Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спасяване на празниканови  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано11.12.11 15:03



Много деликатна ситуация се оформи вкъщи в петък вечер.
В очакване сме на рождения ден на детето - 13 години, 7 клас, сериозна работа.
Направила съм сандвичи, купила тортичка, мама ми пратила колет с около 30 еклера - вълшебни, нейна запазена марка. Подредили сме още предния ден със сина ми стаята му. Наместили сме и сервизна масичка на колелца.
Идва си той след училище в 18.30 сам. Със сълзи в очите. На най-близкия му приятел бащата починал, другият пък се разболял, третият не знам защо нямало да дойде, а с четвъртия изобщо не могъл за се свърже дни наред ни по телефон, ни по скайп.
Пълен провал...


Детето пролива скито сълзи в стаята си, като граби по няколко котки/такива имаме бол в момента, защото неговото коте роди 6/.
Аз се чудя кого да поканя в последния момент. На едната ми приятелка детето с 2 години по-малко и той изрично ми каза, че не го иска. Другата пък самата е млада и е на неговия акъл, ама пак не ми се стори добра идея.
Мъжът ми обаче му каза - ние ще ти бъдем гости. И инсталира лаптопа с колонки, за да пусне негови любими музики. Сервирахме си, седнахме и започнахме да играем - на зарове - Генерал, шах, дама... и настроението се вдигна.
Накрая духахме свещи и се снимахме с котетата.
А след накрая гледахме дискавъри заедно.

От години не сме правили нещо толкова много часове заедно. Синът ми каза, че рожденият му ден е бил много хубав, а аз бях доволна, че съм толкова много време с него.
Защото още малко ни остава.
Според сметките ми, де.

Редактирано от Лили Bиxpoнpaв на 11.12.11 15:04.



Тема Re: Спасяване на празниканови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Kpиcтинa (лети в облаците)
Публикувано11.12.11 15:54



Май се е получил по-хубав празник, отколкото ако бяха дошли децата! Браво за това! Наистина още малко време ви остава заедно, особено на тази възраст, с тези сетива когато всичко се попива и когато се формира мирогледа му. Радвам се за вас, че сте използвали лошото стечение на обстоятелствата и сте го превърнали в хубав празник за душите!





Тема Re: Спасяване на празниканови [re: Kpиcтинa]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано11.12.11 17:04



Да, аз бях по-доволна от това, което се случи.
А пък и детето също.



Спомних си, че на моя Рожден ден в 7 клас си изгоних гостите, защото нещо ме ядосаха.
И си ревах самичка.



Тема Re: Спасяване на празниканови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано11.12.11 17:53



... прекрасна ситуация, явно никак не е било случайно провалянето на гостите... имали сте нужда всичките да сте си заедно:)) прекрасен празник:)) като си спомня рождения ден на малката преди 2 години, имаше гости, деца, подаръци... тя уж беше весела, но чакаше през цялто време да се появи баща и отнякъде или поне да звънне, накрая се разплака без повод, взе ми телефона и заспа с него... тази година нямаше гости, май нямахме и пари за подаръци, само едно малко подаръче и малка тортичка , а тя беше щастлива и доволна и ни пя, игра, пали и гаси свещичките много пъти и заспа щастлива в ръцете на баща си... та... прекрасно се е получило, нещо като доказателство, че и в добро и в лошо вие ще сте винаги около него:)))

...къде го чукаш, къде се пука...


Тема Re: Спасяване на празниканови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Kpиcтинa (лети в облаците)
Публикувано11.12.11 17:55



Получил е доказателство, че рождения ден си е бил празник за него, без да се налага да гони гостите, ако не са му неприятни! Хубаво е било! Пожелавам ви още много хубаво изкарани празници!



Тема Re: Спасяване на празника [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано11.12.11 18:30



Браво:)...чудесно се е получило, затова е семейството, за да сте заедно и да се спасява ситуацията

Това остава незабравим спомен и чувство за свързаност! Наистина жалко, че милият е останал в такава непредвидима ситуация...но пък свише май е трябвало да бъде така, за да се докажете сами на себе си и да споделите мига.

Да видим като как ще е нашият рожден ден във вторник на малката, че сме наели външна фирма с диджей и аниматор у нас, те идват украсяват и се почва:))...не ме питай какви организации са:))..поканени са 10 деца с по един придружител...надявам се да не им се случат случки в последния момент, щото диджея ще трябва да си дрънка за нас тримата...хаха:))...а аниматорката ...хм, нея определено ще я харижем на таткото да го спасява



Тема Re: Спасяване на празниканови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Haглeц ()
Публикувано11.12.11 18:53



Добър финал прозвуча, да.
Не е ли така - за да се получи ненагласено и истинско си има нужда от малко усещане за провал и свършек.

WALL·E


Тема Re: Спасяване на празниканови [re: Haглeц]  
Автор cлaдyнka мeдyнka (pyrvata)
Публикувано11.12.11 19:01



... може би, може би... познавам и други такива ситуации ... благодаря за формулировката:)

...къде го чукаш, къде се пука...

Тема Re: Спасяване на празниканови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор borecom (зЪ блуден)
Публикувано11.12.11 19:05



Простичките неща най-вкусни.



Ашкулсун за усета на мъж ти и за верния му усет за момент. Рядко хора имат умението да правят успех от загубите.

Напрай му един боб за награда, бас ловя че го обича.

Back in Black

Тема Всяко зло за добронови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано11.12.11 19:34



Хубаво се е получило. Радвам се за вас!

Повторете го догодина и го превърнете в традиция. Дори и да не е точно на рождения ден, а примерно на следващия. Ние със сина ми от години го правим и празнуваме рождените си дни по два пъти - заедно двамата и отделно с приятели. Аз задължително имам сладоледена торта на най-различни места, а той, необичайно консервативен за възрастта си, винаги настоява Benihana (верига японски ресторанти).

П.П. 7 (хубаво число!) котки ли имате в къщи? Имат ли си имена?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.