Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Мисли и наблюдениянови  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано28.09.11 10:50



Напоследък доста попътувах и имах възможност да наблюдавам хората около себе си. Досега все съм пътувала по работа и съм имала закрилата на институциите. Хората, с които контактувах бяха подбрани и все мърморех срещу българите. В същност французите са доста плоско скроени, неамбициозни и в основата си посредствени, но обществото им е отдавна форматирано и пластовете са наместени. Знаят си мястото и няма недоразумения. Българинът е толкова цакан, че няма начин да не бъде интелигентен, за да оцелее. Именно тази интелигентност му пречи да се опитоми и да живее по правила. Мъжете ни се справят с всичко, а жените ни по правило крепят финансовия баланс. Формулата е „Тати може всичко, а мама знае всичко”. Мъжът ми намира французойките за грозни и казва, че Смъртта е тръгнала по улиците, а за мене са просто незапомнящи се физиономии. След случката с онзи младеж се заредиха още куп такива. Свикнах да ми подвикват, магазинерите да ми правят дребни подаръци или отстъпки, а жените натрапчиво да ме оглеждат. Вече се сприятелих с една мама алжирка. Все ме пита дали няма да раждам още деца. Тук ако имаш от три деца нагоре ти се брои за трудов стаж. На все повече места започнах да се оправям сама. Добих увереност, че ще успея да се внедря в тяхното общество.
Та не са ни лоши мъжете, а на фона на французойките жените са ни до една красиви. Децата ни са далеч по-умни, амбициозни и ориентирани. Това ми е промяната във възгледите и исках да я споделя с вас.



Тема Re: Мисли и наблюдениянови [re: ariel$$]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.09.11 10:54



Мдаа...съгласна съм с теб:)
Навремето в Люкса имаше например виц, че за белгийците нямало вицове, щото всичко било истина



п.с. вземи пусни някоя снимка от вилаета и ежедневието дето живеете...ще бъде интересен репортаж



Тема Re: Мисли и наблюдениянови [re: ariel$$]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано28.09.11 11:57



Питам се вече, кой от клуба е още в България и защо. Айде хаирлия да е!



Тема Re: Мисли и наблюдениянови [re: ariel$$]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.09.11 12:54



Французойките може да са грозни, но поне са стройни и добре облечени. Що се отнася до интелигентността на българите, напоследък все по-често си мисля, че е силно надценена. Според мен носталгията те кара да преувеличаваш.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Хе-хенови [re: ariel$$]  
Автор Koм (ветеран)
Публикувано28.09.11 12:56



много бавно стигна до този етап в емигранството.

Обикновено от 2-та седмица емигрантите обявяват местните за тъпи и грозни, а нас - за големи умници, че и хубавци.

Сега - като един отворен човек - ще стигнеш до извода, че и на нас, и на тях нищо човешко не е чуждо.



Тема Re: Мисли и наблюдениянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано28.09.11 13:03



Не са нито едното, нито другото. Как не видях дреха, дето да я пожелая!
По официална статистика около 80% от гимназистите повтарят някой от класовете. Срещу нашия блок има техникум. Води се за най-елитния в района. Всеки ден мога да им наблюдавам тинейджърите. Някои са откровено дрогирани. Отсега се безпокоя за малкия.
Понеже имали много деца с наднормено тегло, в детската градина са премахнали сутрешната и следобедната закуска.



Тема Re: Мисли и наблюдениянови [re: LlRA..]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано28.09.11 13:04



Ако помогнеш с опит и идеи, ще кача снимки. Във файса не успях да създам нов албум.
Миналата седмица си свалих една френска граматика и сега чакам да ме ударят през пръстите.



Тема Re: Мисли и наблюдениянови [re: ariel$$]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.09.11 13:29



Ако образованието им е толкова зле, защо тогава на сина ми, който завърши една от най-добрите ни гимназии с отличен успех, като купонясваше доволно през цялото време, му е толкова трудно да изкара четворки и петици в германския университет, в който учи? А защо по същото време съучениците му, учещи в нашия университет продължават да си купонясват и да си вземат изпитите без проблем? Дали при вас не повтарят, защото изискванията са по-високи?


Възможно е и французойките да са надебелели (моите спомени са от 2002 и 2006 година, когато само арабките и негърките бяха дебели), но и тук не е кой знае колко по-различно. Може да не звучи родолюбиво, но ми се струва, че българките правят впечатление на красиви жени, просто защото ходят по-предизвикателно облечени. И да, стараем се да поддържаме някакви фигури, ама чак пък да сме красавици неземни... Рускини, полякини, индийки, китайки, южноамериканки да не са по-грозни?

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Мисли и наблюдениянови [re: ariel$$]  
Автор Гълъб (Пернат и готин)
Публикувано28.09.11 13:32



А, добро утро!



Повече готин отколкото пернат

Тема Re: Мисли и наблюдениянови [re: ariel$$]  
Автор юpaтa ()
Публикувано28.09.11 13:45



Наскора се видях с братовчедка, омъжена в германия за германец, там си намери първо работа и си роди детето. Сподели, че за 10 -те години дето е там, само 2-3 пъти и се е случвало да са почувства, че не си е на мястатото, т.е. да се почуства чужденка и пренебрегната - засмях се , като и казах, че при нас в България 2-3 пъти на седмица ни се случва това, което на нея за 10 години ... И сега се сещам за следното - как няма си харесваме мястото, като толкова на често воюваме за него и това ни е създало самочувствие че успяваме, че можем въпреки...



п.п. може би няма общо с темата ти, но усещам, че си я написала някак за да си вдъхнеш увереност, самочувствие. Съгласявам се с написаното, само ще добавя, че това съм го знаела и без да съм била навън за дълго и по работа, също знам, имаме интелектуален капацитет много по голям от чужденците, само че сме нямали техните комфортни условия за развитие.... и още нещо дано не те натъжи - може да бъдем себе си тук в България ...

Редактирано от юpaтa на 28.09.11 13:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.