Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема До къде точнонови  
Автор ЛЯTO (one)
Публикувано18.12.11 19:30



стигат търпението, нервите, човешките възможности????

Че по празници откачам, вярно е...

, особено напоследък...ама вече хептен загубих присъствие на духа.

Това, че никога не показвам слабост пред децата си, не хленча...все се правя на силна, голяма грешка ли е???
Аз все ги щадя и се опитвам да покривам ежедневните им нужди - нахранени, на топло, с джобни....
Как никой не го оцени, как никой не показа дори със жест едно "милата ми майчица...."??!!
Баща им, който не живее с нас и го виждат един път в месеца и все им хленчи, че няма пари, че има заеми, че е самотен....все е горкият!!!!
Не знам откъде намери по 100 лв да им даде сега е Великият баща ...

Никога не съм говорила против него пред тях, макар че той се издъни, те не застанаха зад мен.
Казаха, че са си наши проблеми и не вземат отношение. Добре. Ве съм и искала да ги натоварвам, ама взе да ми писва!!!
Мъжете могат и да ме нападнат сега...
Аз явно нося.



Тема Re: До къде точнонови [re: ЛЯTO]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.12.11 19:33



Прояви търпение, трябва време. Нещата ще си дойдат по местата, повярвай, знам за какво говоря........не си изпускай нервите.



Тема Re: До къде точнонови [re: ЛЯTO]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано18.12.11 19:34



Търпението стига, докъдето го допуснеш.
Отлюспваш децата, щом не разбират, те вече са големи, по празниците си лягаш с интересна книжка или филм и .... майната му на всичко!!
Но бъди сигурна, че всичко се оценява .. някой ден



П.П. А ти ги товари с ангажименти, те са част от семейството.

Редактирано от chavdar4e на 18.12.11 19:35.



Тема Re: До къде точнонови [re: chavdar4e]  
Автор day_night (lady)
Публикувано18.12.11 19:40



Ти и децата ти сте различни човеци с различни нужди и различни преживявания. Приеми това. използвай всяка негова щедрост за своето спокойствие и тяхна радост. Ние започваме делата си, битките си, после ги свършваме, а децата си заживяват техния живот. Едва ли знаем потребностите им. Дори потребността им да чувстват присъствие на баща си (който и да е, където и да е).
Аз винаги си признавам, когато съм обидена. Това е честно и правилно. Дори с децата.



Тема Re: До къде точнонови [re: tia9]  
Автор ЛЯTO (one)
Публикувано18.12.11 19:43



Оммммммммммммммм...
изчетох всички позитивни практики на почти всички Гурута, изпих цялата Менделеева табличка...........и без български и чуждестранни автори по една кратка чашка вечер почти не си лягам...
Все части от Големия преход към Дошлитесинамястонеща...

Продължавам да чакам. Дишам. Ама ми писва отмреме навреме и току изплача при вас....



Тема Re: До къде точнонови [re: chavdar4e]  
Автор ЛЯTO (one)
Публикувано18.12.11 19:47



Да, да знам, че някой ден се оценява всичко. Обикновено късно.
Те са добри деца. И все ги жаля, че ги объркахме с нашите простотии...Затова и не ги занимавам. Те са достатъчно чувствителни и го преживяват, но има нещо където греша....
И вече съм закъсняла по доста пунктове.





Тема Re: До къде точнонови [re: ЛЯTO]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.12.11 19:48



Две години някъде беше при мен, дори едното дете ме обвиняваше мълчаливо (а говорим за големи деца) минава.......просто той е липсващият родител и им е мъчно, ти си на наоколо.....на разположение. Хубаво е да успеят да го запазят като отношение. Писва, боли, става ти мъчно.....но минава, след време оценяват.





Тема Re: До къде точнонови [re: day_night]  
Автор ЛЯTO (one)
Публикувано18.12.11 19:52



И аз реших да започна вече оттам - да си признавам и да си казвам какво ми тежи и кое ме наранява.
А колкото до присъствието на бащата - винаги съм смятала, че е важно да го чувстват. Затова съм се въздържала от коментари.
Винаги съм им казвала, че той ги обича.
Този пичовски подход вероятно не работи при мен.



Тема Re: До къде точнонови [re: ЛЯTO]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано18.12.11 19:52





Докато те четях си зададох въпроса - дали случайно ти е ясна разликата между "търпение" и "търпимост"?

Мъжете няма защо да те тъпчат, но все пак виждам че имаш сериозен проблем и е желателно да потърсиш квалифицирана помощ.

Родителите трябва да се Почитат, а не само да се изисква да се Уважават - помисли и върху това.





Тема Re: До къде точнонови [re: chavdar4e]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано18.12.11 19:55



Абе баш да ги нарита като Сиганета хванати в кражба - твърдо НЕ, но също така е нужно да им покаже и втората стърана на медала, чи калъч че има...

В живота никога не е само и единствено ЕЗИ.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.