Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Аз мисля, че...  
Автор Втасахме_я (младо сИган)
Публикувано10.01.12 13:56



трябва да си поговорим за това.




Понеже лично на мен ми се разми фокуса, ще се опитам да се върна в проблема. Даже, за да съм по-разбираема, по точки ше го напиша. Туй се налага поради активното мероприятие, което се води срещу новия модератор, с което се цели олекотяване и изместване на клубното недоволство. Обикновено така се влияе върху нагласите на обществото и в живота. Всеки ден му се набива по двайсет пъти от телевизора какво е правилно да мисли, че се случва, изтикват се назад неудобни случки, внушава му се „правилна реалност”, главните герои излизат с нова, преправена за случая самоличност и тъй, както уж болшинството от хората са интелигентни и мислят самостоятелно, се и объркват чрез наложеното с френетична постоянност. Тва предоплагам всички сме го усещали от политици. Проблема е, че и тук тъй се опитват да ни действат. Поради много свободно време и имагинерни инререси. Аз обаче искам си държа на моята лично оформена линия на наблюдение. Може би като вероятен последен опит да се изразя ясно, за място, което ми е давало усещането за уют. В тази връзка имам е тъй няколко въпроса. Ако считате, че е удачно да се занимавате, моля и вие да им отговорите, за да изясним най-накрая какви са ни целите, че от там и решенията.

1. За какво съм в този клуб?

Тук съм, защото ми показаха мястото. Хареса ми, намерих хора, с които съм на една вълна и успях да си създам навика да влизам всеки ден и да им се „обаждам по телефона”. До един момент се чуствах уютно, като сред познати, на които мога да кажа нещо по-лично ( до толкова, до колкото характера ми позволява да се разголвам) и обратната връзка да е добронамерена и неагресивна. На мен потребността от този клуб ми е такава. Да общувам с хора. Ако покрай това успея да съм полезна на някой с опита си, умишлено не казвам съвет, защото много мразим тази дума, това би било само позлвата от мен. Ако не се справям с това обаче, не желая да оставям трупове след себе си, които и без това живеят ужасно извън клуба.

2. Промени ли се нещо в нагласата ми към средата, в следствие престоя и общуването тук? Ако да – къде намирам причините?


Промени се – станах агресивна и предпазлива. Трябва да призная, че доста преди да бъда лично засегната, се начетох на десетки извращения допуснати с други хора. Думата извращение да не се намира силна, защото паметта ми е доста читава в това отношение, нищо, че няма да прилагам линкове.
Причината : Отново ще подчертая, че големи хора няма как и не бива да бъдат променяни. Всяка наша дума, всяка реакция говори красноречиво за нас. Всеки си носи характера. Да ни е честито. Дори това, че първите седем години, полагащи основите на елементарното възпитание и емпатия към средата, да са необратимо изпуснати, ако да би след това да сме научили осемнайсет езика и прочели триста хиляди книги. Ако не усещаш, че нямаш право да храчиш по отсрещния, никой няма да те научи.
Тук обаче идва на помощ Модератора. Неговата роля виждам в това, да ми гарантира комфорт и увереността, че никой няма да ме охрачи, без това да бъде санкционирано и ситуирано като недопустимо. Дори охрачващият ме да не ме харесва и да не е съгласен с написаното от мен. Да ми посочи де бъркам е едно, но да ми каже да си живея в „кочинката хлъзгаво и да го е гнус от мен” е друго(най-пресен пример). Всички правим разлика, вярвам.
Системното невзимане на отношение на Модератор, липсата на адекватни действия именно в моменти, когато това се наложи като стил на общуване тук, виждам като най-големият проблем. Умишлено няма да споменавам поименно модератори, за да не наливам и аз в опита за разделението им. Който и да е, който и да дойде, не реагирайки веднага и категорично на отявлено кални думи, създава отровна атмосфера в клуба.
Прочетох някъде за предложение санкция при рецидив. То хубаво да не сме крайни, но питам – колко поста са нужни, за да размажеш някого, до степен да не иска си покаже ника в клуба? Ако Модераторите ми дадат възможност, мога да демонстрирам. Ще изшия един шамар на някой и ще ратувам да ме изчакат да повторя рецидива. Щото не съм показала категорично, че съм зловредна.

