Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ОФФФ за или противнови  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано25.02.12 11:35



Гледам спите, отново, чух една тема, ако искате да си поговорим за нея.
За или против дрехите втора употреба?


Аз по късно ще се изкажа, ако се развие темата де



Тема Re: ОФФФ за или противнови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.02.12 11:55



В момента са ми безразлични тези дрехи, но по принцип съм "за". От малка износвам дрехи на сестрите ми, на кого ли не. Каква е разликата дали техните или чужди? Имаше един момент, в който много пазарувах от тези магазини, защото ме кефеше, че като видя дреха със съответния размер, тя винаги ми става и не губя време в преобличания. Сега съм си намерила такива магазини и за нови дрехи и вече не ходя във втората употреба.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: ОФФФ за или противнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано25.02.12 12:06



Браво)) Според мен е същото, както едно дете износва дрехи, така и втората употреба е така...аз например на мойта малката съм и раздала всички уникални дрешки, нейните поне бяха скъпи и уникални, ама сега ела да видиш как ги носят още няколко деца, като заръката ми е евентуално и още едно дете да ги носи





Тема Аз съм против.нови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано25.02.12 12:19



не мога да се прежаля да облека такива дрехи... освен, че винаги съм си бил така, де - ама напоследък забелязвам, че съм почнал да ставам голяма консерва.


Миналата седмица попаднах в компанията на едни младежи... 34-5 годишни, де... и единия ме пита дали съм бил живеел със съквартиранти... за тях е нормално явно, а на мен ми прозвуча като нещо толкова чуждо, че....
Та - и дрехите ми звучат така.



Тема Re: Аз съм против.нови [re: Koм]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано25.02.12 12:32



разлика в поколенията, аз съм живяла в Испания с още 10 човека, и не ми е пречело, ама я питай майка ми дали може, не, не става


И за дрехите е така, аз не съм против, но не ми е приятно...за бебета да, приемам го, но за големи хора не, за мен лично не го приемам.



Тема Re: ОФФФ за или противнови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор won (cool)
Публикувано25.02.12 13:48



Аз съм "за", защото се намират качествени дрехи на символични цени.
Не агитирам никого, всеки да се убеди сам, а и все пак това е начин за рециклиране на дрехи.
Посещавам магазините само на една верига за дрехи втора употреба и си намирам качествени спортни дрешки (полари, ватирани блузи) на цена под 2 лева, джинси, дънки - под 10лв. и т.н.

Growing old is mandatory; growing up is optional.


Тема Re: ОФФФ за или противнови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано25.02.12 15:49



Всеки път се заричам да вляза и да си купя понякога нещо, защото наоколо има такива, даже тия дни влязох, но ме лъхна такава смрад, че изчезнах набързо, нещо напоследък страдам от натрапчиви миризми /май от ЕГН-то

/ и ако нещо дори да го изпера пак сякаш ми мирише на "оная" миризма:)).

Детето обаче се хвана за едно пролетно шапе-френски тип с джувка отстрани /розАво-цикламено/ и не рачи да излезе, докато не го купим. Струваше някакви 38 стинки...мани, ама в детския магазин подобни модни шапчици са по около 8 лева

Та както имам желание да проявя търпение и попрегледам стотиците нагъчкани неща, не знам хората как така търпеливо отгръщат закачалка след закачалка и ги разглеждат...на мен ми избиват чивиите след втората закачалка на най-близкия до вратата стилаж...та както влизам, така и излизам и отивам в бутика на Юнона и грижите по пазара ми на нещо подходящо са свършили

На мен винаги подобни магазини за дрехи втора употреба са ми лъхали на нещо тягостно и подтискащо. Не знам защо, въпреки, че в интерес на истината съм си купувала преди години едни огромни поли, защото ми хареса десена и материята и после шивачката ми подбра от тях материал за изработка на поличка по мой модел.



