Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема офф: Предавам се...системата ме надви!нови  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.02.12 22:53



Извинявам се, знам, че е дълго за четене, така, че не си правете труда

, няма да се разсърдя:)...за тези, които ще се напънат все пак предварително благодаря:

Уфф, не знам откъде да започна, все още съм преемоционирана и направо объркана...все се чудя що па аз да съм объркана, ама нейсе, социумът в един момент и до там може да те докара. Добре, че ми е здрав разумът и лудостта ми е наред, та пак ще спася положението и няма да ида на психоаналитик и да го питам как да се справя с комплекса ми към БГ учителя

Тази вечер имахме род. среща. Бяхме с таткото и дечко. Хич не ми се ходеше, бях се зарекла, че хич няма да си губя времето с подобни срещи, ама детето настоя, щото тази била с родителите и децата. Учителката им заминавала в чужбина, зарязва ги в началото на вторият срок демек и искала да се срещне с всички.

Малко пояснение-даскалката на вид скучна и невзрачна,отегчена от години в системата е година и половина пред пенсия, пести се жената откъм емоции с малчугани, на диктат я избива, не на педагогика, но се преживява, разбирам я донякъде...та отива сега да гледа внучето си по странско, но щяла да се върне за 4-ти клас да ги доизкара. То на нас вече ни е все едно, щото нали скоро я местих, знам с нашата учебна с-ма оправия няма, да изкласяват там и така, да не се впускам в подробности с мнението ми, щото реших да се опитам да заобичам БГ преподавателя нЕкак си...е, не ми се получава:)

Та, бях решила вече да не се ядосвам и да не ГИ ядосвам, оУбаче...не устоях на удволствието да го направя пак, тоз път вкарах във филма и родителите, дето ме подгониха да си ходя от срещата, ама нали съм свикнала на подобно отношение и гонение, та не обърнах сериозно внимание. Най-доволни от споделените ми мисли останаха децата, готини, свежи и жизнени здрави деца...ама кой ти слуша и чува децата, те по презумция повече пречат на повечето учители

Седнахме, слушаме. Слушаме анализите на даскалката. Започна с това, как трябвало да се обърне внимание на дисциплината им и как им се карала за следните неща:

Оплакване първо: Напоследък момичетата носели разни брокати, гланцове и сенки в училище, моля ви се и се ръсели и се опитвали да си слагат и все си шушукали и се вълнували от тия неща.

Досещате се вече, че се намесих засегната лично по темата, макар, че моята няма нищо общо с тези разкрасявания там все още...казах, че ще започна с мисъл на Марк Твен-"Никога не позволих на училището да се меси в образованието ми"... обадих се смело от мястото си, че в това няма нищо лошо, даже е чудесен повод да развиват естетиката си, фантазията, търсенията на себе си, това може да е сериозен бъдещ бизнес и култура даже за някои от тях в бъдеще, както и, че за всяка нормална жена, това е част от развитието и...разбирате ме в какъв аспект подхванах нещата:). Малеее, сякаш предложих да им раздават безплатно наркотици:))...то като скокнаха родители, даскалката възмУтена ми опонира, че оставало и тя да си извади в училище нещата си за гримиране и какво щяло да стане
Предложих на учителката като жена, вместо да им се кара, да ги покани след часовете момиченцата и да постъпи като педагог и да им разгледа нещата, да ги посъветва кое как да използват като за годините им, да им се зарадва бре, разбира се да им каже, че не е желателно да ги разнасят по чиновете, но да оцени тия техни нови вълнения...да постъпи по-одухотворено и сподели тайните им, а не да им се кара. Всъщност тя с такава гордост пред родителите заяви как им се скарала. Оставете друго, но ме изненадаха реакциите на болшинството...те се съгласиха с нея, а погнаха кака ви Лира и децата си

Втора забележка: Много говорели и не внимавали в час!...тук бях по-лаконична, обадих се от чина до прозореца в ляво на който си седях само с едно изречение: "Ами като не им е интересно на децата, а им е скучно какво друго да правят, ангажирайте ги атрактивно, пълноценно, нека им е интересно и тогава захласнати няма да свалят поглед от учителя!"
Естествено пак кака виновна...един баща, неразбрал, че мъжът до мен е съпруга /той си мълча и само се подхилваше, щото знаеше, че съм в акция/ като ми скочи да ме поучава, па като разбра, че тоз до мен не ми е непознат измърмори нещо, седна си и повече не ми проговори

После подхванах въпроса за прекалено многото им домашни...естествено "агитката" се развика, че искали домашни

