Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Да посегнеш на детска фантазиянови  
Автор ДжинЛуизаФинч (Скаут)
Публикувано04.01.12 18:44



Днес децата (момичета на 9 и 13 г.) се прибраха след двудневно гости при баща им, който живее с бременната си приятелка. Правех нещо в кухнята и те се замотаха покрай мен и започнаха да ми помагат и да разказват как са изкарали, къде са ходили и т.н. Всичко, както обикновено е минало идеално – филми до късно, разходки, глезотии.
...
Но "Мамо случи се нещо, което трябва да знаеш"...
Малката ми щерка (9г.) захапала любимата си тема за феите докато обядвали /важно е да отбележа, че тя упорито вярва в съществуването им и както се досещате у дома на всички ни се налага да вярваме във феите :)/. И тук идва реакцията, която ме потресе: Жената на бившия казала /цитирам децата "с подигравателен тон"/ нещо от сорта: „Ти вече си достатъчно голяма, за да не вярваш че феите съществуват. Сигурно и в дядо Коледа вярваш?!”

Може да ви се струва глупаво, наивно и подвеждащо детето, но за мен няма по-чисто и по-зареждащо нещо от това, че децата ми, освен разум за възрастта си, имат и фантазия, която е.... нещото, което характеризира за мен детето като дете – най-силно. И тази жена, която на всичкото отгоре чака дете, и скоро ще бъде майка ей-така решава да обясни на дъщеря ми това-онова, без да си даде сметка, че пипа там, където няма право да се докосва – до фантазията и вярването на едно дете.

Това е станало в отсъствието на баща им днес и децата не са споделили случката с него. Не е за пръв път когато четиримата са заедно, да разбера за случка, която буквално ме вади от кожата ми. Също някои от неща са се случвали и в негово присъствие. Давам си сметка, че няма кой знае каква полза от това да разговарям с бившия ми мъж. Не че не коментираме тези неща, когато са се превърнали в безпокойство за децата. Но до приятелката му едва ли стига нещо...

Всъщност не знам какво ви питам, имам нужда и да го излея от себе си, но може да споделите опит и от случки и от ваши реакции по подобни теми. Уважавам личното пространство и това, че бившия има ново семейство, но някак не приемам тоя смут, който се всява сред децата ми и май е време да реагирам по-настоятелно.

Ще следя темата, но тази вечер ще се включа малко по-късно, тъй като пускам филм на компютъра и хлапетата ще вечерят. Смених и заглавието на темата, че малко стряскащо го измислих...

Редактирано от ДжинЛуизаФинч на 04.01.12 18:51.



Тема Re: Да разбиеш детска фантазиянови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано04.01.12 18:55



Значи, може би понеже съм от хората, запазили доста от детето в себе си, а и не само заради това, нямаш идея колко може да ме вбеси нещо такова. Честно. Такова грубиянско, непочтително, свръхнеделикатно нагазване в крехкия, вълшебен детски свят... А и на чуждото дете... Какво е накарало тази жена да се опита с един замах да разруши една красива илюзия? Може би изобщо не се е и замислила. Има хора, които просто прегазват някои неща, без да погледнат в краката си и отминават...

Гадно ми стана. Може би по- късно ще драсна още нещо.

Егати мърлата. Извини ме.






Тема Re: Да посегнеш на детска фантазиянови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано04.01.12 18:56



Знаеш ли, вероятно ще се изкажа неподготвена, защото при мен тези неща доста отдавна са минало и, да си призная,

отвикнах да общувам с деца. Разбира се, ако се наложи, няма да обяснявам на хлапетата дали има или няма дядо Коледа, а ще го чакам с тях или заедно ще пишем писма.
Но кое в конкретната твоя ситуация е правилното поведение, не мога да реша.

От моя гледна точка, бих се подразнила, ей така - чисто по женски, че някаква си там (пък била тя и новата съпруга на баща им) се опитва да им дава тон в живота. Но погледнато пък от моята настояща ситуация, ..... (трябва ми емотикон за "почесвам се по главата, чудейки се"....

В крайна сметка май нищо умно не написах , но днес ми е супер мързелив ден.



Тема Re: Да разбиеш детска фантазиянови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор юpaтa ()
Публикувано04.01.12 18:57



спокойто може да излезеш от ситуцията, че феите и Дядо Коледа се явяват на добрите хора и им помагат. Дъщеря ти е добра и за това при нея нещата са така, а другите просто още не са станали добри като нея.



Тема Re: Да разбиеш детска фантазиянови [re: юpaтa]  
Автор ДжинЛуизаФинч (Скаут)
Публикувано04.01.12 19:06



Влизам за минутка само - да, хлапето е успокоено и дори сама тя каза това, което ми пишеш. А тя допълни - и защото Х не е добра, не получава и подаръци. Аз се въздържам от това, да слагам етикети точно на тази жена и постъпките й пред децата.

Хайде до после, че тук ще вечеряме с Капитан Хук



"В живота, за разлика от шахмата, не всяка дама е царица."

Тема ми, Пипи правилно го е казала,нови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано04.01.12 19:12



тази е тотална мърла, без извинение за израза!!!

Аз щях да вдигна уникален скандал на бившия, и при втори подобен "акт на добра воля" от т.нар. му "нова жена" да прекратя всякакви контакти с децата ми и нея! Хубаво, ново семейство - ок., но това, че тя е бременна с неговото трето дете не означава, че е в правото си да унижава другите му две!! Овца! ... нищо.. явно някой е разбил нейните фантазии и тя сега на свой ред разбива чуждите... празен човек е това...

честно казано, направо се ядосах!!! ебаси овцата!!!

Редактирано от parvaty на 04.01.12 19:12.



Тема Re: Да разбиеш детска фантазиянови [re: юpaтa]  
Автор coffeemate (непознат)
Публикувано04.01.12 19:18



Хмм то може и не само да е излизане от ситуацията, а и самата истина.. кой ги разбира днешните индигови деца..



Тема Re: Да посегнеш на детска фантазиянови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано04.01.12 19:21



Доколкото се познавам, вероятно и аз щях да се изцепя като новата жена на съпруга ти. Не че съм лош човек, не че искам да убия мечтите на децата, но това не е мечта, а чиста заблуда. В моите очи ще е нещо като отрезвяване и изваждане от кома! Не че е по-добре на 9 години да знаеш всичко за секса, ама да вярваш във феите...



Тема Re: Да посегнеш на детска фантазиянови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано04.01.12 19:39



..........лелеееее, ка може да е толкова проста тази жена, че дядо Коледа съществува и си живее в Лапландия и къща си има и всчико ..за феите не съм осведомена ..но щом е писано, значи ги има ...при нас май им викат орисници , дето ти орисват живота ...мъжа ти ще страда много с тази жена ...за съжаление



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Да посегнеш на детска фантазиянови [re: ДжинЛуизаФинч]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано04.01.12 19:41



Ами аз се ядосах, много се ядосах. Никой няма право да руши мечтите и фантазиите на децата, ще вярват докато имат нужда. Хайде, покани феите на вечеря и дано не са наранили много децата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.