Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема заплетена ситуация...  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано09.01.12 10:59



....за енти път се уверявам че в България е много трудно да се живее ако си различен. Представете си че сте еднополова двойка без значение пола и имате сестра която не може да гледа бебе което е родено без баща ....тази двойка иска да вземе бебето и да го гледа тъй като има финансова възможност. засега не ми се говори за бощественото мнение, всички са настръхнали дори искат да викат репортери..тъпите съкооператори ...а двойката е интелегентна с професии които добре са заплатени освен това имат и реституции от които взимат доста големи суми. Засега се опитват да подадат документи за осиновяване и чакат около шест месеца .....толкова ли е трудно да приемеш различните хора ....кажете ми , нито са прокажени нито са пияници и тъпанари ....още повече че единият се пада чичо ..нали така ,това е....



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: заплетена ситуация... [re: Джoaннa]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано09.01.12 11:05



Чисто законово може да осинови само единият от двойката.
Защото едно дете може да бъде осиновено едновременно само от съпрузи, а не от съжителстващи на семейни начала/дори и разнополови/.
Друго, което може да се направи.
Ако са мъже - единият може да осинови, а другият - да припознае детето.
Ако са жени не съм сигурна дали може по горната схема.

А самата майка какво мисли по въпроса?



Тема Re: заплетена ситуация... [re: Джoaннa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано09.01.12 11:31



По какви причини сестрата не може да си отглежда бебето?



Тема Re: заплетена ситуация... [re: Джoaннa]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано09.01.12 11:32



Малко е странно съкооператорите да ми дават тон в живота,а и защо трябва непременно да се осиновява детето?
Да,в България е трудно да си различен,но е по-лесно да си различен с пари,отколкото без.Парите имат удивителната способност да премахват съкооператори,отварят много врати и защитават от глупаци.



Тема Re: заплетена ситуация... [re: Джoaннa]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано09.01.12 11:53



Не само фактът, че не са семейни е проблем детето да бъде осиновено и от двамата едновременно.
Законът от години не предвижда осиновяване на конкретно дете, а вписване в регистъра на осиновителите и съответно - покана за среща с дете като се избират грубо 3 двойки или сами осиновители, които се разглеждат на комисия. Одобрената такава се уведомява и има правото да приеме или откаже.
Това накратко.

В случаят, сякаш е по-добре да опитат първо "настаняване при близки".
Това положение също бива оформено докментално, а след време, при доказана емоционална връзка, може вече да се подадат документи за осиновяване.



Тема Re: заплетена ситуация... [re: Джoaннa]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано09.01.12 11:56



По-каква причина трябва да си изтика майката от сцената? Само пари не са достатъчни!



Тема Re: заплетена ситуация... [re: ariel$$]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано09.01.12 12:01



Майката не може да се изтика, ако тя самата не подпише доброволно декларация за съгласие за осиновяване или друг вид грижа (приемна, настаняване при близки и т.н.).
Да не говорим, че никой не забранява отвореното осиновяване у нас, макар да не е регламентирано със закон.
Майката може да присъства в живота на детето.



Тема Re: заплетена ситуация... [re: Raf OFecin]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано09.01.12 12:18



Ми тогава що се напъват?



Тема Re: заплетена ситуация... [re: ariel$$]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано09.01.12 12:24



Предполагам, че защото майката сама и доброволно е заявила, че не може да се грижи за детето. Доколкото прочетох, един от двойката е някакъв родственик, а не случаен човек.
Но май акцентът на темата е друг, аз взех отношение само по законовия казус.



Тема Re: заплетена ситуация... [re: Джoaннa]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано09.01.12 12:33



Не може ли да се мине без осиновяване- просто майката да определи брат си за настойник на детето и да повери грижите за детето на него с пълномощно- има си адвокати и съм сигурна че няма да има проблем да се уредят тези отношения между толкова близки хора.
Знам за една моя позната, че идваха от Социални грижи да я убеждават нея и сина и да поемат грижите за детето на дъщеря и, защото майката не можела да се грижи за него.Наложи се да разписват документи че не желаят да се ангажират, защото без тези документи не могат да си продължат другите процедури.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.