтап, кое предупреждение, кое гледна точка, кое осветляване

То да не си мъж в тая картинка...



Тема Re: За добрия съпругнови [re: danaia nn]  
Автор Сарандовица (Lady Likes ...)
Публикувано11.03.12 19:02



ох извинявайте начи

позамърсих трафика..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.