Трето: Какво се присети даскалката да сме наблягали да учат датите по история, защото на теста по Човек и общество, много се изложили и ми показва как Марина написала вместо 681- 861г.:))). Трябвало да знаят основни исторически дати/години, като кога е създадена Българската държава и т.н., обаче кака ви пак подготвена, щото баш тия дни чете книга за парадоксите и несъответствията в БГ историята , книга писана от Божидар Димитров и група учени:), че вече е доказано, че 681г. няма нищо общо с това създаване.
Група от родители пак ми гракна, аз па им казах, те да не са присъствали на създаването, че да знаят с точност кога е било...децата прихнаха да се хилотят, а родителите им ги понасметоха...
Млъкнах, защото ми стана мъчно за малките...само казах като за последно, щото не се сдържах, както и в клуба:"Защо тогава да учат в училище неща, които после се развенчават в университета?"...никой не ми отговори Ъфкорс...само оня баща ми предложи да пренапиша историята

Последната изцепка на учителката видимо вече изнервена с тон нетърпящ възражения: "Аз съм тук да им преподавам, нямам време да се занимавам с възпитанието им!"...ясно е какво съм отговорила и как съм се разгърнала, нали?...да не ви отегчавам:)

Родителската среща приключи изключително бързо, след като подхванах въпроса, след като от утре тя вече не е в училището и заминава, защо днес не ни представиха новата заместничка...получихме предъвкан отговор, че била възпрепятствана нещо си там колежката...

За следващата среща някои родителите ме помолиха да не присъствам...това определено ще го получат...УРА! Освободена съм от род. срещи поне до края на 4 клас:))

п.с. Пак се извинявам за дългият пост...просто трябваше да го напиша...казах, объркана съм и няма кой да ми помогне, трябва д ас есправя сама със себе си, знам

Поздравче:

Редактирано от LlRA.. на 29.02.12 00:25.



Тема Re: офф: Предавам се...системата ме надви!нови [re: LlRA..]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано28.02.12 23:14



Какво да ти кажа...
Освен, че като гракнат две-три клявки като теб на учителките и аз, въпреки че съм се зарекла предварително да мълча като гъз, ги слагам на мястото им.
Защото не може да рушиш авторитета на учителя пред детето.


От всеки учител може да се вземе нещо полезно и изобщо, подрастващите нямат нужда от мили лелки на тяхна страна, а от авторитети, от които да се учат.



Тема Re: офф: Предавам се...системата ме надви!нови [re: LlRA..]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано28.02.12 23:16



Така ти се пада, аз не съм стъпила от 1-ви клас


Ся гледам последните серии на "Приятели", утре ще пиша, но само да ти кажа, че преди малко те мислех...........

Редактирано от chavdar4e на 28.02.12 23:43.



Тема Re: офф: Предавам се...системата ме надви!нови [re: chavdar4e]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.02.12 23:19



Мисли ме...има за какво:)..е на, ядосват ме


Благодарско:)

Редактирано от LlRA.. на 28.02.12 23:49.



Тема Re: офф: Предавам се...системата ме надви!нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.02.12 23:24



"Клявка, лелка"...благодаря:)...имаше нужда да ми се изкажеш, та намери сгоден случай...



Какъв авторитет от разни подобни даскали бре:))...абе искам да го срещна тоя даскал дето да го почувствам авторитет:)))...до тук не успяхме да имаме тоз късмет. Освен учителката и от предучилищната!...и Директора на това училище, както и зам. директорката, последните двама никога не е късно да се издънят, ако пожелаят:))).
Псевдоавторитети не понасям!

И въобще що за понятие-авторитети:))...

Редактирано от LlRA.. на 29.02.12 00:29.



Тема Re: офф: Предавам се...системата ме надви! [re: LlRA..]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано28.02.12 23:29



И аз бях на родителска среща днес. Ние имаме страхотна учителка, направи чудеса от трудните деца до 4-ти клас. Най-строгата е, но най-обичаната. Пише и двойки. Много си говори с тях, юрка ги, купонясват, обсъждат.

Имаме най-нисък успех от випуска, защото оценките им са обективни. Печелят състезания и конкурси иначе редовно - основно от техния клас.

Пишат си с нея по скайпа, обменят файлове с проекти. Ходят по екскурзии.

Не знам дали имаш лош късмет с учителките или странни изисквания. Но аз наистина препоръчвам нашата на всички познати. Тая жена живее с децата. А е в същата система, на същата заплата и със същото поколение. От учител до учител като от лекар до лекар. Може и да не сте случили пак.