3. Де виждам решението?


Отново в Модераторите. За мен си остават длъжни да озаптяват хора, които не могат да се контролират. Аз не съм длъжна да се свивам от нечии думи, защото трябва да сме толерантни към мнението на всеки. Освен това, историята доказа, че веднъж наложи ли се даден клубар с по-острият си език, това става норма за поведение негова и не му бият по ръчичките какво пише. Трябва да отиде много далеч, за да го осмирят. Понякога дори не го и правят. През туй време наруганият лечи рани, а ругателя напредва въздесъщ към следващото ниво на гадостта си. На никой не съм длъжна да бъда играчка или забавление, защото няма какво друго да прави. Убедена съм, че сега ще прочета как половината не ги касае какво пишат за тях, че са над нещата. Ако ше се лъжем – да го повтаряме туй. Няма човек, на когото да не му пука, дори и на най-непукистите, както пак се доказа. Искам да вляза тук, да поговоря с хора и от това да не се чуствам омърсена, защото ми се е наложило да се защитавам. Защо изобще трябва да се защитавам? Туй изнквизиция ли е, що ли? Аз лчино го мога това с мачкането, след удара по едната буза, ама други не им е в природата да са обратноагресивни. Ми да седят и да се свиват тогава от страх в някой следващ пост да не изядат лопатата?!
За друго нещо не служат Модераторите. Те са моята и ваша гаранция, че ще се чустваме добре тук. Да оставим това в ръцете на клубарите е утопия. Пак напомням за първите седем години и липсата на усет къде си.
Предложение отново – при всеки пост, унижаващ личното никово достойнство на клубар, поста да бъде изтриван, за да не се черви адресата, нищо, че ще има жадни за клюки, които ще питат „ко пишеше там” и агресора да бъде санкциониран без чакане на рецидив.


4. До кога ще се правим на кьорави какво се случва и кому е потребно това? Ние хора за забава ли сме или потребители с еднакви права и задължения?


5.Я да питам аз – ко пречат спам темите, които са добронамерени и непровокативни?
Ако искаме живец в клуба, то той трябва да се поддържа ежедневно, благодарение на общуване и посещение на клуба. Не темите спам са проблема, а чуството, че във всеки един момент има опастност някой да превърти и друг да го отнесе. Нека си има спам теми, така се отпушва напрежение и се създава усет за принадлежност, но ! пак казваме с гаранция, че никой няма да се изтропа след мен злобно и унижаващо. Тогава ще съм длъжна да отговоря, тъй като с мълчание не става и...те тогава ше почнем да спорим кой е бил за бан. Пак глупотевини.

Моля Модераторите да не считат темата ми за провокативна и да я трият. Мисля, че имаме нужда от едно предефиниране на положението ни и престоя в клуба. След което да не четем по всяка тема кой кого гонел и защо. Искам спокойствие, бе и да не ме облъчват с домашната си чернилка. Ако кажете, че съм утописка и решение нема, ми тогава да съм наясно ко прая.

Дайте по един отговор на въпросите и да се консолидираме връз некво решение и туй то. И с две думи може, не е нужно кат мен роман да изпишете. Една последна позиция и след туй секи да си я спазва. Ще помоля да няма формални включвания, които да изразяват само, че проблем няма и че се вживявам прекалено. Сега е момента - после кой от къде е.




Тема Добре... [re: Втасахме_я]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано10.01.12 14:25



... приемам, че темата не е провокативна и я оставям като СЛУЖЕБНА, щом явно имате нужда да си поговорите за това.
Имам намерение също и да я почиствам от очакващата се вълна спам...
Нека който има какво още да каже по въпроса за клубната атмосфера да го направи, но не се повтаряйте и зацикляйте излишно! И моля, без лични нападки...

П.С. Извинявам се и на двамата колеги, че съм липсвала вчера, за да помогна в почистването, но поради лични и отчасти технически проблеми с достъп до компютъра - не бях в състояние.

