Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Имаме ли реален избор?нови  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.01.12 17:26



Можем ли наистина да избираме между кариера (работа), майчинство, дом, уют? Къде е балансът и можем ли да си го позволим? Има ли такава дилема пред мъжете? Съществува ли такова пълно доверие, че да се поставиш в пълна зависимост (не ме убивайте, така си е)?



Тема Re: Имаме ли реален избор?нови [re: tia9]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано19.01.12 17:35



Не, не можем да избираме - всичко върви паралелно и трябва да върви добре или поне прилично. Защото от кариерата зависят финансите, от финансите - домът, от дома - уютът, от всичко гореизброено - майчинството плюс много време за детето/децата и накрая се оформя самочувствието на жената, което зависи от гореизброените фактори.
Ако е да се поставя в пълна зависимост от мъж - никога и за нищо на света, докато аз мога да решавам.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Имаме ли реален избор?нови [re: anbra]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.01.12 17:41



оформя самочувствието на жената и самочувствието на мъжа също. Не мога да си представя щастлив мъж който се чувства като куче-касичка, особено в случай (както е унас), че работи за определени пари. Ужасно е да е в ситуация като тази в темата на Мирър, вариант да го "държат женен" заради парите му.........до намиране на следващата касичка. Свободата да избирам ме прави спокойна и женствена, ако ме притиснат....ставам доста голям боец, а зависимостта е натиск..така си мисля. Според мен се занижават и критериите при избор на партньор.



Тема Re: Имаме ли реален избор?нови [re: tia9]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано19.01.12 17:42



Tази тема, идеята за която четох в темата на Мирор и разсъжденията там, май ми се чини е някак си странна за хора над 40 години с опит вече, които по някакъв начин вече са на попрището жизнено в средата и са намерили своя устройващ ги баланс.

Или има и такива, дето нищо не са намерили и все още се надяват...колко са наивни значи /нямам предвид намиране на мъж или жена и партньорстване, а онова намиране на устройващото ги според натюрела, който са изградили /

...

Но темата е напълно подходяща за начинаещи житейски ентусиасти:))...дано я прочетат

Практичният ми отговор към жените е:
"Пътят към сърцето на мъжа минава през хубавата пържола и всичко онова, на което Бил Клинтън не му вика секс"

Практичният ми отговор към мъжете:
"Един мъж съзрява истински след 1 банкрут и 2 съпруги!"



Тема Re: Имаме ли реален избор?нови [re: LlRA..]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.01.12 17:45



Намерили сме начин да оцеляваме

, може би. Иначе и над 40 сме в шпагат.....насред изисквания към нас и реалности.) Щом сме и разведени...нейде ни се разбалансирал баланса, пък може и не по тази тема да е))



Тема Re: Имаме ли реален избор?нови [re: tia9]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано19.01.12 17:48



Съжалявам, че не съм ти разбрала добре темата - стори ми се, че питаш за конкретния човек - било мъж или жена. Защото за двама, в някакви взаимоотношения, било партньорски или семейни, аз не съм в състояние да преценявам.
Да взема да си изтрия горния постинг като не по темата?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Имаме ли реален избор?нови [re: anbra]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.01.12 17:51



Неее, много е хубав поста ми)) от него ми възникнаха другите въпроси.



Тема Re: Имаме ли реален избор?нови [re: tia9]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано19.01.12 17:52



Аз говоря за моя собствен, не за твоя.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Имаме ли реален избор?нови [re: anbra]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.01.12 17:53



Иначе и аз не знам как е с партньорите. Просто се чудя, изискване уж за добро, а веднага излизат други въпроси. Няма спор, че уют, дом, деца са най-важните неща.



Тема Re: Имаме ли реален избор?нови [re: anbra]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.01.12 17:54



Твоят е хубав, караш ме да се замислям))Мисля като теб, просто се чудя как ме възприемат другите.....гледайки ме отстрани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.