Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да...нови [re: MamaNetty]  
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано05.01.12 20:48



При нас, таткото веднага спря да я плаща....т.е при първото си законово основание-18-те години на дъщеря си.....


Това беше преди 7 години даваше минимума 50 лева....опитах с нормален разговор след като студенството беше факт....не се получи.....и посъветвах сестра си да не се занимава с глупости....така или иначе и помагам основно аз...

Мечтая да станеш такава, каквато беше тогава, когато мечтаеше да бъдеш такава, каквато си сега!


Тема Re: ОН: До мамите на деца над 18г.нови [re: MamaNetty]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано05.01.12 21:03



Нямам време, затова на кратко: таткото от самото начало си превеждаше великата сума от 80 лв директно на сметка на девойката (има някакъв трик с дупликатна дебитна карта), така че аз тези пари не съм ги видяла, не съм ги и искала.
Като навърши 18 той й извади дебитна карта на нейно име и продължава да й превежда там някаква сума, за която в зависимост от случая се договарят двамата. Аз обикновено съм само в ролята на носна кърпичка, когато не се разберат.



Дали й ги превежда или не, тя не коментира. Аз не питам, за да не се ядосвам излишно. Знам, че нищо не мога да направя от как е навършила пълнолетие, затова...



Тема Re: ОН: До мамите на деца над 18г.нови [re: MamaNetty]  
Автор danaia nn ()
Публикувано05.01.12 21:26



Никога не сме си плащали издръжки, въпреки, че според споразумението, респ. Решението, издръжка трябва да плащам аз. Некви 60 лв., смехории. На това се съгласих по разни причини, само и само, да се каже, че решението влиза в сила веднага. И да го взема на другия ден. Пак по разни причини. Дело за имот тъй и нямаше, дарих го доброволно на сина ми. Че когато синът ми е при него плаща той, когато е при мен - аз. Когато детето има нужда от повече иска от когото прецени, и този когото - му дава. Независимо кви пируети ще прави.

Въпросът ти е друг, разбира се, и ти го доразви, щото в началото мигах на парцали, що е туй издръжка на студент.

Всеки се разбира с детето самосиндикално и прави каквото трябва. Но детето си организира организацията.

Защо дъщеря ти няма право да работи през лятото?



Тема Re: Да...нови [re: MamaNetty]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано05.01.12 21:36



Без адвокат. Разводът бе седмица подготовка, две дела в три дена, по взаимно съгласие, с устни уговорки за всичко важно. Тогава говорихме, за да не говорим сега :-))))



Тема Re: Да...нови [re: ha!]  
Автор danaia nn ()
Публикувано05.01.12 21:44



Не мога да повярвам, че сме на едно и също мнение... почти

Да не е пълнолуние

За последния ти пост де... другите са си твои



Редактирано от danaia nn на 05.01.12 21:45.



Тема Re: А този разговорнови [re: MamaNetty]  
Автор ptj ()
Публикувано05.01.12 22:29



Не мисля, че е правилно да искаш от него пари за бъдеща издръжка. Ако той го направи сам е съвсем различно. След 18-та си година дъщеря ти законово ще е независима и е нормално сама да помисли за издръжката си (включително и с кого евентуално да се консултира за нея).

Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.



Тема Re: А този разговорнови [re: ptj]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.01.12 22:34



Така е, от 18-тата година пълнолетника се води дори отделно домакинство!...дори може да получи покана и да се изнесе от жилището на родителите, ако се наложи...



Тема Re: ОН: До мамите на деца над 18г.нови [re: MamaNetty]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.01.12 22:40



Понеже както знаеш, родителските права бях прехвърлила на таткото и трябваше там да плащам издръжка, която никога не платих до 18-тата година, разбрахме се когато и ако имам възможност да плащам.
Всъщност тя получаваше от мен повече от предвиденото по закона, но не всеки месец, а при някакви поводи...понеже живеех в чужбина фактически всичко предвидено си отиваше за нея под формата на подаръци и джобни.

След 18-тата година тя искаше да учи задочно, защото не искала да зависи от никой. Беше твърда в избора си, че иска да разчита само на себе си и не желае никой да и се бърка в живота. На 19 години вече живееше даже отделно, под наем.
Вс епак , когато имам възможност и до сега се отчитам под формата на нужни подаръци и кеш

...щото кеша си е кеш...но това е само по празници!



Тема "Стари" са ти детските проблеминови [re: ha!]  
Автор zagubenrak (ентусиаст)
Публикувано05.01.12 22:58



Днес, ако има два месеца прекъсване на ЗО човекът изпада от системата на здравеопазването-т.н.безплатното.Т.е. за всичко започва да плаща. Да,винаги може да ги възстанови правата, като си плати за минало време с лихвите, при това.След завършване на училище- докато започнат да го осигуряват здравно във Вуз- ако има повече от два месеца- да не дава господ да му се наложи на детето здравна помощ- бързо трябва да платиш и така.
А пък ако не започне във ВУЗ- стават и такива работи, трябва да започнеш бързо да се/го осигуряваш/внасяш Зо и го заявяваш с Декларация 7-и така до края на света! Та чак да ти се прииска да е 2012/края,де/





Тема Когато поискаш,ама друг пътнови [re: ha!]  
Автор zagubenrak (ентусиаст)
Публикувано05.01.12 22:59



Трябва да имаш основаниееееее




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.