Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Хе...нови [re: chavdar4e]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано17.12.11 14:55



... бих могла да го предположа, това... Ти и преди си оставяла впечатление на работохолик. Енергия имаш за двама!

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема А, какво е:нови [re: LlRA..]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано17.12.11 15:22



вътрешноличностното вселенско усъвършенстване ?
За първи път срещам подобен термин.



Тема Re: А, какво е:нови [re: mirror_]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано17.12.11 15:25



Това ми го нашепват отгоре

...аз съм само проводника



Тема Ясно!нови [re: LlRA..]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано17.12.11 15:29



Не знам, кой ти го шепне, ама да му кажеш, че изглежда, като нищо-незначещо съчетание от думи. Да предава на землянски език вече





Тема Re: Ясно!нови [re: mirror_]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано17.12.11 15:38



...е нали знаеш, някои неща са само за посветени

Ох, моля те, умирам да се хиля докато ти пиша тия енергийни благословии от звездите..нЕкой Джиду Кришнамурти ще ти го обясни по-добре



Тема Re: Ясно!нови [re: LlRA..]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.12.11 15:43



Пълното отричане е същността на положителното. Когато има отричане на всички онези неща, до които мисълта е довела психологически, само тогава има любов, която е съчувствие и интелигентност.

..........струва си човек да живее

само за да прочете това Много ме разсмя, благодаря ти



Тема Re: Ясно!нови [re: tia9]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано17.12.11 15:53



С теб човек има какво да си каже...та в този ред на мисли, като духовна сестра ти поствам част от нещо , което би просветлило душата в мрака, който ни заобикаля



По-долу давам и линк към статията...от половин час устата ми е в дзен-позиция: зелеее или мармалааад

извадка от Какво сънува Буда от Подуяне?:

"А най-накрая се сетих за още едно стихче на поета Кобияши Исса, на което налетях в една книжка очарователно наречена „Дзен – джобен пътеводител”. Възхитих се на идеята да направиш от едно учение джобен наръчник. Дори се запитах дали това не провали навремето марксистите. Вместо да държат Маркс в големите томове, трябваше да направят light-версия на учението му – четири афоризма, пет лафа и девет наблюдения, тогава социализмът нямаше да има статут на недоносче, а щеше да бъде разглеждан като мистичен порив на душата по равенство. Но както и да е. Кобияши Исса, един от плеядата будистки поети бе възкликнал:

Където има хора,

има и мухи,

и Буди
.


Значи щом съм тук, може и да съм Буда. Това не може да се отрече на дзен-откровенията – демократични са. Позволяват на всеки да се чувства избран. Според злите езици това е въведено по-скоро като маркетинг-правило, за да могат да изръсят заблудените души с повече кинти, но пък и без това винаги съм се чудил защо в икономическите университети не се изучава религиозен мениджмънт при условие, че в този бранш има яки мангизи. Нали си представяте колко готини ще се темите на лекциите:

„Светата троица като първопричина за Дау Джоунс”

или

„Как Буда би разчел спада на акциите на Хонконгската стокова борса”

или

„Щеше ли Мохамед да презира капиталовите пазари”

или

„Хедж-фондовете като продукт на божия промисъл и Мартин Лутер”

а защо не и:

„Икономически упражнения за милиардери за минаване през иглено ухо (с участието и на камили)”







Тема Re: Хе...нови [re: MamaNetty]  
Автор delins ()
Публикувано17.12.11 16:38



Сипвам си чаша вино .... пукам балончета или играя Хепи Хоспитал ... опитвам се да забравя и да заспя ... утрото е по-мъдро от вечерта !



Тема Re: Почти Офф/ Балансът...нови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано17.12.11 17:21



С фермичката във Фейса, ако съм си вкъщи, или с разните му смешни страници от сорта "обичам да се смея", ако съм навън. Второто има един недостатък, ако го правиш в маршрутка или градски транспорт - да си изпуснеш спирката, ма си струва дори и тва. Плюс - задължително музика, пак според обстоятелствата - през колонки, или със слушалки.
А и много зависи, кой е имал неблагоразумието да "ми качи кръвното". Където ситуацията позволява - реагирам на момента към тея, дет са имали неблагоразумието да ми влезнат с бутонките, оставяйки ги да съжаляват горко за 'стореното', и забравям.
В предкомпютърната ера май цъках телевизионни игрички с тая цел. Е, пак + музика.
Ако работата ми го позволява, казвам едно 'майната ви на всички, оправяйте се как си щете', грабвам си сакчето, и на вилата. Преди 4-5 години дори до Варна бях стигнала от бяс, ма тебе тогава грип те беше треснал, та не се видяхме. Но пък точно тогава, ме замъкнаха на неква сбирка на клуб Варна, та се запознах с Кмета, Линда, Пламен ...
Хахаха, добре, че не съм си надвила мързела задграничен паспорт да си извадя, че токувиж от бяс до Мелани в Канада стигна ...





НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!

Тема преди шофирахнови [re: MamaNetty]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано17.12.11 17:26



просто се качвах в колата и карах... стигала съм до средата на пътя за Пловдив, преди много години...

сега обаче е по-сложно просто да изчезна и да ме няма... докато пиех - сипвах си чаша-две вино и си слушах музика на слушалките... или пишех... сега отивам директно на пътеката във фитнеса и просто бягам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.