Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пълен ОФФ. Липсва ми инфо...  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.02.12 13:20



Напоследък постоянно ме безпокоят от Виваком да сменя
обикновения си кабелен ADSL с оптичен кабелен интернет, като ме уверяват, че вече имало кабел в квартала и в блока ни и трябвало само да се пусне кабел до апартамента ни /интересно как ще стане това след като нашите кабели са вградени в пода и стените?/.

Доколкото разбрах, след като минела промоцията/ 3 мес, 5 лева 100MB/ за 30MB цената била 25 лева на месец. Eто тук са цените за fibernet...



Знам, че във София отдавна има нет през оптична връзка и затова търся мнения на хора, които вече работят с такава - как се слагат тези кабели /не ми се ще да вървят по стените/ и дали връзката е наистина такава надеждна, както я представят. Има ли ограничения за домашната локална мрежа - при мен с рутер са навързани 3 компютъра? Има ли уловки някакви с договорите?
Притеснена съм, именно защото са прекалено настоятелни и защото аз съм крайно некомпетентна по въпроса.

Ще пусна линк към темата и в други клубове, но знам че и тук има клубари, които са наясно.
Благодаря предварително за споделеното!

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Пълен ОФФ. Липсва ми инфо...нови [re: MamaNetty]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано01.02.12 14:38



Нети, откакто съм на оптичен кабел, се родих! Не съм към Вива, Нет1, за 2 години само веднъж имаха спиране и то заради ЧЕЗ (да им......

). До апартамента ни кабелите минават през шахтите, вътре само по ръба на стените откъм пода. И тв-то ни е към тях, че и нов страхотен телевизор си взех за без пари! Много доставчици съм сменила, тия са железни и като качество, и като обслужване. Ний също сме с рутер, а при телевизорите - 2 на цената за един.

В офиса сме към Вива, те по-често сдават багажа от ония дОма, но сравнително бързо реагират, хеле пък като опищим орталъка, че всичките ни програми са нет-базирани Нямам идея за договорите и условията, щото си има юридически отдел. Като цяло - бива. Тук кабелите са изтеглени над цокъла на пода и са почти незабележими.

Дано поне малко съм помогнала



Тема Re: Пълен ОФФ. Липсва ми инфо...нови [re: MamaNetty]  
Автор Melany99 ()
Публикувано01.02.12 16:06



И аз съм доволна от оптичният кабел...
Не толкова заради нет-а, повече заради ТV-то.
Имаме разни екстри - записва 3 неща едновременно, игри разни, кой ти е звънял и кога, часовник и т.н. ама още не съм го разучила съвсем.
Не гледаме почти ТV, но си има предимства.
Дано само доставчикът е свестен.



Тема как се слагат тези кабелинови [re: MamaNetty]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано01.02.12 20:00



По обичайния за родината начин



"Аз например може да не съм прав, но кюфтетата без лук не ги одобрявам!"

Тема Re: Пълен ОФФ. Липсва ми инфо...нови [re: MamaNetty]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано01.02.12 23:56



Сама по себе си оптиката е по-добрата технология, но акУ нямаш оплаквания от сегашния начин, не ти трябва да се набутваш.

Аз лично не гледам телевизия... от телевизор, а всичко ми е настроено да идва компресирано през мрежата и нямам никакви угризения с 1,5 МБ връзка.

По отношение на договорите - всеки такъв документ си е сам за себе си и няма как да знам дали има уловки. По скоро те ще са във връзка с новите СОПА, Лопата и Акта.

Всеки рутер има в себе си малка батерия, която за около 2-3 години се изтощава и аз лично бих си я подменил... но съм компетентен по ремонта. За теб подмяната на стария рутер с нов ще ти спести една камара главоболия по този въпрос.

Друго което може да е "проблем" е да минеш на друг статичен IP и да ти се наложи тук-таме да се идентифицираш предварително по други начини.

В общи линии - само се плашиш от сянката си. Ако ти се иска нещо по-модерно - дерзай.



Тема Re: Пълен ОФФ. Липсва ми инфо...нови [re: MamaNetty]  
Автор danaia nn ()
Публикувано02.02.12 00:52



Въпрос на време е да си махна и ейдиесела и виваком. Сега ме мързи. Преди бях на друго, но това не се понася

Да кажем като стане по-топло веднага



Тема Re: Пълен ОФФ. Липсва ми инфо...нови [re: danaia nn]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано02.02.12 01:05



Бас държа, че АДСЛ-а не те понася.



Стига бе, Даная, направо ме шашкате с тоз ваш нет.



Тема Благодаря на тези,нови [re: MamaNetty]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано02.02.12 21:11



които се включиха.
Междувременно вече имам проблеми с нета, случайно или не...


Ще сменям договора, но не този месец - на този вариант се спрях.
Въпросът с кабелите по стените на апартамента си остава неизяснен, до ходенето в техническия офис.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Пълен ОФФ. Липсва ми инфо...нови [re: MamaNetty]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано02.02.12 22:28



Дано не кажа някоя глупост, но тук и някои от лановете са на оптичен кабел - нашият например. Докато се вееха някакви опънати през блоковете кабели, нещата бяха ужасяващи - при първия дъжд, при първата буря и всичко умираше задълго. Тогава единият рс беше на лана, другият - на АДСЛ - за всеки случай да не останем без нет. Откак смениха висящите "простори" с оптичен кабел - нещата са съвсем различни и хиляди пъти по-добре. Поне от атмосферните условия не се влияят. Рядко нещо се скапва и за малко. Техниците спряха да висят у нас - а това си е плюс... Последно идваха преди две години и нещо, когато се оказа, че псето беше изяло кабела зад леглото вкъщи...
Доволна съм в последна сметка.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Пълен ОФФ. Липсва ми инфо...нови [re: MamaNetty]  
Автор Haглeц ()
Публикувано02.02.12 22:55



Кабелът си е кабел.
Трялбва ти да си имаш отговор за това от къде ще мине.

WALL·E



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.