Просто не насаждай в Марина неуважение към професията. Ако трябва поинтересувай се - има прекрасни учители в други училища. Но най-големият проблем е отношението на родителите към училището. Няма как да смяташ, че нещо е глупост и детето ти да го смята за важно. А то е важно. Учителят е само човек - сменя се, ако толкова не ти харесва.

И гримовете наистина нямат място там в тези класове. Тя е 2-3 клас нали? Гримирай си я в къщи или по партита. Сори, лично мнение. Ако в детската градина е сладко да й блестят клепките и да срича, след първи клас не е. Не че твоето дете срича, принципно само го казвам, идеята е да имат други ценности поне до 4-ти клас. Създаването на БГ? Чакай да видиш как се помнят после 5 дати, после 15, после 25 барабар с имената на участващите. И не, няма значение дали е гарантирано, че е достоверно - гаранции няма, дай да отречем математиката, там също има съмнения. Важно е да го запомни като факт. После по литература ще разсъждава. Фактите се помнят.

Опитай поне до 4-ти, честно. Моят човек пише домашна в момента. Много е късно, знам. Събрал е от вчера недописано, играл е на компа през деня, никой не го юрка за нищо. Казах му да ляга и ако ще да има домашна. Каза, че ще я напише до края. Никога не съм си позволявала да коментирам учителката му, методите й и образованието в негативна светлина. Това е нещо задължително и необходимо. Точка. И не, на тази възраст не е нормално майка ти да смята че е нормално да си развиваш естетиката, а да не запомниш една дата.

И наистина нищо лично. Аз щото сега ходя на немски и си плащам за което, без да ми се налага. Щото ме е срам, че ми е втори чужд език и не го знам. Естетиката ли си развивах, пубертета ли - не е ясно, но не го научих. И ме е яд за което. И детето вижда и без да коментирам зацепва, че ученето не е просто лаладжийство.

В тази възраст трябва да учат, поне в тази. А аз не съм строга и не юркам за нищо. Просто е важно отношението към училището да е сериозно. Децата сами се справят после, стига да го приемат като важно и отговорно. Ако учителите й масово не стават, почвай я ти - първо отношение към институцията! Ние може да си я плюем тук, но пред децата - никога така. На тях им е весело и смешно, но не е...



Тема Re: офф: Предавам се...системата ме надви! [re: 2biri]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.02.12 23:43



Парадоксът е, че моята не е носила гримове и няма интерес към тях...някакви други деца. Моята още не се момее, играе си по детски и само рисуването и е в главата, но не по лицето:)...гримовете не я интересуват.

Отношението ми към училището само по себе си е прекрасно, самата аз съм учила там, но купона с кадрите е уникален до сега, баси късмета:))...за след 4 клас не знам:)

Ако знаеш как е трудно да не проличи неприязънта ми към елементи от тази професия, ох, ако знаеш колко ми е трудно...това за съжаление няма да мога да го прикрия добре от дечко:))

И не пренебрегвам учебният процес за сметка на заниманията за удоволствие...но без тези малки гъдели, на всеки би му се и досадило от сухотата на ученето, особено в тази възраст. Има едни тънки фини начини да се намери симбиозата м/у двете...но то е наистина за професионалисти, не сухи отегчени даскали.

А към теб: Език се учи само на място и в среда. Другото е само даване на парЕ залудо...говоря от опит



Редактирано от LlRA.. на 28.02.12 23:52.



Тема Re: офф: Предавам се...системата ме надви! [re: LlRA..]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано28.02.12 23:50



Аз след езикова гимназия живях дълго в чужбина. Лафовете се учат на място бързо, граматиката и писането не могат, сериозният или професионален език пък изобщо няма как без сериозна основа. Иначе от 100 км си личи, че тъкмо си научил термините





Тема Re: офф: Предавам се...системата ме надви! [re: 2biri]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.02.12 23:54



Е, мислех, че просто си учиш от ентусиазъм:))...иначе в твоя случай нещата са сериозни ...и си права да процедираш така:)...след като изясни вече картинката е друга и е разбираема.

Налягай си тогава парцалите

и дерзай!!!



Тема Re: офф: Предавам се...системата ме надви! [re: LlRA..]  
Автор 2biri (ентусиаст)
Публикувано29.02.12 00:03



Аз уча втория език - от чист ентусиазъм естествено, първият май го знам). Просто така се учи правилно - със система и обяснения. После го практикувай колкото искаш и можеш.

С образованието е същото. Никой не казва, че е адска забава. Необходимо е - основата, без която ще си чужденец във всичко. Трудно се наваксва след години, особено основните неща.

Нищо им няма, че ги юркат повече. Не се шашкай!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.