Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Свекърва ми...нови  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано15.01.12 14:00



..майката на бившия е починала тази нощ - и не е била лека смърт.
Чувствам се виновна, че така и не успях да организирам едно посещение /мое и на дъщеря ми, отделно от бившия/ да се видим и да си изговорим напрупаното през годините... да се прегърнем за последен път. Тя живееше в малко, забравено от Бога селце... с не повече от 50 човека до което не ходеше автобус...А и бившият не одобряваше да се появя там и да я "разстойвам" с присъствието си. Вече е късно за каквито и да е разговори и това ми тежи.
Майка ми /тъщата/ - каза изплаквайки след като и съобщих..."отиде си една силна жена".
И така е... тя беше силна, земна жена...мир на душата и!

----------
Преди 20 години тя ме " взе" от къщи една вечер като по традиционен стил дойдоха със свекъра и поднесоха дарове на мама и тати, които останаха малко стреснати от този непознат за тях обичай и от думите и преди да тръгнем за нейния дом...Тя ми рече пред всички " кажи ми МАМО и оттук нататък все така ми казвай!"

Не отлагайте хора, не отлагайте - вижте се с тези, с които се чувствате свързани ...СЕГА.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Свекърва ми...нови [re: MamaNetty]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано15.01.12 14:03



Мир на душата и!
Има хора, които не се забравят, дори и приживе да не са ни били най-любимите.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Свекърва ми...нови [re: MamaNetty]  
Автор ДжинЛуизаФинч (Скаут)
Публикувано15.01.12 14:25



Съболезнования.
Някога и аз си мисля за това отлагане, което правя уж по хуманни за мен причини. Понякога изпадам в конфликт със себе си - дали/или. Знам, че не искам да чакам последния момент, за да го направя. Но си отлагам, защото някои теми трябва да подхвана аз, а със сигурност има вероятност след това да не се прегърнем.

Преди време исках да се видя с майка ми, да е жива и здрава, да й споделя чувствата си от отношенията ми с нея последните 15 години. Да стане най-накрая наясно защо съм й толкова гневна и ядосана, и най-важното - да знае, че съм й простила, дори да съм убедена, че тя никога няма да възприеме, че има какво да й прощавам.

Още веднъж, съжалявам. Надявам се да намериш мир със себе си по този въпрос.

"В живота, за разлика от шахмата, не всяка дама е царица."


Тема Мир на праха й!нови [re: MamaNetty]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.01.12 15:14



Ще ми повярваш ли? От няколко месеца съм на същата вълна. И го мисля, и го мисля, но не знам, как да стане. Не знам, за какво да си говорим, но поне да се видим, ей така за мир в душите. А сме на 500м, представи си.



Тема Re: Свекърва ми...нови [re: MamaNetty]  
Автор sachog ()
Публикувано15.01.12 15:15



Точно вчера станаха 9 месеца от смъртта на татко...
Той обичаше майката на децата ми повече от мен и сестра ми... Тя не дойде приживе да се разделят, а и не дойде на погребението... Хора...различни...
Лека и пръст...
Искам да се видя с всички, които съм обичал, с всички приятели...дори и недотам. Мога на всички да кажа...ТОВА СЪМ!

Удоволствието може да се обляга на измама, но щастието почива само върху истина.


Тема Re: Свекърва ми...нови [re: MamaNetty]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано15.01.12 16:58



Моите съболезнования.


Иди на погребението.

Редактирано от Koм на 15.01.12 17:11.



Тема Re: Мир на праха й!нови [re: mirror_]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано15.01.12 19:09



Ох, непременно го направи. Не го планирай много много, не го мисли, просто го направи...дори и нищо да не си говорите - просто да се видите, то другото само ще си покаже и усети. Ако имаш кола, правиш нещо като екскурзия и минаваш уж, случайно от там с една бутилка вино или нещо сладко за почерпка.
При нас бяха само 45км, а сега ни дели вечността...не трябваше да става така.
Дори с детето не се видяха за Нова година, че то беше с баща си и новото му семейство на някакъв хотел да празнуват и не са минали през село, както правят всяка година...



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Свекърва ми...нови [re: MamaNetty]  
Автор tyrsiistina (познат)
Публикувано15.01.12 20:42



Тъжно....
Моите съболезнования и от мен!



Тема Re: Свекърва ми... [re: MamaNetty]  
Автор smilestears_ (smilestears)
Публикувано15.01.12 21:04



Съболезнования.
Хора сме, допускаме грешки, трябва да си прощаваме, и преди всичко на себе си.



Тема Re: Мир на праха й!нови [re: MamaNetty]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.01.12 21:16



Не знам, дали е тук мястото, но понеже се отвори тема, която все исках и аз да повдигна, понеже ме човърка, че ще разкажа. При мен е доста сложно, като че ли.

Значи, свекърва ми почина отдавна. При развода, бившия ми забрани да ходя вече на гроба й. Не знам, от къде му е изникнала тази тема и как е мислел в такъв момент за тези неща, но може би, защото само аз ходех там. Тя нямаше живи роднини, той не е Бг, свекъра въобще не отдава значение на тези неща. До тук това...

Преди 2-3 месеца се обади свекър ми, много болен и изглежда с някакви психологически проблеми - паранои ли, мании ли, не знам. Каза ми, че откакто сме се развели, го настигнали тези неща. И ми каза, което по-важно, че Господ го наказвал заради мен. И това го казва отявлен атеист. Аз взех да го успокоявам нещо, обаче не се получаваше, защото той навиваше все едни и съща плоча и изобщо не ме слушаше и така и не ме чу докрая.

Аз не знам, този човек, по какъв начин си е вменил такъв грях или дали действително е казвал или правил нещо, но ми стана страшно, че ще си отиде с тази мисъл. Обаче, сега сина му е тук да го гледа, защото и няма кой друг, така че достъпа ми е напълно отрязан. Той, за мъртва майка имаше претенции, а представяш ли си, за жив баща.

И такива неща...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.