Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОН: До мамите на деца над 18г.нови [re: MamaNetty]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано05.01.12 18:46



Законово е длъжен да плаща издръжка до навършване на 18 г. След това от негова страна е въпрос на добра воля.
Ако детето учи и има нужда от тази издръжка, а бащата е спрял да я плаща, самото дете трябва да заведе иск за издръжка. Ти вече - не можеш.
Тва е .. пулжението. Нали се сещаш колко деца са завели иск за издръжка срещу родител.







Тема Re: ОН: До мамите на деца над 18г.нови [re: MamaNetty]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано05.01.12 18:46



Издръжката на пълнолетно дете, макар и да учи е само ако родителят има възможност да я дава- по-скоро дали иска.Предполагам, че може да се мине и през съда, ако бащата със сигурност има високи доходи, но вече и детето си решава иска ли да се занимава.Аз не съм получавала издръжка за моите студентки изобщо, но една позната мина през съдебни дела за присъждане на издръжка на двете си дъщери, сумите обаче бяха незначителни в сравнение с реалните разходи, а на практика отношенията на бащата с двете деца се развалиха напълно.Той се обиди, че го принуждават с дела, децата се обидиха, че им пращаше по 50 лв и не са се виждали с години.



Тема Хм...нови [re: ha!]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано05.01.12 18:47



... а ти ако искаш - приеми, че този ти постинг за мен е преднамерено заяждане.



Детето говори редовно с баща си и накрая ще се разберат - на това разчитам.
Не виждам обаче, защо и аз да не поговоря с таткото на тази тема и да се уточним, че ще закрия старата карта, на която превежда пари и ще има нова...на която ще се отчита пред детето, а не пред мен.
Нещо против за говоря лично с бившия си ли имаш?

Повторно те приканвам да прочетеш какъв е въпросът в темата!!!

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Е, сега се объркАх!нови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано05.01.12 18:49



Абсолютно съм сигурна, че стипендията и издръжката не са облагаем доход. Училището я подава в Персоналния регистър, и момата си е с непрекъснати здравноосигурителни права. След това, ако продължи образованието си във ВУЗ - те я осигуряват здравно.

Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
..............
17. сумите, получени на основание на Закона за семейни помощи за деца, както и сумите за издръжка, получени от правоимащи лица съгласно разпоредбите на Семейния кодекс;

18. стипендиите, получени от физически лица за обучението им в страната и в чужбина;

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!


Тема Re: ОН: До мамите на деца над 18г.нови [re: MamaNetty]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано05.01.12 18:49



Колко много излишни притеснения, Нети, аз даже за матури и бал не мисля


Я пий едно вино и се успокой, бе, човек, кво си емнала, то нЕкои държавата изнесоха и разпродадоха, ти ся....



Тема Re: ОН: До мамите на деца над 18г.нови [re: MamaNetty]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано05.01.12 18:49



Ама престани да говориш в множествено число дее
Пенсионни внасяш винаги когато поискаш. Фондовете обичат вноски!
Я, я кажи покрай бала ще има ли поне подобна истерия, да си запазя място, моля
Сериозно. Пише си го в закона за здравно осигуряване, при това разбираемо. И няма нищо страшно ако не почнеш навреме. Ако има пропуск, без проблем си плаща и възстановат. Човешко, разбираемо е и често срещано при ученици и студенти. За прехода на осигуровките гимназия-университет не мога да кажа, приеха ги отпреди да се дипломират, пък и винаги са работили. Не знам



Тема Re: ОН: До мамите на деца над 18г.нови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано05.01.12 18:51



Бе никакви ЗОВ няма да плащаш, докато детето ти учи. След завършване на 12-ти клас ще си плати за месеците между завършването и започването на академичната учебна година, щото тя най-вероятно ще следва.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!


Тема Re: Е, сега се объркАх!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано05.01.12 18:53



От опит- със здравните винаги се получава един луфт от две три вноски между завършването през май и началото на студентската учебна година- всеки път ми се налагаше да довнасям здравни вноски за тези месеци.



Тема Да...нови [re: pravil_nick]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано05.01.12 18:53



... това ми беше полезно, защото точно с такъв спомен бях останала от някогашните теми със спорове за издръжки тук.

Значи щом е на добра воля - редно е и тя и аз да поговорим с него.
А на въпроса - мислиш ли че изобщо някой я плаща тази издръжка след 18?
Примерно 50%, 30% от татковците...
Имам от познатите си само един татко който плаща издръжка за студентка и тя е също 150 лева, при негов личен доход над 5000 годишно. Детето на практика мизерува на квартира в София, въпреки че работи и учи там източни езици някакви...Може би, просто е прието неофициално тя да не се плаща, въпреки че се дължи...

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: ОН: До мамите на деца над 18г.нови [re: XXLMORE]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано05.01.12 18:53



Труден морален въпрос, според мен.
1.Според децата/майката - длъжен е що се отнася до бъдещето за децата, в техен интерес е да се образоват по-добре.
2.Според бащата - висшето не е задължително и би било естесвенно сам да се финансираш, щом си пълнолетен.
Навремето имаше някакъв вид стипендия, сега не знам как е?

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.