Тема Re: ОФФФ за или противнови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано25.02.12 16:55



Влизала съм в такъв магазин да си търся гумени ботуши. Гумени ботуши бих си купила, но дрехи не - имам някакви задръжки, миришат ми на вехто и старо. Виж, майка ми е много практичен човек и си купува понякога от такива магазини дънки и блузки и, трябва да призная, добри попадения има, явно има търпение да рови. Има и нещо друго - казват, че дрехите, ползвани от друг, носят енергията на този друг и аз съм склонна да го вярвам, така че чужди дрехи не обичам да ползвам.



Тема Re: ОФФФ за или противнови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор danaia nn ()
Публикувано25.02.12 23:23



Принципно не влизам в магазини, ако цялостната концепция на марката не ми харесва. Това, е така да вляза да разгледам трудна работа. Наскоро гледах един сайт, от цялата колекция пролет/лято ми хареса само една рокля. Ай мерси, всичко друго беше много едно такова, с което не мога да си позволя да се обезобразявам. Та за дрехите втора употреба, може би ОК да има нещо, но там е събрано какво ли не. Нещо не ме привлича. Имам една позната, която постоянно си купува такива дрехи и твърди, че са с етикети. Дори да е така, аз не разбирам как можеш да си купуваш една камара боклуци, само защото са евтини.

Как мислиш?

За децата е друго, те растат бързо, а и дрехите им са скъпи.



Тема Re: ОФФФ за или противнови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Samtpfoten (усмихната )
Публикувано27.02.12 01:37



Имам позната, с висше икономическо, която от 7-8 години работи като шивачка в голяма фабрика. Шият за голяма немска верига. Тя ми е разправяла - това, което тази година шием за там, на следващата година си го купувам от втората употреба у нас. Не й повярвах, но тя самата ме е водила и ми е показвала кое е шито при тях. Веригата е C&A, за по-възрастни марката е Canda, а по-младежката мода е с марката Jessika.

Миризмата идва от дезинфектанта, с който задължително се обработват дрехите. Ако видите как купуват германките тук, няма да се чудите защо има толкова дрехи с етикети, не обличани нито веднъж, по нашите магазини. Просто дрехите като цяло са евтини, дори когато са на редовни цени. Когато ги намаляват в края на всеки сезон стигат почти цените на дрехите втора употреба в България. Тогава е редовна гледка на касата жени с 4-5 блузи/поли/панталони във всички възможни цветове, които я облекли по веднъж, я не. "Марковите" дето им викаме така у нас са скъпи, но в края на сезона и тях можеш да си купиш за 50-30% от началната цена.

Нито се гнуся, нито съм против дрехите втора употреба. Като нямам нужните средства си купувам оттам и това е. Същевременно имам познати в България, които далеч не са от бедните и пак си купуват често оттам. Споделят, че е заради качеството. Случвало ми се е преди години в употребата да намирам по-нов модел на Том Тейлър, отколкото във фирмения им магазин в София. С Бенетон съм наблюдавала същото, сакаш у нас са докарали колекции от по-миналата година. Сега може и да се е пооправило.

Когато стане България толкова силна, че да си позволява да извива ръцете на производителите в трети страни да произвеждат за нея стоки на безценица, и у нас ще изчезнат магазините втора употреба. Ама дотогава ще е така.

Впрочем и Немция не е чак толкова цъфнала и вързала, и тук има магазини втора употреба. И далеч не само мигранти можеш да срещнеш там. За разлика от нашите в Бг, тук се продава всичко - мебели, велосипеди, порцелан и стъкло, всякакви украси, играчки, колички, книги и естествено - дрехи. Немци на социални помощи и студенти съвсем делово си купуват оттам без да плащат данък обществено мнение. Аз редовно си купувам книги например за по 1 евро парчето. Има великолепни книги, дето иначе в книжарницата са над 20-30 евро. И те миришат, ама на кого му пука.

Редактирано от Samtpfoten на 27.02.12 01:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.