П.П.С Дори и да допуснем, че е била добронамерена, смятам темата на Елинора за проява на изключително лош вкус и това е най-мекото, което мога да кажа. Бореком ме изпревари и я заключи само минута, преди аз да го направя и да наложа бан на Елинора за преднамерен и рецидивиращ флейм. Нека се счита за официално предупредена!



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Аз мисля, че... [re: Втасахме_я]  
Автор SeverousSnape ()
Публикувано10.01.12 14:28



Съгласен съм с много от написаното от теб. Поне с 90%. Имам обаче коментари.

По отношение на реакциите на модераторите. В случай, че приемем, че и тримата модератори са идеални (те не са, но няма да посочвам и аз конкретни неща, въпреки добрата си памет), просто е невъзможно да има 24 часа модератор в клуба. Оснавната част от въздържанието трябва да е в самите клубари. Много пъти се е случвало в клубчетата да се пишат неща, които един мъж никога не би казал на един плесник разстояние.
Защо казвам един мъж? Защото съм присъствал на живо на сцени, при това повече от една, където клубарка нарочно е дразнила мъж, защото той просто не може да и зашие един, както би станало, ако дразнещият беше мъж. А това се нарича злоупотреба с пола.

По отношение на спама - трябва да има някакво ограничение. Напоследък се бяхме превърнали в клуб готварство, макар в DIRA да си има такъв. Е... аз съм тук за да чета тематично, и когато мога да споделя с някого неща, които са ми помогнали. Просто не ми се чете нонстоп за манджи, моди и прочие неща, които обикновено се пишат на някоя седянка. Нормално е една част от темите да са офтопик, но не е нормално това да са 90% от темите в клуба.

И не съм против да се обсъждат и всякакви други, човешки теми, но всяко нещо с мярката си. Дори и най-хубавото нещо на този свят, извън мярка, става вредно, а понякога дори и смъртоносно.

Рецепта за правилно поведение няма. Мисля си обаче, че ако модераторките вземеха отношение по това, което става сега с новия ни модератор, и ако прилагаха правилата, но не през пръсти, самите те трябваше да отправят няколко публични предупреждения, а може би и бан, на други клубарки. Понеже не го правят основната ми мисъл, заради която аз лично настоявах да има и мъж модератор може да се счита за доказана.

Темите извън тематиката на клуба не ми пречат, докато те са с мярка, и докато този клуб може поне частично да изпълнява функциите, които са в името му. На мен навремето тук ми помогнаха. Надявам се това да продължи и след време и други хора да напишат същото. Освен това нека не бъркаме свобода и слободия.



Тема Re: Добре... [re: MamaNetty]  
Автор SeverousSnape ()
Публикувано10.01.12 14:32



и я заключи само минута, преди аз да го направя и да наложа бан на Елинора за преднамерен и рецидивиращ флейм. Нека се счита за официално предупредена!

Това го прочетох едва след като постнах поста си в темата. Нека модераторките не приемат думите ми в темата като лична нападка, а по-скоро като вземане на присърце на думите на Васил Левски:

- Кажи ми ти моите кривици, аз да ти кажа твоите, па да се оправим и да вървим напред…



Тема Re: Добре... [re: MamaNetty]  
Автор Втасахме_я (младо сИган)
Публикувано10.01.12 14:36



Много благодарна.



Тъй искрено се надявам, че мотивите ми ще бъдат разбрани. А те не са спам или създаване на предпоставка за следващ клубен сеир. Отвратително е. Не искам никога повече да чета, че този или оня бил направил туй или онуй. Затова питам - за какво сме тук? Един път тъй малко отговорно и истинската ако може- ако не може...здраве да е. Има сто хиляди места, на които да бъда оглозгана. Не искам да седя и тук така. Просто малко истински думи искам, бе, не да се правим виртуално на кот ни скимне. Хора сме-раними сме. Мчи да се съобразим с това. Нали сме и възпитани. Един път да си признаем за ко седим тука. Без шикалкавене и оправдания. Да не сме на по три годинки, че да не разбираме кога какво вършим. Далеч съм от мисълта за световен мир, но пък всяка тема да се обръща на ирония към някой и да въртим едно и също - омръзва.
Моля, не посочвайте пониково хора, а проблем и неговото конкретно, ясно, точно решение. Ако речем, че туй ше е кочинка, да го решим дружно и да си знаем параметрите на очакванията. И пак да е край, че байгън от едно и също вече.



Тема Re: Аз мисля, че... [re: Втасахме_я]  
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано10.01.12 14:38



Аз пък мисля че станахме за смях .....10 активно-пишещи.....и 3 модератора,които даже на моменти се задъхват.....и всеки ден бан.......
Архипелага Гулаг....на живо.......

Мечтая да станеш такава, каквато беше тогава, когато мечтаеше да бъдеш такава, каквато си сега!


Тема Re: Аз мисля, че... [re: Втасахме_я]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано10.01.12 14:47



Леле, хора, как не ви мързеше за пишете толкова дълги трактати? Аз на една научна статия първо чета резюмето. Никой не мисли за мене!
Не се числя към никаква групировка. Мненията ми зависят от темата. С едни и същи хора може да имам еднакво мнение по една тема и различно по друга. Гледам да не влизам в излишни спорове. Спор става между единомислещи, с разномислещи е просто препирня. Това не означава, че не очаквам бан! Като гледам какво става, перспективата ми изглежда все по-близка!



Тема Re: Аз мисля, че... [re: SeverousSnape]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано10.01.12 14:48



Аз също отдавна съм откровено- заявен привърженик на идеята клубът да има и мъж- модератор. Няма пак да се обосновавам... А за това, че добрият тон по отношение на него, откак избирането му стана факт, беше многократно и провокативно нарушаван, в случая сме на едно мнение. Целите са повече от прозрачни. А беше логично да му се даде някакъв толеранс.

И не схващам докога някой ще се кефи на такава токсична атмосфера?

Както и да е. Да не превръщам тона на темата на Втасалата в конфронтационен...






Тема Re: Аз мисля, че... [re: SeverousSnape]  
Автор Втасахме_я (младо сИган)
Публикувано10.01.12 14:49



Моята логика е по-различна. Не можеш да спреш естествения ход на нещата, които вълнуват хората. За туй ще има от всекиго по нещо. Именно тук е ролята на клубарите на естествено отсяване. Кой къдет иска да си пише и с когото.
Ако спама дразни и пречи, ще има по една тема, в коят да се изтряскваме. Като се препълни до триста, примерно - ключ и нова. До тук неограничения на хората.
Другото върху, което акцентирам отново и отново и се това ще ми е мотива е моментното изтрещяване на някой ( може и да си има причини, но не бива според мен), което оставя трайни дири по друг. Тук доказано не се контролираме и трябва външен коректор. Не мисля даже, че трябва да се дефинира прегрешението, всички достатъчно добре усещаме когато ни удрят.
Не исакм да влизам в дребнотемие кое какво било - с години го нищим и резултат - йок. Искам единна позиция, за неща които всички знаем, че са зло и непримиримост към създаването им. Ефективна вече.
Никой не иска да опразва клуба или да гони някой. Че за какво ше са само няколко души, изчистени от спам и вкарани в рамка?! Си е ебаси скуката. Но не мога да допусна, че ще се правим на идиоти и ше замазваме агресията.
Ти лично усещаш ли кога се минава граница и съгласен ли си да не се оставя място за рецидив?
Много добре знаем кога газим лука и въздържането ще ни гарантира място тук.



Тема Re: Аз мисля, че... [re: ariel$$]  
Автор Втасахме_я (младо сИган)
Публикувано10.01.12 14:52



Благодаря, че си ме изчела тогава.


Но не питах за влизане в групировки. Тях няма да ги има ако някой не обиди друг и трети не реши, че трябва да вземе страна или да изрази позиция.
Казваш, че се опасяваш от бан. Защо?
Спорът равнозначен ли е на обида?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.